Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto

Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto Spuneti-va problemele si noi vom incerca sa le dam de cap. Avem oameni care se pricep si oameni care au nevoie de sfaturi. Asa ca postati. Avem oameni care au experienta si sunt dispusi sa ajute.

Reply
 
Thread Tools
Old 06-05-09, 19:14   #1
cristigoe86

Stage 4
 
cristigoe86's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 219
Member of:
[SKODA]
[VW]
Default itp naspa

salutare lome ma manka sa fac itp-ul pe naspa neavand timp si fiindumi tarseala ca nu-l iau pe bune.in ce sens l-am facut:i-am dat talonul la cineva si bani si mi la adus stampilat.acum stiu ca nui deloc valabil.pot sai fac itp pe bune acum sau ma amendeaza cu ceva sau mai vreau sa stiu daka pot vinde masina asa???(nu cred cas singuru care a patito)
cristigoe86 is offline   Reply With Quote
Old 06-05-09, 19:22   #2
Teroarea

Stage 5
 
Teroarea's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 1,245
Member of:
[CITROEN]
Default Re: itp naspa

nu vad dc ai avea probleme poate doar in cazul in care te opreste rarul mobil si iti gaseste vreo neregula la masina. deci nu cred ca are rost sa te duci iar la rar.
__________________
Teroarea is offline   Reply With Quote
Old 07-05-09, 14:45   #3
alexalfa

Stage 5
 
alexalfa's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 346
Default Re: itp naspa

I.T.P.-ul se afla intr-o baza de date la R.A.R. cat si la politia rutiera (la acestia din urma este si situatia asigurarii obligatorii). In cazul in care faci o cat de mica greseala si esti oprit in trafic te verifica la brigada si in cazul in care verificarea este pe naspa se retine talonul si se aplica amenda.Daca ai norocul sa dea de tine unul prea constiincios te poate acuza de fals in acte publice. Apropo ! de 2-3 ani cand se face I.T.P.-ul se fotografiaza masina cu bulina noua de verificare aplicata pe numar si poza se pastreaza in P.C.-ul statiei cat si in P.C.-ul R.A.R.
__________________
Da-mi DOAMNE sa nu-mi mai doresc nimic ! Dar sa fie din aur !!!!!!!!!!!!!!
alexalfa is offline   Reply With Quote
Old 07-05-09, 23:03   #4
PAK
VW Driver

Stage 5
 
PAK's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 469
Member of:
[VW]
Default Re: itp naspa

Quote:
Originally Posted by alexalfa View Post
In cazul in care faci o cat de mica greseala ...

O prima gresala a fost deschiderea acestui topic.

Asemenea lucruri nu se discuta pe un forum public.
PAK is offline   Reply With Quote
Old 08-05-09, 07:12   #5
kiry
Banned

Stage 5
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 573
Member of:
[Opel]
Default Re: itp naspa

parerea mea: declari pierdut talonul, si urmezi procedurile pentru un nou talon, asta ca sa nu te mai complici!

bft, si altadata fi mai atent, cu actele nu e de gluma!!!
kiry is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -