Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Masini de serie

Reply
 
Thread Tools
Old 27-09-08, 12:22   #61
nk_12321

Stage 4
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 176
Default Re: Primele fotografii oficiale cu Golf GTI MkVI

Quote:
Originally Posted by adi_wauxhall View Post
, atunci la ce sa ne asteptam de la restul firmelor..?
Nu intzeleg..... "restul firmelor" ce au cu VW???? sau ce "restul firmelor" se uita si fac acelesh lucru ca si VW??? Hai sa nu'i bagam pe totzi in aceiashi oala
nk_12321 is offline   Reply With Quote
Old 27-09-08, 12:26   #62
adi_wauxhall

Stage 4
 
adi_wauxhall's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 229
Default Re: Primele fotografii oficiale cu Golf GTI MkVI

ca sa fiu mai explicit.. lumea asteapta multe de la dacia.Cat de mult e criticat logan 2 si cat de apreciat e golful asta. Nu mi-i se pare corect ..amandoua firmele au schimbat un model ca aspect si stiu eu.. si ce diferente de oprini..eu nu critit pe nimeni, e frumos golful, dar corect ar fi fost sa recunoasca ca au facut un facelift nu un model nou.
adi_wauxhall is offline   Reply With Quote
Old 27-09-08, 12:30   #63
nk_12321

Stage 4
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 176
Default Re: Primele fotografii oficiale cu Golf GTI MkVI

Quote:
Originally Posted by adi_wauxhall View Post
ca sa fiu mai explicit.. lumea asteapta multe de la dacia.Cat de mult e criticat logan 2 si cat de apreciat e golful asta. Nu mi-i se pare corect ..amandoua firmele au schimbat un model ca aspect si stiu eu.. si ce diferente de oprini..eu nu critit pe nimeni, e frumos golful, dar corect ar fi fost sa recunoasca ca au facut un facelift nu un model nou.
Aici sunt de aceiashi parere... cu ata mai mult ca GTi-u este vareanta sport a Golfului.... deci ar trebui sa fi facut ceva la motor... Un turbo mai mare ceva ceva....
nk_12321 is offline   Reply With Quote
Old 27-09-08, 13:55   #64
dolb
NoSpeedLimit Romania Club Member


Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 7,764
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[4Tuning International]
[VW]
Default Re: Primele fotografii oficiale cu Golf GTI MkVI

Quote:
Originally Posted by adi_wauxhall View Post
daca prin schimbarea a doua stopuri, 3 butoane inseamna evolutie, atunci la ce sa ne asteptam de la restul firmelor..? Eu consider evolutie un motor nou, un aspect nou, performante marite.... intre nici un model de golf nu este asemanare atat de mare cum este intre golf 5 si acest model....s-a intamplat la fel atunci cand a aparut noul model de ford focus care in comparatie cu cel vechi are schimbate farurile, grila fata, stopurile si logic pretul.. atat
aa daa? pai ia incearca tu sa iei faruri de pe golf 4 si sa pui pe golf 3.. sau invers! sa vezi ce frumos se potrivesc! .. alea da asemanari! acolo poti zice da frate e facelift
__________________

dolb is offline   Reply With Quote
Old 27-09-08, 14:44   #65
_anaconda_

Stage 5
 
_anaconda_'s Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 3,556
Default Re: Primele fotografii oficiale cu Golf GTI MkVI

Golf 6 este destul de diferit de 5, dar voi bateti campii pe aici. In schimb la dulapul de X5, aspectul este foarte similar la ambele generatii, interior/motoare cam tot, sunt foarte asemanatoare, insa la prezentarea aluia, toti NFS-istii si alti aplaudaci 'MOAAAA CAT DE TARE' 'PFFF BMW E BMW CE SA MAI' si tot asa. E normal sa semene si sa aiba anumite elemente comune, DOAR E O NOUA VERSIUNE A UNUI model nu ceva total nou...
__________________
www.ozcarwash.ro - detailing profesional in Craiova
_anaconda_ is offline   Reply With Quote
Old 27-09-08, 15:47   #66
B16EZY
Dacia Driver

Stage 2
 
B16EZY's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 52
Member of:
[DACIA]
Default Re: Primele fotografii oficiale cu Golf GTI MkVI

imi plac la nebunie farurile . per total...arata destul
B16EZY is offline   Reply With Quote
Old 27-09-08, 17:27   #67
FLAME

Stage 5
 
FLAME's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 892
Member of:
[Hyundai]
Default Re: Primele fotografii oficiale cu Golf GTI MkVI

faina tare
FLAME is offline   Reply With Quote
Old 27-09-08, 17:43   #68
adi_wauxhall

Stage 4
 
adi_wauxhall's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 229
Default Re: Primele fotografii oficiale cu Golf GTI MkVI

Quote:
Originally Posted by dolb View Post
aa daa? pai ia incearca tu sa iei faruri de pe golf 4 si sa pui pe golf 3.. sau invers! sa vezi ce frumos se potrivesc! .. alea da asemanari! acolo poti zice da frate e facelift
si atunci cu ce ma motiveaza pe mine firma W daca singur pot schimba farurile si stopurile, bordul chiar si am obtinut cel putin estetic ce au facut ei in fabrica..nu? Pe de alta parte daca modelul are succes urmatorul e logic ca-l fac asemanator..
adi_wauxhall is offline   Reply With Quote
Old 27-09-08, 18:10   #69
dolb
NoSpeedLimit Romania Club Member


Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 7,764
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[4Tuning International]
[VW]
Default Re: Primele fotografii oficiale cu Golf GTI MkVI

ca sa iti fac si tie rotitele sa functioneze catusi de putin am sa iti explic ...

dupa cum poti observa cate 2 modele seamana intre ele.. g1-g2 , g3-g4 samd

acum iti raspund: pe tine nu te motiveaza cu nimic firma vw.. numai ca prin golf 4 ei au scos o masina f f frumoasa care si acum se mai cauta.. f fiabila.. per total excelenta! .. din pacate au facut-o oarecum asemanatoare cu golf 3.. iar daca tu ai un golf 3 in garajel si vrei sa il tunaresti.. poti sa ii pui neste faruri de golf 4 .. ca poate arata mai bine

si ca sa fiu ontopic, golf 6 pare a fi un golf 5 restilizat din anumite motive!
in primul rand golf 5 are un f f mare succes si se vinde ca painea calda.. insa .. din pacate costurile de productie sunt enorm de mari! si ce s-au gandit baietii de la VW sa faca... pai sa scoata un golf 6.. la care costurile de productie sa fie mai mici.. si colac peste pupaza modelul sa fie mai scump decat golf5 insa acesta sa pastreze oarecum din formele voluptoase ale 5-arului.. asta ca sa nu isi piarda clientela!

Normal ca pe nemti ii doare fix in cot ca mk6 e aproape mk5 cu facelift, pt ca ei NU SUNT ROMANI! .. acu nu mai incerc sa detaliez de ce pe nemti ii doare undeva.. iar romanii mor de grija lor de parca ei ar fabrica mk6.. pt ca mi-e lene!
dolb is offline   Reply With Quote
Old 27-09-08, 18:12   #70
_anaconda_

Stage 5
 
_anaconda_'s Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 3,556
Default Re: Primele fotografii oficiale cu Golf GTI MkVI

Costurile sunt mari ca ei le fabrica in Germania cu salarii pe masura, altii fac subansambluri in nush ce tari, un oarecare rabat la calicate dar si costuri mai mici in general...
_anaconda_ is offline   Reply With Quote
Old 27-09-08, 18:13   #71
dolb
NoSpeedLimit Romania Club Member


Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 7,764
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[4Tuning International]
[VW]
Default Re: Primele fotografii oficiale cu Golf GTI MkVI

Quote:
Originally Posted by _anaconda_ View Post
Costurile sunt mari ca ei le fabrica in Germania cu salarii pe masura, altii fac subansambluri in nush ce tari, un oarecare rabat la calicate dar si costuri mai mici in general...
si acum sa o luam logic.. pe tine daca te-ar pune cineva sa faci o pizza.. si ti-ar da 500 ron pe luna.. e ca o faci din placere?.. apoi daca iti da salariu 100 ron.. e ca scuipi in ea ?
dolb is offline   Reply With Quote
Old 27-09-08, 18:14   #72
adi_wauxhall

Stage 4
 
adi_wauxhall's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 229
Default Re: Primele fotografii oficiale cu Golf GTI MkVI

am inteles ce vrei tu sa spui si sunt de acord cu tine
adi_wauxhall is offline   Reply With Quote
Old 27-09-08, 18:17   #73
_anaconda_

Stage 5
 
_anaconda_'s Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 3,556
Default Re: Primele fotografii oficiale cu Golf GTI MkVI

Quote:
Originally Posted by dolb View Post
si acum sa o luam logic.. pe tine daca te-ar pune cineva sa faci o pizza.. si ti-ar da 500 ron pe luna.. e ca o faci din placere?.. apoi daca iti da salariu 100 ron.. e ca scuipi in ea ?
mai mult sau mai putin

calitatea costa
_anaconda_ is offline   Reply With Quote
Old 27-09-08, 18:18   #74
dolb
NoSpeedLimit Romania Club Member


Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 7,764
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[4Tuning International]
[VW]
Default Re: Primele fotografii oficiale cu Golf GTI MkVI

normal ... nici pe mine nu ma incanta extraordinar de mult ce au facut din mk6. . . pt ca mi se pare o curcitura extraordinara intre newscirocco .. touareg si mk5... dar masina per total arata f f bine si nu vad de ce sa o respingem doar ca are nu stiu ce jante sau doar ca are stopurile oarecum asemanatoare cu cele ale touaregului sau ca din fata ai putea sa o confunzi cu scirocco....
dolb is offline   Reply With Quote
Old 27-09-08, 18:22   #75
alexGTI
Audi Driver

Stage 5
 
alexGTI's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 2,118
Member of:
[VW]
[AUDI]
[RENAULT]
Default Re: Primele fotografii oficiale cu Golf GTI MkVI

in interior arata foarte bine ...

exterior ma asteptam la mai mult sincer ...
alexGTI is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -