Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto

Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto Spuneti-va problemele si noi vom incerca sa le dam de cap. Avem oameni care se pricep si oameni care au nevoie de sfaturi. Asa ca postati. Avem oameni care au experienta si sunt dispusi sa ajute.

Reply
 
Thread Tools
Old 31-12-08, 11:00   #1
Smenarul

Stage 5
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 657
Member of:
[VW]
Default Microcontact yala golf 4

Salutare zilele acestea cu frigul asta mi`a cedat microcontactul de la usa sofer prin urmare nu mai pot inchide masina din telecomanda, am fost la toti distrusi si la toate service`urile din braila inclusiv smecherii aia de la renault care le`am lasat masina sa o faca si ei mi`au bagat motorina in usa si au dus masina la service la nissan sa se uite aia la ea ca ei nu au stiut ce sa ii fac bineinteles aia nu au avut timp sa se uite... pe unde am fost m`am speriat si ma rugam sa ajung cu masina intreaga dupa ce o duceam la service si nici unul nu desfacea toate chestiile alea de pe usa ca sa ajunga la yala cu toate ca eu le spuneam ca yala este de vina ei incepeau sa caute cabluri defecte si alte tampenii... asa ca ieri mi`am cumparat sculele necesare si am desfacut tot de pe usa sa vad care este cauza si intradevar microcontactul de la yala are tzumburusul acela rupt... ARE CAREVA MICROCONTACTE de yala? sa nu mai dau o gramada de banii pe toata yala? Am gasit pe Ebay microcontacte cu 7 euro bucata care are cont macar pe ebay sa imi poata cumpara si mie cateva?

am atasat si o poza cu microcontactul

Last edited by Smenarul; 31-12-08 at 11:10.
Smenarul is offline   Reply With Quote
Old 10-01-09, 01:54   #2
lascarica
Super Moderator

Stage 5
 
lascarica's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 4,330
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Microcontact yala golf 4

pe care ebay ai gasit cu 7eur/buc si de ce preferi sa astepti 1-2sapt (daca e vb de europa...altfel...si peste o luna daca nu vrei sa platesti cat costa toata usa numai shiping) in loc sa te duci la dezmembrari ?..nici in magazine care nu merg cu 200% adaos,nu cred ca va fi mai scump de cateva sute de mii.Nu stiu in braila,insa spre si dupa buzau,sunt o gramada de parcuri cu masini desfacute...didi langa urziceni,are sigur si macar un golf p-acolo...
__________________
...
un cumul de idei si de concepte, menite sa ne confere identitate, inglobate intr-un pachet avand capacitatea de a le perpetua...
*Ma destind jongland cu propriile-mi ganduri in vasta cultura de amintiri trecute si viitoare*
Gold_Fm - purest form of entertainment music; Romānia Muzical - only music.
lascarica is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -