Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto

Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto Spuneti-va problemele si noi vom incerca sa le dam de cap. Avem oameni care se pricep si oameni care au nevoie de sfaturi. Asa ca postati. Avem oameni care au experienta si sunt dispusi sa ajute.

Reply
 
Thread Tools
Old 15-11-09, 14:10   #1
TazMan

Stage 5
 
TazMan's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 2,040
Default Zgomote ciudate la Santa Fe

Masina are momentan 52000, am urmatoarea problema sau defapt 2. La plecare daca o turez nitel si iau repede piciorul de pe acceleratie se aude un ,,suerat'' ceva diferit fata de cel care este produs de turbina parca. Si mai tare se aude in partea din spate (parca ar elibera presiune de face asa, INAINTE NU FACEA ASA), am fost la servis, masina este in garantie si culmea, raspunsul lor, este totul OK. Si alta problema care tot la service nu mi-au descoperit, mi-au schimbat multe alte lucruri si tot degeaba, troncane la fel. Se aude doar cand o ,,fatai'' in parcare si fac manevre stanga/dreapta, poc poc. Zgomotul este in partea din stanga fata, o fi planetara ? Am uitat sa specific, este motor de 2,2 tdi 16v, awd automat.

Astept sfaturi cam ce probleme ar fi si sa ma duc sa ii pun sa se uite exact, nu sa faca de capu lor, nici 1 luna nu am de cand am iesit din servis. Mai am 8000 de km pana la revizia de 60000, ce sa fac ?
__________________
捷达 mkII 使用一点八升`` ``初恋
TazMan is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -