Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto

Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto Spuneti-va problemele si noi vom incerca sa le dam de cap. Avem oameni care se pricep si oameni care au nevoie de sfaturi. Asa ca postati. Avem oameni care au experienta si sunt dispusi sa ajute.

Reply
 
Thread Tools
Old 18-12-08, 21:29   #1
yustyrugby

Stock
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 3
Default PROBLEME GOLF 4 AJUTOR !!!

Detin un golf 4 2004 1.9 tdi si am o problema. Am alimentat de la Petrom si dupa ce am iesit din benzinarie mi sa aprins in bord martorul pentru baterie, si a tiuit, si facea asa in continu. Apoi a aparut un croncanit suspect la motor, si apoi facea mai tare cand viram stanga-dreapta. Nu stiu ce se intampla. am fost la mecanic si el a crezut ca am pus benzina, dar am pus motorina, continuand sa spuna ca daca am pus motorina nu are nimic... a mai patit cineva asa ceva ... va rog astept raspunsuri multumesc anticipat
yustyrugby is offline   Reply With Quote
Old 19-12-08, 13:29   #2
Nemilosu


Stage 5
 
Nemilosu's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 1,919
Member of:
[DAEWOO]
[AUDI]
[4Tuning International]
[Fanatik MotorSport]
Default Re: PROBLEME GOLF 4 AJUTOR !!!

Quote:
Originally Posted by yustyrugby View Post
Detin un golf 4 2004 1.9 tdi si am o problema. Am alimentat de la Petrom si dupa ce am iesit din benzinarie mi sa aprins in bord martorul pentru baterie, si a tiuit, si facea asa in continu. Apoi a aparut un croncanit suspect la motor, si apoi facea mai tare cand viram stanga-dreapta. Nu stiu ce se intampla. am fost la mecanic si el a crezut ca am pus benzina, dar am pus motorina, continuand sa spuna ca daca am pus motorina nu are nimic... a mai patit cineva asa ceva ... va rog astept raspunsuri multumesc anticipat
verifica fulia alternator si cureaua
Nemilosu is offline   Reply With Quote
Old 19-12-08, 15:20   #3
yustyrugby

Stock
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 3
Default Re: PROBLEME GOLF 4 AJUTOR !!!

am fost astazi la reprezentanta bmw si a zis tot asa cureaua ... cineva mia zis ca pot fi planetarele ... nu stiu ce sa cred
yustyrugby is offline   Reply With Quote
Old 19-12-08, 15:26   #4
yustyrugby

Stock
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 3
Default Re: PROBLEME GOLF 4 AJUTOR !!!

voi merge merge maine pentru o verificare mai detaliata
yustyrugby is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -