Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Masini de serie

Reply
 
Thread Tools
Old 20-04-08, 00:35   #136
only_4dan

Stage 5
 
only_4dan's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 996
Default Re: Dacia Sandero

masina arata bine, este un progres facut de dacia
astept sa o vad live si ce pret va avea
arata mult mai bine ca loganul
only_4dan is offline   Reply With Quote
Old 30-05-08, 23:43   #137
T_C_B

Stock
 
Join Date: May 2008
Posts: 1
Default Re: Dacia Sandero

probabil este deja off_topic mesajul , preturile sunt cunoscute . varianta de top va fi de 9500 euro , pe benzina .varianta cea mai mica va fi de 6500 sau 7500 euro , parca .in acesti bani veti avea 90 de hp , ceea ce este f frumos . cu mici modificari ,ajungi sa mai castigi cativa cai putere .nu te vei putea da pe magheru , cel putin nu imediat ! :P

si , da, nu compari o masina germana cu una romaneasca ! un M3 stiam ca sare de 70 000 de euro ( sau te duci in germanica , o iei busita ,din 2002 , cu aceiasi bani ) ! acest sandero , in cei 10 000 de euro , e ok . cine nu viseaza la un audi , un opel , sau cateva mii de euro bagati in fibra de carbon / sticla , turbine si cipuri ? este o varianta acceptabila , iar pretul este mai mult decat decent .
still,bordul si jantele puteau fi nitel mai lucrate ,macar sa fie 10 000 in cap !
T_C_B is offline   Reply With Quote
Old 30-07-08, 03:33   #138
ct02ypv

Stage 3
 
ct02ypv's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 83
Default Re: Dacia Sandero

am vazut zilele astea noul sandel
destul de bn seamana cu varul sau de la renault clio breack(daca ma insel corectatima)
oricum semana leit cu renault
ct02ypv is offline   Reply With Quote
Old 30-07-08, 09:05   #139
ballack83

Stage 2
 
ballack83's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 41
Member of:
[DACIA]
[FORD]
Default Re: Dacia Sandero

arata bine masinuta atat la interior cat si la exterior (parerea mea). Oricum e un pas facut inainte de Dacia; puteau insa sa slefuiasca putin din pret.
ballack83 is offline   Reply With Quote
Old 12-10-08, 17:11   #140
22VIN
Opel Driver

Stage 5
 
22VIN's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,134
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: Dacia Sandero

Quote:
Originally Posted by G30rg3 View Post
nii aci noua masina nationala
daca taceai filozof ramaneai
22VIN is offline   Reply With Quote
Old 12-10-08, 17:13   #141
G30rg3

Stock
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 4
Default Re: Dacia Sandero

bin bai destept eu vroiam sami bat joc de masina k sasa ii copiata dupa renault clio 80% si noi romanii nam putut sa facem o masina originala
G30rg3 is offline   Reply With Quote
Old 12-10-08, 19:08   #142
StreetStyle22

Stage 5
 
StreetStyle22's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 1,919
Member of:
[DACIA]
Default Re: Dacia Sandero

Quote:
Originally Posted by G30rg3 View Post
bin bai destept eu vroiam sami bat joc de masina k sasa ii copiata dupa renault clio 80% si noi romanii nam putut sa facem o masina originala
In primu rand nu vorbesti cu bai !In al doilea rand ai tacea ca ai inca 14 ani si nu stii cum e sa faci o masina de la 0,iar este Dacia care e grup Renault,am fost si cred ca vom fii intotdeauna dupa ei,daca tot zici ca e copiata dupa clio 80% ai vazut cum arata un Seat sau o Skoda care sunt la fel copiate dupa Audi respectiv VW.Sincer nu ma impresioneaza nici Seat nici Skoda chiar daca costa cu 4000 5000 mai mult ca Dacia si au materiale pe masura.

On-topic : Stie cineva cum s-a descurcat Sandero la testul elanului pe apa ?Am citit intr-o revista ca ar avea nevoie de ESP,cand e pe APA,sau e doar abureala ?!
StreetStyle22 is offline   Reply With Quote
Old 13-10-08, 15:10   #143
22VIN
Opel Driver

Stage 5
 
22VIN's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,134
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: Dacia Sandero

si ai aflat tu in inteligenta ta ca toate renaulturile sunt asamblate in turcia nu?
22VIN is offline   Reply With Quote
Old 13-10-08, 17:22   #144
extasy_cristU

Stage 3
 
extasy_cristU's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 103
Default Re: Dacia Sandero

Quote:
Originally Posted by G30rg3 View Post
bin mah da seat ii calitate de la volkswagen nu renault care is asamblate in turcia
Nu ati inceput scoala odata ?Draga copilule sa stii si tu ca toti marii producatori se orienteaza catre alte tari datorita resurselor umane mai ieftine.
extasy_cristU is offline   Reply With Quote
Old 13-10-08, 20:40   #145
StreetStyle22

Stage 5
 
StreetStyle22's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 1,919
Member of:
[DACIA]
Default Re: Dacia Sandero

Quote:
Originally Posted by G30rg3 View Post
bin mah da seat ii calitate de la volkswagen nu renault care is asamblate in turcia
Decat un Seat nou care e copiat dupa Vw sau Audi mai bine ma duc si imi cumpar altceva,un Nissan,Toyota,Mazda,Ford.Chiar nu are rost sa stam 3,4,5 useri de pe forum sa iti explicam tie la 14 ani cum sa treaba cu masiniile,mai joaca Nefese si cand o sa cresti vei intelege totul pas cu pas.Si ar fii bine sa termini cu limbajul cu mah,bah ca nu e frumos.
On-topic: Chiar nu stie nimeni despre testul elanului la Sandero e intr-o revista dar nu mai tin minte care .
StreetStyle22 is offline   Reply With Quote
Old 14-10-08, 20:27   #146
G30rg3

Stock
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 4
Default Re: Dacia Sandero

1 eu numi scriu niciodata varsta reala pe un forum sau un site am bagat un an la intamplare si 2 eu nici macar nus din mures si 3 sa speram k vom avea succes si cu sandero cum am avut cu loganu in franta si in alte tari
G30rg3 is offline   Reply With Quote
Old 16-10-08, 15:10   #147
DoDo NSL
NoSpeedLimit Romania Club Member

Stage 5
 
DoDo NSL's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 1,047
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[SEAT]
[AUDI]
[2 Roti]
Talking Re: Dacia Sandero

Quote:
Originally Posted by G30rg3 View Post
... 1 eu numi scriu niciodata varsta reala pe un forum sau un site am bagat un an la intamplare si 2 eu nici macar nus din mures ...
off`topic : si atunci ce incerci sa faci ? sa minti lumea ?
ca asa putem si noi sa spunem ca avem 10 ani si avem 10 ferrari , 20 lamborghini si mai departe...ca dee... suntem pe un forum public .. si nu spunem adevaru !!! ....
incearca sa te limitezi la a spune adevaru...si a vorbi atunci cand esti intrebat ....

on`topic : ce se aude despre modelu` ala sport Sandero ? stie cineva ceva ?
__________________
'13 Dacia Logan
'09 BMW X6
'08 AUDI S5
'07 Peugeot 307CC
DoDo NSL is offline   Reply With Quote
Old 16-10-08, 18:52   #148
extasy_cristU

Stage 3
 
extasy_cristU's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 103
Default Re: Dacia Sandero

on`topic : ce se aude despre modelu` ala sport Sandero ? stie cineva ceva ?[/QUOTE]

Sandero RS?nu am mai auzit nimic de el....am vazut ca este disponibil un kit SUV
,daca mai gaseste cineva ceva sa posteze aici
__________________
singura diferenta dintre diesel si benzina astazi este pretul de achizitie
extasy_cristU is offline   Reply With Quote
Old 16-10-08, 19:51   #149
G30rg3

Stock
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 4
Default Re: Dacia Sandero

Quote:
Originally Posted by DoDo NSL View Post
off`topic : si atunci ce incerci sa faci ? sa minti lumea ?
ca asa putem si noi sa spunem ca avem 10 ani si avem 10 ferrari , 20 lamborghini si mai departe...ca dee... suntem pe un forum public .. si nu spunem adevaru !!! ....
incearca sa te limitezi la a spune adevaru...si a vorbi atunci cand esti intrebat ....

on`topic : ce se aude despre modelu` ala sport Sandero ? stie cineva ceva ?
bin bin bin da acolo in stanga unde ii numele arata k ejti member of opel, dacia si care mai ii acolo asta inseamna k ai din fiecare marca cate vreo masina??? dak tot zici de lamborghini si astea PS: ui aici sandero rs http://www.************/noutati-auto-...-spion-2375027

Last edited by G30rg3; 16-10-08 at 19:54.
G30rg3 is offline   Reply With Quote
Old 16-10-08, 21:40   #150
extasy_cristU

Stage 3
 
extasy_cristU's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 103
Default Re: Dacia Sandero

Quote:
Originally Posted by G30rg3 View Post
bin bin bin da acolo in stanga unde ii numele arata k ejti member of opel, dacia si care mai ii acolo asta inseamna k ai din fiecare marca cate vreo masina??? dak tot zici de lamborghini si astea PS: ui aici sandero rs http://www.************/noutati-auto-...-spion-2375027
Aici nu te judeca nimeni,aici se critica comentariile facute,asa ne mintim toti si nu rezolvam nimic,nu pui varsta reala?de ce?nu prea mai conteaza si nici nu ma intereseaza chestia e ca unii se ascund aiurea!!!

Sandero RS ar putea fii o reusita pentru Dacia dar cred ca si la un pret pe masura.
extasy_cristU is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -