Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto

Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto Spuneti-va problemele si noi vom incerca sa le dam de cap. Avem oameni care se pricep si oameni care au nevoie de sfaturi. Asa ca postati. Avem oameni care au experienta si sunt dispusi sa ajute.

Reply
 
Thread Tools
Old 29-04-09, 22:23   #1
Alejandro
Ford Driver

Stage 5
 
Alejandro's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 1,522
Member of:
[DACIA]
[FORD]
Default Schimbare placute + saboti de frana

Dragi colegi de volane, am si eu o intrebare, avand in vedere ca mai toti producatorii auto pun pe masini piese originale din fabrica, dar cand trebuie schimbate pun "schrotturi" facute in spania, turcia, africa, etc, m-am gandit ca sa imi pun componente aftermarket care stiu sigur ca sunt mai bune si decat cele din fabrica. ce marca de placute de frane si saboti mi-ati recomanda pentru o dacia Logan 1.4 MPI. Ferodo? Brembo? unde gasesc asa ceva?
Alejandro is offline   Reply With Quote
Old 01-05-09, 15:17   #2
Alejandro
Ford Driver

Stage 5
 
Alejandro's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 1,522
Member of:
[DACIA]
[FORD]
Default Re: Schimbare placute + saboti de frana

se pare ca nimeni nu este capabil sa ma ajute, dintr-un simplu search pe google am gasit urmatoarele:
discuri frana fata Dacia Logan 1.4 MPI Brembo cu codul - 08.2958.14
tamburi frana spate Dacia Logan 1.4 MPI Brembo cu codul - 14.7754.10
iar placute fata nu am gasit la Brembo, decat la Ferodo, cu urmatorul cod - FDS393*;
o sa merg la Transprotector sa vad la ce pret o sa le poata aduce, asta in cazul in care se merita; apropo a schimbat cineva la Logan aceste componente? La ce pret sunt de la reprezentanta?
Alejandro is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -