Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Masini de serie

Reply
 
Thread Tools
Old 09-03-08, 11:00   #151
Baraki

Stage 1
 
Baraki's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 11
Default Re: EXCLUSIV Dacia SANDERO - poze interior, motor si 3 variante de culoare in ROMANIA

Quote:
Originally Posted by ionut_cluj View Post
se gasesc piese in Romania, daca nu la comanda, pentru ORICE marca de pe planeta asta, asa ca nu-i stres.
cam cat crezi ca ti-ar lua Mercedesu pt comanda la o piesa mai interesanta asa, la o masina care are 15 ani si nu se mai fabrica?
Baraki is offline   Reply With Quote
Old 09-03-08, 14:04   #152
mnc.risty
Freehand Design Team Member

Stage 5
 
mnc.risty's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 1,258
Member of:
[Moderators]
[Freehand Design Usergroup]
Default Re: EXCLUSIV Dacia SANDERO - poze interior, motor si 3 variante de culoare in ROMANIA

frumoasa dacia...mise pare garda la sol prea mare...dar in rest e ok.....
mnc.risty is offline   Reply With Quote
Old 09-03-08, 14:53   #153
semit

Stage 3
 
semit's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 78
Default Re: EXCLUSIV Dacia SANDERO - poze interior, motor si 3 variante de culoare in ROMANIA

Quote:
Originally Posted by VaKe View Post
ce urat e...un alt ou pe soselele noastre, nu era de ajuns ca aveam C3, Matiz si alte cele...mai trebuia una...sa o conduceti cu placere...ca eu nu vreau asa ceva...
Apropo de garda la sol...sa o lase asa..ca mai pune omu ceva si cara...ca si cu Loganu...ah si..poate o da germanii si pe asta cu cracii in sus sa vezi ce rad...hai SANDERO

esti penibil baietel de slobozia
semit is offline   Reply With Quote
Old 09-03-08, 15:22   #154
Psycho
2 Roti

Stage 5
 
Psycho's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 8,063
Member of:
[Super Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
[Echipa de sprijin]
[2 Roti]
Default Re: EXCLUSIV Dacia SANDERO - poze interior, motor si 3 variante de culoare in ROMANIA

Quote:
Originally Posted by Luchiano View Post
Intr-o mica parte sunt de acord cu tine. Dar argumentul principal in situatia care ai rescris-o tu ar fi : Vreau sa-mi fac un concediu in Spania sa zicem ( aprox. 2000-2500 Km doar dus ). Sandero - 1 an vechime sa zicem , 30.000 km la bord. Second-hand - 15 ani , x sute de mii de km la bord. Care masina confera o siguranta mai mare ? Cum ziceai si tu , bagi 500 E in piese / 6 luni la SH. Si daca la mijlocul drumului se strica o componenta principala la SH ? Ce faci ? Cumperi de dincolo ? M-as cam indoi. Nu-i 100% sigur ca ajungi cu Sandero fara sa "pice ceva de pe el" sau in fond cu orice masina poti pati asa ceva. Dar in care parte inclina balanta unei sigurante mai mari ?
Scz de off-topic.

am prieten care a fost plecat in grecia cu solenza si nu a picat nimic ... si nu a avut nici macar o problema ... asa ca nu privii doar partea goala a paharului
__________________
Nu sunati , ies eu din cand in cand

Psycho is offline   Reply With Quote
Old 09-03-08, 15:25   #155
Bolo_BCD

Stage 5
 
Bolo_BCD's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 459
Member of:
[Dacia Rally Team]
Default Re: EXCLUSIV Dacia SANDERO - poze interior, motor si 3 variante de culoare in ROMANIA

ce tristi sunt unii
tociti tastatura aia degeaba
Bolo_BCD is offline   Reply With Quote
Old 09-03-08, 15:46   #156
Bxenon

Stage 3
 
Bxenon's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 112
Default Re: EXCLUSIV Dacia SANDERO - poze interior, motor si 3 variante de culoare in ROMANIA

ce roti vrei si tu mai late.....stiu ar arata mult mai bine da na....nu vezi si seria 3 ultimu ...ce urat e rotile alea pe spate......da na ce sai faci.....daca ar fi pus nijte roti mai late....implica un alt cost de achizitie...poate si un alt design si multe altele in plus.....si na......sau limitat sa ajunga la un pret final accesibil pietei! oricum e un pas destul de bun.......poat e un pic la spate mai trebuia lucrat...da asta e ....e Dacie......
Bxenon is offline   Reply With Quote
Old 09-03-08, 16:21   #157
only_4dan

Stage 5
 
only_4dan's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 996
Default Re: EXCLUSIV Dacia SANDERO - poze interior, motor si 3 variante de culoare in ROMANIA

foarte frumoasa masina!!!
un pas mare inaite pentru dacia!!!
acum ramane de vazut pretul
only_4dan is offline   Reply With Quote
Old 09-03-08, 16:30   #158
only_4dan

Stage 5
 
only_4dan's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 996
Default Re: EXCLUSIV Dacia SANDERO - poze interior, motor si 3 variante de culoare in ROMANIA

Quote:
Originally Posted by Ford_V6 View Post
E clar . . . are adepti si din pacate o sa aiba succes si asta . . . in ce lume traim (

Sa traiti fericiti cu masinile voastre noi under 10.000 de euro . . .
"si din pacate o sa aiba succes si asta"
asa ai zis de parca teai supara daca am progresa si "noi romanii" ceva
sau poate esti de alta nationalitate?
only_4dan is offline   Reply With Quote
Old 09-03-08, 18:58   #159
JunKer_hP
Old School Cars

Stage 5
 
JunKer_hP's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 1,343
Member of:
[VW]
[2 Roti]
[Old School Cars]
Default Re: EXCLUSIV Dacia SANDERO - poze interior, motor si 3 variante de culoare in ROMANIA

eu zic ca pentru o dacie arat chiar bine
JunKer_hP is offline   Reply With Quote
Old 09-03-08, 19:18   #160
Evil Yuri

Stage 5
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 869
Default Re: EXCLUSIV Dacia SANDERO - poze interior, motor si 3 variante de culoare in ROMANIA

Quote:
Originally Posted by only_4dan View Post
acum ramane de vazut pretul
6400 EURO pentru cea mai ieftina varianta.
Evil Yuri is offline   Reply With Quote
Old 09-03-08, 20:40   #161
bil1706

Stage 5
 
bil1706's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 1,658
Default Re: EXCLUSIV Dacia SANDERO - poze interior, motor si 3 variante de culoare in ROMANIA

La 7.000-8.000 Euro se poate cumpara un BMW seria 3 din 2000-2002. Eu cred ca mi-as lua Sandero cu ochii inchisi.... )))
Nu am nimic cu propietarii de Logan sau viitorii Sandero ...dar cu banii aia va puteti lua ceva muuult mai sigur si mai fiabil (iar cca 6 ani vechime la un BMW de pana in 150.000 km eu nu prea cred ca se poate numi "cazan' sau "vechitura").
Bafta
__________________
Ford Power
bil1706 is offline   Reply With Quote
Old 09-03-08, 21:22   #162
DannyMineru
Dacia Driver

Stage 2
 
DannyMineru's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 60
Member of:
[DACIA]
Default Re: EXCLUSIV Dacia SANDERO - poze interior, motor si 3 variante de culoare in ROMANIA

frumoasa , chiar imi place sunt curios dar extrem de curios cum va arata SUV-ul de la Dacia.
DannyMineru is offline   Reply With Quote
Old 09-03-08, 21:50   #163
alicee

Stage 3
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 124
Default Re: EXCLUSIV Dacia SANDERO - poze interior, motor si 3 variante de culoare in ROMANIA

Quote:
Originally Posted by bil1706 View Post
La 7.000-8.000 Euro se poate cumpara un BMW seria 3 din 2000-2002. Eu cred ca mi-as lua Sandero cu ochii inchisi.... )))
Nu am nimic cu propietarii de Logan sau viitorii Sandero ...dar cu banii aia va puteti lua ceva muuult mai sigur si mai fiabil (iar cca 6 ani vechime la un BMW de pana in 150.000 km eu nu prea cred ca se poate numi "cazan' sau "vechitura").
Bafta

inca unul care viseasa ozn-uri. prin cate accidente o fi trecut bmw-ul ala la 8000 de euro? mah oameni buni, mai lasati-ne odata cu rablele facute acordeon pe autostrazi vestice, reparate doar cat sa ia ochiul, si vandute ca masina unei babute ce mergea doar la buda cu ea. Bineinteles cumparata in romania de un tinerel pe banii lu' taticu, sau de unu care dupa aia mananca margarina cu ceai (neindulcit, ca deh de unde bani de zahar)
alicee is offline   Reply With Quote
Old 09-03-08, 21:53   #164
alicee

Stage 3
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 124
Default Re: EXCLUSIV Dacia SANDERO - poze interior, motor si 3 variante de culoare in ROMANIA

Quote:
Originally Posted by Ford_V6 View Post
E clar . . . are adepti si din pacate o sa aiba succes si asta . . . in ce lume traim (

Sa traiti fericiti cu masinile voastre noi under 10.000 de euro . . .
de ce nu iti iei tu un maybach ca sa stai linistit? ca vad ca iti put masinile sub 10000 de euro noi. Fraieri is aia de le vand si de le cumpara,dracu ii pune sa nu fie la fel de bogati ca bill?
alicee is offline   Reply With Quote
Old 09-03-08, 22:23   #165
StreetStyle22

Stage 5
 
StreetStyle22's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 1,919
Member of:
[DACIA]
Default Re: EXCLUSIV Dacia SANDERO - poze interior, motor si 3 variante de culoare in ROMANIA

Quote:
Originally Posted by ionut_cluj View Post
se gasesc piese in Romania, daca nu la comanda, pentru ORICE marca de pe planeta asta, asa ca nu-i stres.
io ma refeream la preturile pieselor..ca stiu ca se gasesc
StreetStyle22 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -