Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto

Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto Spuneti-va problemele si noi vom incerca sa le dam de cap. Avem oameni care se pricep si oameni care au nevoie de sfaturi. Asa ca postati. Avem oameni care au experienta si sunt dispusi sa ajute.

Reply
 
Thread Tools
Old 05-09-09, 10:56   #1
03HNO

Stage 4
 
03HNO's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 185
Default termostat fantoma

am un reno safrane din 93 de 101 kw. e sg model in caz ca da cineva un search in tecdoc. am nevoie de un termostat si nu gasesc nicaieri. am comandat pe original de la autonet si dupa 11 zile am primit raspuns ca nu-i livrabil. pe wahler mai gasisem undeva dar aceeasi situatie, nelivrabil. term deschide la 73gr. sa pun unu de dacie care deschide la 89? parca nu ma incanta. o solutie la probl mea?

de la dezmenbrari nu ma intereseaza, insa ca ultima solutie iau si asta in calcul

Last edited by 03HNO; 05-09-09 at 10:58.
03HNO is offline   Reply With Quote
Old 05-09-09, 12:01   #2
beck

Stage 5
 
beck's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 1,108
Default Re: termostat fantoma

daca e termostat simplu , cu o singura camera, (ca la dacie) cred ca gasesti si cu temp de deschidere mai scazuta dar nu cred ca 73(eu nu am vazut).
daca ai camera dubla nu ai cum sa pui de dacie, mai bine mergi pe deschis.
__________________
INOXWORKS

480 hp/t
beck is offline   Reply With Quote
Old 05-09-09, 20:19   #3
03HNO

Stage 4
 
03HNO's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 185
Default Re: termostat fantoma

nu pot merge fara, ca nu se incalzeste, iar la iarna ce ma fac? plus ca ma rupe la consum, si cred ca-i cu o camera ca seamana cu ala de dacie 1300 doar ca e mai lung...
03HNO is offline   Reply With Quote
Old 06-09-09, 02:34   #4
beck

Stage 5
 
beck's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 1,108
Default Re: termostat fantoma

pan la urma ai fost la vre-un magazin de piese sa intrebi care e cel mai rece termostat de dacie? sau altu asemanator la aceeasi temperatura?
beck is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -