Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto

Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto Spuneti-va problemele si noi vom incerca sa le dam de cap. Avem oameni care se pricep si oameni care au nevoie de sfaturi. Asa ca postati. Avem oameni care au experienta si sunt dispusi sa ajute.

Reply
 
Thread Tools
Old 14-01-10, 09:58   #1
p3rv3r5ul

Stage 5
 
p3rv3r5ul's Avatar
 
Join Date: Jul 2003
Posts: 1,194
Default 2.5 V6 opel omega

salut. am un opel omega din `97 cu motor 2.5 V6 (presupun ca este motor bmw). masina intrerupe destul de urat si consuma ulei. imi poate spune si mie cineva care este problema cu intreruptul? si poate chiar si un cost pentru segmentarea intr-o reprezentanta opel.
nu ma pricep prea bine si nu stiu ce detalii sa dau. daca aveti intrebari, raspund cu mare placere
p3rv3r5ul is offline   Reply With Quote
Old 14-01-10, 11:07   #2
fiderzen

Stage 5
 
fiderzen's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 4,899
Member of:
[VW]
[Old School Cars]
Default Re: 2.5 V6 opel omega

2.5 v6 este cel pe benzina....de opel
2.5 6 cil in linie este cel de BMW, dieselul TDS :P

Daca iti intrerupe exista o mare posibilitate sa fie de vina debitmetrul ... intai da-l jos, curata-l bine, la fel si motorasul de ralanti.
Bujiile si fisele sunt bune?
altceva nu stiu ce sa iti zic...sper sa fie ce am zis eu si sa scapi usor, doar cu curatatul, un debitmetru sh costa de la 150ron in sus ...iar nou costa o caruta de bani
__________________
fiderzen is offline   Reply With Quote
Old 15-01-10, 09:38   #3
p3rv3r5ul

Stage 5
 
p3rv3r5ul's Avatar
 
Join Date: Jul 2003
Posts: 1,194
Default Re: 2.5 V6 opel omega

in general pe toate masinile care le am pun numai piese noi originale. am sa merg sa opel pentru o constatare. de cand am luat masina, pentru ca nu am facut decat vreo 2000km nu am schimbat nimic. o sa schimb bujiile si fisele in prima faza.
masina se afla in proces de inmatriculare si este parcata prin brasov, fara numere. astept sa-mi vina numerele
p3rv3r5ul is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -