Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto

Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto Spuneti-va problemele si noi vom incerca sa le dam de cap. Avem oameni care se pricep si oameni care au nevoie de sfaturi. Asa ca postati. Avem oameni care au experienta si sunt dispusi sa ajute.

Reply
 
Thread Tools
Old 16-03-09, 18:09   #1
inceparetul

Stage 3
 
inceparetul's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 103
Default garda la sol golf

cum pot inalta garda la sol la un golf 4
inceparetul is offline   Reply With Quote
Old 16-03-09, 21:12   #2
alexalfa

Stage 5
 
alexalfa's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 346
Default Re: garda la sol golf

Cu tampoane din cauciuc pe care le gasesti la unele magazine sau vulcanizari. Arata practic ca niste inele si au grosime de 30 mm. Se aseaza sub arcuri. Aceasta este varianta ieftina. Alta solutie este sa schimbi arcurile.
__________________
Da-mi DOAMNE sa nu-mi mai doresc nimic ! Dar sa fie din aur !!!!!!!!!!!!!!
alexalfa is offline   Reply With Quote
Old 17-03-09, 06:28   #3
inceparetul

Stage 3
 
inceparetul's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 103
Default Re: garda la sol golf

Quote:
Originally Posted by alexalfa View Post
Cu tampoane din cauciuc pe care le gasesti la unele magazine sau vulcanizari. Arata practic ca niste inele si au grosime de 30 mm. Se aseaza sub arcuri. Aceasta este varianta ieftina. Alta solutie este sa schimbi arcurile.
eu as dori sa fie cat de cat pt golf.imi poti da un nume sau o denumire mai exacte a inelelor?sa stiu ce sa cer la magazin,sau daca stii de unde le pot lua.
__________________
inceparetul is offline   Reply With Quote
Old 17-03-09, 08:23   #4
alexalfa

Stage 5
 
alexalfa's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 346
Default Re: garda la sol golf

Nu exista o denumire -stiintifica- deoarece sunt piese artizanale. In limbaj uzual se numesc inaltatoare din cauciuc. Incerc sa ma uit dupa un astfel de reper la vulcanizare si poate fac o poza pe care sa ti-o trimit sa te dumiresti despre ce este vorba.
alexalfa is offline   Reply With Quote
Old 17-03-09, 08:48   #5
inceparetul

Stage 3
 
inceparetul's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 103
Default Re: garda la sol golf

Quote:
Originally Posted by alexalfa View Post
Nu exista o denumire -stiintifica- deoarece sunt piese artizanale. In limbaj uzual se numesc inaltatoare din cauciuc. Incerc sa ma uit dupa un astfel de reper la vulcanizare si poate fac o poza pe care sa ti-o trimit sa te dumiresti despre ce este vorba.
ai sa mori de ras,da la piatra neamt nu gasesc asa ceva.poate le gasesti tu,spune-mi un pret.
inceparetul is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -