Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto

Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto Spuneti-va problemele si noi vom incerca sa le dam de cap. Avem oameni care se pricep si oameni care au nevoie de sfaturi. Asa ca postati. Avem oameni care au experienta si sunt dispusi sa ajute.

Reply
 
Thread Tools
Old 23-07-09, 14:45   #1
maharu

Stock
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 5
Thumbs up Probleme cu climatizarea!!!

Salutare tuturor! Am si eu o problema la dual climatronicul de pe un Citroen C4 diesel din 2006,pe partea dreapta imi da caldura mare indiferent de temp setata,chiar si la low. Multumesc. Astept sfaturi ,lamuriri si rezolvari:
maharu is offline   Reply With Quote
Old 24-07-09, 10:01   #2
tibirk

Stage 3
 
Join Date: May 2008
Posts: 90
Default Re: Probleme cu climatizarea!!!

motoras blocat. Iti da caldura sau iti da aer de afara?
tibirk is offline   Reply With Quote
Old 24-07-09, 10:09   #3
maharu

Stock
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 5
Default Re: Probleme cu climatizarea!!!

AM INCERCAT IN AMBELE MODURI(AER DIN AFARA CAT SI CEL DIN MASINA)SI IMI DA CALDURA F MARE. NU INTELEG DE CE CATEODATA IMI BAGA TEMP SETATA DE EX 19 AC PE AMBELE PARTI,SI CATEODATA TOT LA 19 AC DREAPTA ESTE RECE IAR STANGA SUPER CALD SI RAMANE ASA SI DACA DAU LOW UNDEVA LA 15-14 GRADE.
maharu is offline   Reply With Quote
Old 26-07-09, 20:38   #4
sorin_george

Stage 1
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 14
Default Re: Probleme cu climatizarea!!!

sal.in mod sigur ai probleme la motorasul care comanda clapeta de aer.dc te uiti in partea dr.pe sub torpedou se vede(e undeva spre botul masinii in partea de sus si are o mufa cu 5 fire).desfa-l din cele 3 surubele si vezi dc merge clapeta usor.(sa nu agate de ceva).poti verifica si motorasul desfacut din suport,ii setezi temp.odata cald odata rece si vezi dc merge.dc nu merge nu ai ce fc decat sa-l inlocuiesti.
sorin_george is offline   Reply With Quote
Old 29-07-09, 19:18   #5
marius2212

Stage 1
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 19
Default Re: Probleme cu climatizarea!!!

salut problema pe care o ai la masina este ca sa uzat pinionul de la clapetele de dirijare aer in masina si stiu ca este kit complet pentru problema pe care o ai daca vrei te ajut eu am asa ceva si te costa 100 ron cu montaj cu tot daca vrei da-mi un mail pe adresa mea cu numarul de telefon si te sun eu .
marius2212 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -