Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto

Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto Spuneti-va problemele si noi vom incerca sa le dam de cap. Avem oameni care se pricep si oameni care au nevoie de sfaturi. Asa ca postati. Avem oameni care au experienta si sunt dispusi sa ajute.

Reply
 
Thread Tools
Old 20-05-09, 18:41   #1
Manasel

Stage 5
 
Manasel's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 686
Default Tripla ingalbenita

salut.tripele mele sunt clare numai ca una din ele s-a ingalbenit.cum pot sa desfac geamu ca am incercat sa o curat pe dinafara cu glaspapir fin de apa dar fara rezultat.geamu e lipit cu o solutie nu stiu care.alte solutii stiti?mersi de ajutor
Manasel is offline   Reply With Quote
Old 20-05-09, 18:46   #2
brownshark

Stage 5
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 2,145
Default Re: Tripla ingalbenita

pune poza cu amandoua demontate , una langa alta, pe fond alb , la lumina de interior , ai grija sa nu se reflecte becul in geamul lampilor
brownshark is offline   Reply With Quote
Old 20-05-09, 19:23   #3
22VIN
Opel Driver

Stage 5
 
22VIN's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,134
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: Tripla ingalbenita

in unele cazuri merge si cu ea pusa in apa calda. asta mergea la unele faruri mai vechi. in cazul triplei nu stiu ce sa zic
22VIN is offline   Reply With Quote
Old 20-05-09, 19:25   #4
Manasel

Stage 5
 
Manasel's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 686
Default Re: Tripla ingalbenita

ok maine le dau jos iara pe amandoua.ambele au aceeasi serie deci nu-s diferite.am bagat apa in ea dar rece...si nimic
Manasel is offline   Reply With Quote
Old 20-05-09, 21:40   #5
topser
Fiat Driver

Stage 5
 
topser's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 3,552
Member of:
[Fiat]
[DACIA]
[DAEWOO]
Default Re: Tripla ingalbenita

hehe
pune intr`un lighean domestos cu apa si lasa peste noapte geamul triplei acolo. ai sa fii surprins dimineata
topser is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -