Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto

Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto Spuneti-va problemele si noi vom incerca sa le dam de cap. Avem oameni care se pricep si oameni care au nevoie de sfaturi. Asa ca postati. Avem oameni care au experienta si sunt dispusi sa ajute.

Reply
 
Thread Tools
Old 25-09-09, 13:39   #1
crystygye

Stage 5
 
crystygye's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 428
Smile Inchidere centralizata prin intrerupator

Buna ziua!
As dori sa fac si eu urmatorul lucru si nu stiu exact ce intrerupator imi trebuie.
Doresc sa montez 2 acuatoare de inchidere centralizata in usile din spate la Ticolino meu.Firele din acele 2 acuatoare sa duca la un intrerupator (buton) in bord, care sa le actioneze (deschide/inchide usile).
Stiu ca trebuie sa trag un "+" si un "-" de la baterie la intrerupator, iar de la intrerupator fire la fiecare acuator, dar nu stiu ce tip de intrerupator sa folosesc.
Usile din fata sunt legate la alarma, dar nu vreau sa leg toate usile. Vreau sa deschid usile din spate doar din butonul din bord sau manual; deoarece deschid mai rar usile din spate.
Multumesc.Astept sfaturi!
crystygye is offline   Reply With Quote
Old 26-09-09, 12:32   #2
crystygye

Stage 5
 
crystygye's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 428
Default Re: Inchidere centralizata prin intrerupator

Se poate inchide am rezolvat.
Voi monta un intrerupator simplu pe firele acutoarelor din spate, iar cand vreau sa deschid usile, dau din intrerupator si deschid usile.10x anyway
crystygye is offline   Reply With Quote
Old 26-09-09, 17:49   #3
sorcer

Stage 5
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 1,036
Default Re: Inchidere centralizata prin intrerupator

o idee mai buna , cauta butoane de inchide pt solenza ala de langa casetofon , e buton duba inchidere/deschidere .
sorcer is offline   Reply With Quote
Old 29-09-09, 07:26   #4
cosmin_cosmin_1

Stage 5
 
cosmin_cosmin_1's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 4,001
Default Re: Inchidere centralizata prin intrerupator

sau buton de geamuri electrice
cosmin_cosmin_1 is offline   Reply With Quote
Old 05-10-09, 18:40   #5
crystygye

Stage 5
 
crystygye's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 428
Default Re: Inchidere centralizata prin intrerupator

Costau prea mult.Ptr geamuri electrice vroiam prima data, dar 60 ron butonul...am zis ca Cu 5 ron e mai usor si mai simplu.
Si chiar a fost.Merge foarte frumos si usor cu un interupator on-off simplu , montat pe firele acutoarelor din spate.
Multumesc de ajutor oricum
crystygye is offline   Reply With Quote
Old 06-10-09, 10:43   #6
draculas


Stage 5
 
draculas's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 1,079
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: Inchidere centralizata prin intrerupator

deci 60ron sunt scumpe iar 5 ron e mai ieftin , dar de ce nu mergi tu si cumperi 1 intrerupator dublu de ala cum ai la becuri la camera si ai termina problema te costa probabil 1 ron !
draculas is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -