Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto

Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto Spuneti-va problemele si noi vom incerca sa le dam de cap. Avem oameni care se pricep si oameni care au nevoie de sfaturi. Asa ca postati. Avem oameni care au experienta si sunt dispusi sa ajute.

Reply
 
Thread Tools
Old 11-04-09, 16:15   #1
dark_raven

Stock
 
dark_raven's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 5
Default PROBLEMA GOLF 4!!!!!!AJUTOOOOR!!!

imi moare motoru in mers,in viteza...nu stiu din ce cauza....mi se intareste directia si frana si mi-e cam frica sa circul asa.masina e un golf4 motor benzina1,4 axp din 2001...va rog ajutati-ma!!!
am sondele lambda stricate ....e posibil sa fie de la ele?prima(din fata)e pe moarte si cea de dupa catalizator e moarta...si n-am apucat inca sa le schimb...cine stie care ar putea fi problema il rog sa ma ajute si pe mine

Last edited by dark_raven; 12-04-09 at 14:55.
dark_raven is offline   Reply With Quote
Old 12-04-09, 12:26   #2
zaluschimarius

Stage 2
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 26
Default Re: PROBLEMA GOLF 4!!!!!!AJUTOOOOR!!!

salut.cand postezi un anunt tre sa vii cu mult mai multe detalii,asa lumea poate sa isi faca o idee de problema ta.masina aia e benzina sau?oricum in legatura cu directia si frana ,functioneaza cu servo si servo fara motorul in functiune nufunctioneaza,de aceea se intareste.in ceea ce priveste problema motorului,tre sa fii mai precis,sau daca nu un TESTER.sa ai bafta.
zaluschimarius is offline   Reply With Quote
Old 12-04-09, 12:32   #3
turbojack


Stage 5
 
turbojack's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 2,768
Member of:
[Moderators]
[4Tuning International]
[PEUGEOT]
Default Re: PROBLEMA GOLF 4!!!!!!AJUTOOOOR!!!

Quote:
Originally Posted by dark_raven View Post
... golf4 motor1,4 axp din 2001...:
De obicei in astfel de cazuri releul principal face figuri.Oricum ar fi,e treaba de profesionist.Diagnoza nu releveaza nimic decat daca defectul se manifesta in acel moment sau eventuale erori reziduale.
__________________
turbojack is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -