Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto

Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto Spuneti-va problemele si noi vom incerca sa le dam de cap. Avem oameni care se pricep si oameni care au nevoie de sfaturi. Asa ca postati. Avem oameni care au experienta si sunt dispusi sa ajute.

Reply
 
Thread Tools
Old 07-01-10, 21:36   #1
Nebunu R

Stock
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 1
Unhappy Nissan Primera P12 unlock/lock probleme

salut! masina este recent(vre-o 2 saptamani) achizitionata si nu a manifestat nici un fel de probleme pana acum. am facut un drum bucuresti - piatra neamt, am stat acolo o saptamana si apoi m-am intors. la intoarcere, pe la ramnicu sarat, am oprit sa mancam. cand am inchis usile s-a auzit un gajait puternic, ca si cand ar patina ceva. la fel a facut si cand am deschis. de atunci zgomotul se aude ori de cate ori inchid/deschid usile. mentionez ca se aude in toate cele 4 incuietori.
sa fi inghetat incuietorile? masina am spalat-o o data in piatra neamt pe 2 ianuarie si a doua zi dupa ce am ajuns in bucuresti, adica pe 4. varianta asta a cazut pentru ca s-a incalzit afara.
aveti vre-o idee?
ms frumos!
Nebunu R is offline   Reply With Quote
Old 08-01-10, 21:58   #2
julaikos
Oltcit Driver

Stage 5
 
julaikos's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 6,455
Member of:
[Oltcit]
[4Rally]
Default Re: Nissan Primera P12 unlock/lock probleme

cred ca problema sta intr-unul din actuatoarele master
ai incercat sa inchizi la cheie?sau sa inchizi la cheie intai usa soferului apoi usa pasagerului?sa vezi daca se incuie bine usile?
__________________
Julaikos customs

Turbos make torque and torque makes fun!
julaikos is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -