Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto

Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto Spuneti-va problemele si noi vom incerca sa le dam de cap. Avem oameni care se pricep si oameni care au nevoie de sfaturi. Asa ca postati. Avem oameni care au experienta si sunt dispusi sa ajute.

Reply
 
Thread Tools
Old 13-03-10, 16:07   #1
panda52

Stock
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 3
Default problema mg zt-t cdt

Buna,sint nou pe aici si am o problema ;daca stie cineva rog sa-mi spuna despre ce e vorba:
-nu-mi merge cruise control-u,am citit in manual si am vazut ca mersul inapoi este pe aceeasi siguranta cu cruise controlu.Am verificat siguranta si este buna,am schimbat-o totusi si nimic.Daca era cruise control-u bulit ,mersul inapoi
trebuia sa mearga pt ca siguranta e buna,dar nu merge nici una nici alta,deci stie cineva ce poate fi?Am fost la un mecanic a verificat toate sigurantele de pe masina si toate-s bune,dar mi-a zis ca trebuie sa fie o problema electrica ,dar nu stie unde.S-a mai lovit cineva de problema asta?
panda52 is offline   Reply With Quote
Old 13-03-10, 16:38   #2
turbojack


Stage 5
 
turbojack's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 2,768
Member of:
[Moderators]
[4Tuning International]
[PEUGEOT]
Default Re: problema mg zt-t cdt

Tradu sigla asta "mg zt-t cdt",specifica motorizarea si anul de fabricatie si poate vei primi un raspuns.
turbojack is offline   Reply With Quote
Old 13-03-10, 16:46   #3
panda52

Stock
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 3
Default Re: problema mg zt-t cdt

Corectez;masina este -Mg- zt,-noul model al rover 75 -
-T-este touring-break
-cdt -diesel-intercooled-common rail-motor de bmw 2.0 l
-an fabricatie 2003

Last edited by panda52; 13-03-10 at 17:07.
panda52 is offline   Reply With Quote
Old 22-04-10, 23:39   #4
panda52

Stock
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 3
Default Re: problema mg zt-t cdt

Quote:
Originally Posted by panda52 View Post
Corectez;masina este -Mg- zt,-noul model al rover 75 -
-T-este touring-break
-cdt -diesel-intercooled-common rail-motor de bmw 2.0 l
-an fabricatie 2003
----am rezolvat problema,in capatul pedalei de ambreiaj pe sub bord pe undeva, are un buton care era blocat,---l-am impins inapoi si acu merge fara probleme.
panda52 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -