Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto

Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto Spuneti-va problemele si noi vom incerca sa le dam de cap. Avem oameni care se pricep si oameni care au nevoie de sfaturi. Asa ca postati. Avem oameni care au experienta si sunt dispusi sa ajute.

Reply
 
Thread Tools
Old 10-06-09, 22:43   #1
km_45

Stage 2
 
km_45's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 45
Default Problema turatii

Am si eu o problema cu o dacie si nu stiu de la ce poate fi.Puteti sa va dati cu parerea,poate altii stiu mai multe ca mine.

Se tureaza singura la relanti intre 500 si 1200 rpm incontinuu, si merge in hopuri, taie din aer in mers. daca ii dai talpa ea trage dar cum scad turele sub 3000 o ineaca iar.
km_45 is offline   Reply With Quote
Old 11-06-09, 23:00   #2
turbojack


Stage 5
 
turbojack's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 2,768
Member of:
[Moderators]
[4Tuning International]
[PEUGEOT]
Default Re: Problema turatii

Carburator plin de impuritati,nivel prea mare de benzina in camera de nivel a carburatorului,jigleoare decalibrate/infundate,duza epurator infundata,platina din delcou uzata,axul delcoului uzat,supape cu joc mare,avans vaccumatic defect,reglaj avans din delcou,alternator ce incarca fluctuant,pompa de benzina imbacsita de rugina,returul pompei de benzina infundat,bujiile uzate sau neconforme motorului.........ajunge?
__________________
turbojack is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -