Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto

Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto Spuneti-va problemele si noi vom incerca sa le dam de cap. Avem oameni care se pricep si oameni care au nevoie de sfaturi. Asa ca postati. Avem oameni care au experienta si sunt dispusi sa ajute.

Reply
 
Thread Tools
Old 30-03-09, 17:57   #1
Mytza07

Stage 5
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 676
Member of:
[SKODA]
Default Problema casetofon

Salut am o problema cu casetofonul.Masina mea a venit din fabrica fara casetofon am montat unul din comert si a mers perfect dar acum am pus unu mai nou si de fiecaredata cand scot cheia din contact nu se mentin setarile si e ca si cum l-am pus initial( posturile de radio se reseteaza la fel si ora acestuia) Va rog daca ati mai intmpinat aceasta problema supuneti-mi cum as putea sa o rezolv.Mersi
Mytza07 is offline   Reply With Quote
Old 01-04-09, 02:48   #2
dagosh88
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
dagosh88's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 657
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Problema casetofon

Pune firul de la memoria cd-playerului pe plusul care vine direct de la baterie nu de la contact, si plusul pentru curent la contact ca sa se opreasca cand scoti cheia. Acum probabil nu le ai puse asa, inverseaza-le si ar trebui sa isi pastreze memoria.
__________________
drive like a devil feel like a god
dagosh88 is offline   Reply With Quote
Old 10-05-09, 15:57   #3
Mytza07

Stage 5
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 676
Member of:
[SKODA]
Default Re: Problema casetofon

mersi de raspuns am rezolvat problema topicu poate fi inchis
Mytza07 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -