Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto

Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto Spuneti-va problemele si noi vom incerca sa le dam de cap. Avem oameni care se pricep si oameni care au nevoie de sfaturi. Asa ca postati. Avem oameni care au experienta si sunt dispusi sa ajute.

Reply
 
Thread Tools
Old 16-05-09, 18:17   #1
radu.3

Stage 5
 
radu.3's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 1,116
Default Masina inscrisa ca utilaj agricol

Buna tuturor. Probabil ca nu e cea mai buna sectiune pentru acest thread dar aici m-am gandit eu ca s-ar potrivi mai bine; daca nu e, rog un moderator sa mute topicul unde e locul lui.

Problema suna cam asa: care sunt conditiile pe care o masina trebuie sa le indeplineasca pentru a fi inscrisa ca utliaj agricol? Intreb asta deoarece am fost in vara intr-o tabara si cel la care eram cazati avea un Suzuki Samurai cu numere cum au tractoarele sa zicem (un patratel galben cu localitatea si un numar...exemplu: Alesd 034). Am obtinut de la respectivul doar ca e inscrisa ca si utilaj agricol, in rest nu era prea comunicativ. In concluzie as vrea si eu sa stiu ce trebuie sa-i faci unei masini pentru a fi inscrisa asa.

Multumesc anticipat.
radu.3 is offline   Reply With Quote
Old 30-05-09, 20:36   #2
sorcer

Stage 5
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 1,036
Default Re: Masina inscrisa ca utilaj agricol

Stia omu de ce nu este comunicativ , in mod normal nu se poate asa ceva , dar datorita faptului ca acele numere sunt eliberate de primarie si spaga si pilele sunt in floare in romania ............... cred ca ai inteles ideea nu ?
sorcer is offline   Reply With Quote
Old 30-05-09, 21:27   #3
ionut_cluj

Stage 5
 
ionut_cluj's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 3,724
Default Re: Masina inscrisa ca utilaj agricol

Masina se inmatriculeaza la primarie si nu are drept de a parasi raza localitatii de care apartine.
ionut_cluj is offline   Reply With Quote
Old 30-05-09, 21:47   #4
G0rdy
Banned

Stage 5
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 478
Default Re: Masina inscrisa ca utilaj agricol

Quote:
Originally Posted by ionut_cluj View Post
Masina se inmatriculeaza la primarie si nu are drept de a parasi raza localitatii de care apartine.
Exact, nu poti circula decat pe raza acelei comune
G0rdy is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -