Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto

Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto Spuneti-va problemele si noi vom incerca sa le dam de cap. Avem oameni care se pricep si oameni care au nevoie de sfaturi. Asa ca postati. Avem oameni care au experienta si sunt dispusi sa ajute.

Reply
 
Thread Tools
Old 07-01-10, 00:08   #1
tibibody

Stage 4
 
tibibody's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 179
Default PROBLEME BMW 316 URGENT

Am un BMW 316i (e36) de ceva vreme. In urma cu doar 2 zile in timp ce mergeam, am simtit ca nu se mai accelereaza cum trebuie. Problema s-a agravat in numai 5 minute, ajungand ca in momentul cand aveam sub 2000 turatii, sa apas acceleratia si sa se "ingatuie". La 2000 turatii isi revine, dar dupa schimbarea in viteza superioara, problema persista. La relantiu, dupa 3,4 minute incepoe incet,incet sa tremure masina si in final se opreste motorul. Am fost si la un mecanic, spunandu-mi ca problema este un furtun fisurat. Am luat un alt furtun, l-am schimbat, dar degeaba. Daca ma poate ajuta cineva, va rog. Chiar nu realizez ce ar putea fi
tibibody is offline   Reply With Quote
Old 06-03-10, 01:29   #2
streetMaster

Stock
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 9
Default Re: PROBLEME BMW 316 URGENT

aceleasi probleme le am si yo nu stiu ce sa ii fac
..iam schimbar filtrul de aer de bezina...senzorii de caldura sunt undeva sub admisie...la tester nu iese nimic...stau cu ea pe dreapta de 2-3 sapt si nu ii dau de cap...dak intretimp ai rezolvat ceva poate ma auunti si pe mine....
streetMaster is offline   Reply With Quote
Old 06-03-10, 01:31   #3
streetMaster

Stock
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 9
Default Re: PROBLEME BMW 316 URGENT

totusi ce furtun ai schimbat...???
streetMaster is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -