Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto

Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto Spuneti-va problemele si noi vom incerca sa le dam de cap. Avem oameni care se pricep si oameni care au nevoie de sfaturi. Asa ca postati. Avem oameni care au experienta si sunt dispusi sa ajute.

Reply
 
Thread Tools
Old 21-02-10, 15:15   #1
LiviuTZ

Stage 5
 
LiviuTZ's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 764
Member of:
[Opel]
Default Bertone cabrio, mi-au taiat plafonu!

Salutare tuturor...Am si eu nevoie de voi, detin un Opel astra Bertone cabrio din 2001 si anul trecut mi-au taiat niste dob..toci plafonu masinii in fata blocului, am umblat pe la tapitzeri si la firme specializate in prelate de camioane dar nu am gasit nicaieri pe cineva sa-mi zica ca se poate pune un petec sau ceva ce sa nu se mai vada urat si sa nu ploua in masina.Mi-a pus cineva niste petece de cauciuc dar se vad f urat, aveti cumva idee unde gasesc pe cineva cine sa poata sa-mi adauge un strat de material sa nu se vada asa urat ?

Va multumesc
LiviuTZ is offline   Reply With Quote
Old 21-02-10, 23:43   #2
PH 90 RKU

Stage 5
 
PH 90 RKU's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 327
Default Re: Bertone cabrio, mi-au taiat plafonu!

Uite aici un nr de tel 0766473901 omu e tapiter sta in Lipanesti langa Ploiesti pe drumul spre Cheia. Mi`a inlocuit si mie prelata la masina si a iesit foarte bine .. am un astra f cabrio.
PH 90 RKU is offline   Reply With Quote
Old 22-02-10, 10:57   #3
LiviuTZ

Stage 5
 
LiviuTZ's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 764
Member of:
[Opel]
Default Re: Bertone cabrio, mi-au taiat plafonu!

Quote:
Originally Posted by PH 90 RKU View Post
Uite aici un nr de tel 0766473901 omu e tapiter sta in Lipanesti langa Ploiesti pe drumul spre Cheia. Mi`a inlocuit si mie prelata la masina si a iesit foarte bine .. am un astra f cabrio.
...inainte sa il sun, vreau sa stiu si eu de la tine cum se comporta masina dupa ce ti-a facuto, la viteza nu scoate un sunet aiurea? ploua in masina?si cat te-a costat (sa stiu la ce sa ma astept)?

Mersi mult!!!
LiviuTZ is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -