Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto

Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto Spuneti-va problemele si noi vom incerca sa le dam de cap. Avem oameni care se pricep si oameni care au nevoie de sfaturi. Asa ca postati. Avem oameni care au experienta si sunt dispusi sa ajute.

Reply
 
Thread Tools
Old 30-09-09, 22:43   #1
bogdy2p

Stage 2
 
bogdy2p's Avatar
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 74
Default Program Remapare Golf 3

Salut.
1-) As avea si eu nevoie de un program pentru a putea citi harta actuala a masinii ( Vw Golf 3 1.8 ABS 92') . Ma poate ajuta cineva cu asa ceva ?
2-) Cu acelasi program voi putea sa remapez chipul calculatorului de bord in eventualitatea in care voi face rost de o harta "Tuning"

3-) Am vazut undeva pe net... (nu stiu sigur unde) , niste masini modificate astfel incat puteau sa isi schimbe in timpul mersului hartile de pe ECU . Cum si cu ce se mananca treaba asta ? [nu de alta dar este foarte interesanta ]

PS : m-ar tenta sa pot schimba hartile la ecu in timpul mersului (sau cu o oprire mica) , deoarece , la cei 90 de cai care ii are masina... mananca echivalentul unei mese de elefant. (17-18-20).
__________________
Tanar , 24 ani , cu masini , cu bani , simpatic , cu un simt al umorului foarte dezvoltat , am gasit deja ceea ce cautam.
______________________________________
- Fiat Seicento
- VW Golf MK III (sold)
- Locul 1 CNCA @ KOE 2010 Cluj - Trofeul Pasionatului 137,23db
__________________
bogdy2p is offline   Reply With Quote
Old 22-09-11, 14:30   #2
YEED

Stage 5
 
YEED's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 876
Default Re: Program Remapare Golf 3

dute la cosi )
YEED is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -