Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto

Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto Spuneti-va problemele si noi vom incerca sa le dam de cap. Avem oameni care se pricep si oameni care au nevoie de sfaturi. Asa ca postati. Avem oameni care au experienta si sunt dispusi sa ajute.

Reply
 
Thread Tools
Old 26-09-09, 21:14   #1
lanostracoza

Stage 1
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 19
Default Problema bmv 320i ursulet HELP !!!

sal, tocmai am achizitionat un 320 coupe din 1986, masina este intr-o stare destul de buna, a avut motorul refacut in urma cu 2 luni, pistoane, tot ce trebuie, proprietarul a forjato de numa si s-a spart nush ce semering de langa vibrochen, pierde uleiul, are cineva ideee ce fel de semering e ?, cum arata > , cam cat costa ?, masina e inscrisa si am cumparato pt a ma distra sambata si duminica cu ea, are suspensie sport, bara stabilizatoare, volan momo, caroseria nu are pic de rugina si are vopsea originala, pe langa aceasta masina mai am un opel astra f, la care ma pricep la orice, dar la bmw nu ma pricep deloc, vreau sa il scot la lumina si sa fac o masina deosebita pt prezent, cum a fost si ea la vremea ei in 1986
lanostracoza is offline   Reply With Quote
Old 30-09-09, 19:27   #2
Yonut21
Banned

Stage 5
 
Yonut21's Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 977
Member of:
[Crazy Drivers]
[DACIA]
[FORD]
Default Re: Problema bmv 320i ursulet HELP !!!

Pai du-te la un magazin de piese auto si comanda un semering de la vibrochen..
Nu e scump, pe acolo imi curgea si mie ulei, l-am schimbat, si gata..
Yonut21 is offline   Reply With Quote
Old 01-10-09, 01:21   #3
lanostracoza

Stage 1
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 19
Default Re: Problema bmv 320i ursulet HELP !!!

am desfacut motorul cu un prieten foarte bun care e mecanic, semeringul din fata e de vina pentru curgerea uleiului, si a observat cand a invartit de motor, cu cheia fixa ca are o mica bataie, am desfacut injectia, am desfacut chiuloasa, tot ce era pe acolo, si cand ne-am uitat atent la primul piston am observat ca atingea foarte putin in chiuloasa, aproximativ, 5 mm, prietenul meu a zis ca ar fii de vina cuzinetii , si trebe schimbati, am verificat si electromotorul, pentru ca bendixul mergea in gol, am luat un alt electromotor si urmeaza sa il inlocuim, am inteles ca un set de cuzineti noi ar fii 150 ron si semeringul 60 ron, voi cumpara piesele si vom monta "motoreta" ), ii vom da ulei mobil 1, si cheie, am incredere in prietenul meu ca face treaba buna pt ca el a reparat acest bmw cand a ajuns in judetul HD, in 2004, masina fiind defecta, voi posta poze mai tarziu cu el si cu evolutia lui
lanostracoza is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -