Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto

Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto Spuneti-va problemele si noi vom incerca sa le dam de cap. Avem oameni care se pricep si oameni care au nevoie de sfaturi. Asa ca postati. Avem oameni care au experienta si sunt dispusi sa ajute.

Reply
 
Thread Tools
Old 21-09-09, 14:06   #1
All-X

Stage 4
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 211
Default Solutii de curatat pielea

Salut,

Am nevoie de o idee de la cineva care a mai facut o astfel de operatiune.

Am un volan din piele pe care si-a pus amprenta murdara a timpului. Vreau sa stiu cu ce se poate curata fara sa fie afectata/deteriorata pielea.

Multumesc,
__________________
e36 coupe 318is
All-X is offline   Reply With Quote
Old 21-09-09, 15:01   #2
BC-20-LET
Audi Driver

Stage 5
 
BC-20-LET's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 1,386
Member of:
[AUDI]
Default Re: Solutii de curatat pielea

Hai sa-ti spun ce am folosit eu saptamana trecuta si mi-am curatat tot interiorul la jaguar.

Am pus intr-o recipient cu pulverizator jumate apa, un pic de biocarpet, un pic de solutie de spalat geamurile si un pic de degresant(ce se foloseste ptr curatarea bucatariei).
Dupa ce am sters cu o carpa uda piele, am pulverizat solutia si am frecat cu o periuta de unghii cu perii moi.

A iesit perfect.
Dupa curatare sa aplici crema hidratanta, cel putin 1 data,preferabil de 2 ori.

Asta dupa ce am folosit multe solutii destinate curatarii pielii care au dat gres.
__________________
BC-20-LET is offline   Reply With Quote
Old 26-09-09, 01:45   #3
bitzansc

Stock
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 5
Talking Re: Solutii de curatat pielea

salut, eu am folosit pt hidratarea pielii din masina crema de maini Doina, femeile stiu sigur despre ce vorbesc(mi-a recomandat asta , o doamna ce lucreaza la reconditionat tapiseri auto)...e de culoare roz , iar tubul e alb cu scris albastru sau mov...nu e scumpa deloc si e super buna, recomand. bafta
bitzansc is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -