Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto

Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto Spuneti-va problemele si noi vom incerca sa le dam de cap. Avem oameni care se pricep si oameni care au nevoie de sfaturi. Asa ca postati. Avem oameni care au experienta si sunt dispusi sa ajute.

Reply
 
Thread Tools
Old 29-07-09, 20:07   #1
cristigoe86

Stage 4
 
cristigoe86's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 219
Member of:
[SKODA]
[VW]
Default bazaie motorasu

mi-am montat de curand o inchidere cu alarma pe felicia si totul ok pana azi cand am dat putin bateria jos de pe masina si cand sa inchid masina unul din motorasele din usi bazaie cand inchide dar inchide.e ceva grav ma se poate remedia?
cristigoe86 is offline   Reply With Quote
Old 29-07-09, 22:19   #2
sorin_george

Stage 1
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 14
Default Re: bazaie motorasu

nu este nimic grav.motorasul de inchidere are uzura la capete.nu se repara nimic la el,pur si simplu il schimbi.e 20 lei unul.verifica tu sau pune pe cineva care se pricepe sa verifice timpul de impuls la motoras.unele alarme se pot seta pt un timp scurt( 0,4 sec.pt motorase)si se pot seta si pe timp mai indelungat(intre2 si 4 sec pt inchiderea cu compresor adica pe aer).verifica chestia asta.timpul mai lung obosesc repede motorasele.
sorin_george is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -