Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Masini de serie

Reply
 
Thread Tools
Old 13-06-07, 23:59   #151
_anaconda_

Stage 5
 
_anaconda_'s Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 3,556
Default Re: Hyundai Coupe SIII

Quote:
Originally Posted by cristi_407 View Post
tu imi dai lista de motoare de 2.4, 2.5...Esti nebun omule..Am zis 2.0 nu mai mare de 2.0..Esti nebun rau..Nu imi bat capul cu tine..
Eu am zis 'ca daca ala de 2 mai e cum mai e'....
Si dupaia am dat o lista cu anumite motoare ca sa arat cat de prost este V6-le...era destul de clar...
La restul nu mai raspund ca vad ca sunteti atat de retardati...incat nu cred ca are rost...si gotti u ai inceput sa 'spargi' gura lumii cand ai zis ca ai si o masina mai scumpa E 270 CDI parca...da si coupe...u ai de toate...
Si nush de ce fa freaca pe voi grija ca am si logan...
__________________
www.ozcarwash.ro - detailing profesional in Craiova
_anaconda_ is offline   Reply With Quote
Old 14-06-07, 00:02   #152
_anaconda_

Stage 5
 
_anaconda_'s Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 3,556
Default Re: Hyundai Coupe SIII

Quote:
Originally Posted by dolb View Post
io cred ca nu ai creier sau .. p....
Creier cred ca se mai gaseste pe acolo(probabil mai mult ca la voi...) cat despre p** te astept sa mi-o masori...cu cea mai mare placere

Si asta e ultimul post pe aici ca vad ca desi sunteti majoritatea mai in varsta ca mine nu prea dati posturi care sa arate acest lucru...
Si poti sa verifici ca pe ultimul tip de seria 3 dieselul de 2 litri are 163 CP...
_anaconda_ is offline   Reply With Quote
Old 14-06-07, 01:44   #153
Bogdan_mb

Stage 5
 
Bogdan_mb's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 4,267
Member of:
[MERCEDES]
Default Re: Hyundai Coupe SIII

Terminati mai cu offtopicul , certuri de genul nu isi au rostul. Anaconda, ti-am m-ai zis , nu te m-ai baga in discutii in care nu cunosti unele lucruri, pe greselile tale te i-au baietii in offside, ma refer de ex la afirmatia aceea 320d twin turbo..

Referitor la 2.7 V6 ai dreptate, e un motor absolut inutil care nu merita bani aceia, poate daca ar fi mai ieftin ca 2.0.
__________________
Bogdan_mb is offline   Reply With Quote
Old 14-06-07, 09:20   #154
dolb
NoSpeedLimit Romania Club Member


Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 7,764
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[4Tuning International]
[VW]
Default Re: Hyundai Coupe SIII

Quote:
Originally Posted by wtcvictim View Post
320d twin turbo..
pai daaaaaa ma! 320 si saleen .. cele mai tari masini din lume tweenturbo.. si imediat vine loganu !
dolb is offline   Reply With Quote
Old 14-06-07, 09:31   #155
_anaconda_

Stage 5
 
_anaconda_'s Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 3,556
Default Re: Hyundai Coupe SIII

De fapt este 'twin turbo'...
Sorry dar a fost o mica eroare...dieselul de pe BMW este biturbo,ca nu are 2 turbosuflante la fel...
PS:la un 2L de pe coupe cam cat se scoate cu un cip tunning?
_anaconda_ is offline   Reply With Quote
Old 14-06-07, 10:21   #156
ERY

Stage 5
 
ERY's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,826
Member of:
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[Hyundai]
[AUDI]
Default Re: Hyundai Coupe SIII

Quote:
Originally Posted by anaconda_4badguys View Post
Am pus 2 TDI pt ca sunt mult mai raspandite...si pe strada sau oriunde daca e sa te dai cu un 2 litri ai mari sanse sa fie diesel...dar poti sa te uiti la aceeasi cilindree pe benzina aspirata la marcile respective si o sa vezi ca tot surclaseaza coupeul(chiar il ridiculizeaza avand in vedera ca masinile respective nu se 'cred' sportive...)
Ma...esti cam vai de capu tau...vorbesti aiurea ...total...cand ai mers tu cu coupeul aveai buletin.....? sau faceai curse ilegale in NFS? .....
Cand compari o masina cu motor aspirat cu una de aceeasi cilindree dar turbo (fie ea si diesel) inseamna ca nu ai condus niciodata ceva cu motor....ci numai biciclete sau trotinete.

Coupeul de la Hyundai nu este o supersportiva, nu a fost gandita niciodata astfel, dar pe de alta parte nici coupeul de la BMW 318 is nu a fost asa ceva...asta ca tot faceai tu comparatii cu marca asta....nici Eclipse aspirat nu a fost....nici macar cel de 2.4, si sunt multe exemple de genu asta.....dar tu...de unde sa stii toate lucrurile astea....tu nu stii decat sa te contrazici aiurea ....cu argumente "0" ....ca si valoarea cuvintelor tale de pe acest forum.
__________________
ERY is offline   Reply With Quote
Old 14-06-07, 11:02   #157
dolb
NoSpeedLimit Romania Club Member


Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 7,764
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[4Tuning International]
[VW]
Default Re: Hyundai Coupe SIII

Quote:
Originally Posted by anaconda_4badguys View Post
De fapt este 'twin turbo'...
Sorry dar a fost o mica eroare...dieselul de pe BMW este biturbo,ca nu are 2 turbosuflante la fel...
PS:la un 2L de pe coupe cam cat se scoate cu un cip tunning?
si prin asta demonstrez cata minte ai! ce am scris eu mai sus a fost sub forma de gluma dar se vede ca nu ai luat-o ca atare si ai inceput sa ma corectezi
__________________

dolb is offline   Reply With Quote
Old 14-06-07, 11:37   #158
Bogdan_mb

Stage 5
 
Bogdan_mb's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 4,267
Member of:
[MERCEDES]
Default Re: Hyundai Coupe SIII

Quote:
Originally Posted by anaconda_4badguys View Post
De fapt este 'twin turbo'...
Sorry dar a fost o mica eroare...dieselul de pe BMW este biturbo,ca nu are 2 turbosuflante la fel...
PS:la un 2L de pe coupe cam cat se scoate cu un cip tunning?
Demult nu am m-ai ras atat de mult.
Bogdan_mb is offline   Reply With Quote
Old 14-06-07, 11:43   #159
_anaconda_

Stage 5
 
_anaconda_'s Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 3,556
Default Re: Hyundai Coupe SIII

Quote:
Originally Posted by wtcvictim View Post
Demult nu am m-ai ras atat de mult.
Corectarea aia o facusem pt mine...ca eu parca am zis prima oara ca este twin turbo...nu eram atent...nu il corectasem pe el...
Si imi raspundeti la intrebare...din pura curiozitate...
_anaconda_ is offline   Reply With Quote
Old 14-06-07, 11:47   #160
Bogdan_mb

Stage 5
 
Bogdan_mb's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 4,267
Member of:
[MERCEDES]
Default Re: Hyundai Coupe SIII

Quote:
Originally Posted by anaconda_4badguys View Post
Corectarea aia o facusem pt mine...ca eu parca am zis prima oara ca este twin turbo...nu eram atent...nu il corectasem pe el...
Si imi raspundeti la intrebare...din pura curiozitate...
Pai nu te-ai corectat deloc, ai intrat m-ai rau in ceata
Bogdan_mb is offline   Reply With Quote
Old 14-06-07, 11:51   #161
_anaconda_

Stage 5
 
_anaconda_'s Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 3,556
Default Re: Hyundai Coupe SIII

Quote:
Originally Posted by CT-81-ERY View Post
Ma...esti cam vai de capu tau...vorbesti aiurea ...total...cand ai mers tu cu coupeul aveai buletin.....? sau faceai curse ilegale in NFS? .....
Cand compari o masina cu motor aspirat cu una de aceeasi cilindree dar turbo (fie ea si diesel) inseamna ca nu ai condus niciodata ceva cu motor....ci numai biciclete sau trotinete.

Coupeul de la Hyundai nu este o supersportiva, nu a fost gandita niciodata astfel, dar pe de alta parte nici coupeul de la BMW 318 is nu a fost asa ceva...asta ca tot faceai tu comparatii cu marca asta....nici Eclipse aspirat nu a fost....nici macar cel de 2.4, si sunt multe exemple de genu asta.....dar tu...de unde sa stii toate lucrurile astea....tu nu stii decat sa te contrazici aiurea ....cu argumente "0" ....ca si valoarea cuvintelor tale de pe acest forum.
Dar voi toti stiti sa faceti numai 'complimente'?Am mers cu coupeul f recent,acum 1 luna cam...Si de condus am condus(insa 1.6 benzina si 3TDI...insa f putin)insa am zis ca si versiunile pe benzina tot pe acolo bat...
Eu nu am zis supersportiva...cu o masina cu caracter sportiv!E aproape logic ca un coupe(sau o masina de genu...)sa ofere alte senzatii decat o limuzina din clasa medie premium...sau cine stie ce masina...Iar din punctul meu de vedere ar trebui sa aiba performante cel putin la fel cu aceeasi cilindree.
Mie cel putin mi se pare normal ca feelingul de la o masina de genul asta sa fie diferit de al limuzinelor...
_anaconda_ is offline   Reply With Quote
Old 14-06-07, 11:56   #162
_anaconda_

Stage 5
 
_anaconda_'s Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 3,556
Default Re: Hyundai Coupe SIII

Quote:
Originally Posted by wtcvictim View Post
Pai nu te-ai corectat deloc, ai intrat m-ai rau in ceata
Nu inteleg ce vrei sa spui...
Eu stiam ca e twin turbo(ex Supra)daca are 2 turbine la fel...si Bi turbo (320d,14TSI...)daca are 2 turbine dif(de ex una mai mica ca sa umple golul de turbo...si una mai mare...)
Daca stiam gresit nu e nicio suparare,ba din contra daca imi explici cum e de fapt...
320d eu am impresia ca e Bi turbo
_anaconda_ is offline   Reply With Quote
Old 14-06-07, 12:49   #163
gotti

Stage 3
 
gotti's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 122
Default Re: Hyundai Coupe SIII

Quote:
Originally Posted by anaconda_4badguys View Post
Dar voi toti stiti sa faceti numai 'complimente'?Am mers cu coupeul f recent,acum 1 luna cam...Si de condus am condus(insa 1.6 benzina si 3TDI...insa f putin)insa am zis ca si versiunile pe benzina tot pe acolo bat...
Eu nu am zis supersportiva...cu o masina cu caracter sportiv!E aproape logic ca un coupe(sau o masina de genu...)sa ofere alte senzatii decat o limuzina din clasa medie premium...sau cine stie ce masina...Iar din punctul meu de vedere ar trebui sa aiba performante cel putin la fel cu aceeasi cilindree.
Mie cel putin mi se pare normal ca feelingul de la o masina de genul asta sa fie diferit de al limuzinelor...



deci tu chiar i-ai furat masina lu' taticu ?!
si ce-ati facut (ca banuiesc ca te insoteau si prietenii tai, pilotii)? ati parcat 50 de metri mai incolo, ati deschis toate geamurile si v-ati aprins toti tigarile cu Salam (obligatoriu melodie de jale) la maxim
gotti is offline   Reply With Quote
Old 14-06-07, 12:54   #164
_anaconda_

Stage 5
 
_anaconda_'s Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 3,556
Default Re: Hyundai Coupe SIII

Quote:
Originally Posted by gotti View Post
deci tu chiar i-ai furat masina lu' taticu ?!
si ce-ati facut (ca banuiesc ca te insoteau si prietenii tai, pilotii)? ati parcat 50 de metri mai incolo, ati deschis toate geamurile si v-ati aprins toti tigarile cu Salam (obligatoriu melodie de jale) la maxim
1)Tu chiar nu poti purta o discutie serioasa/lipsita de replici deastea???!!!
2)Am condus si cu tatal meu in masina si am mers mai mult de 50 m!!!
3)Daca este ceva pe lumea asta care il urasc cu siguranta sunt manelele!!!In viata mea nu am ascultat nicio secunda manele asa ca daca iti face placere sa dai anumite replici mai mult sau mai putin 'taioase' e problema ta,pe mine dupa cum vezi nu ma deranjeaza insa la afirmatii de genu asta nu fi chiar asa de sigur ca ai dreptate!!!
Daca tot ai coupe poti sa imi zici cam cat scoti cu un chip tunning?
Daca ai de gand sa postezi tot asa mai bine lasa...
_anaconda_ is offline   Reply With Quote
Old 14-06-07, 13:13   #165
ERY

Stage 5
 
ERY's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,826
Member of:
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[Hyundai]
[AUDI]
Default Re: Hyundai Coupe SIII

Quote:
Originally Posted by anaconda_4badguys View Post
Daca tot ai coupe poti sa imi zici cam cat scoti cu un chip tunning?
...
Iti raspund eu la intrebarea asta.....acelasi procent ca la orice masina cu motor aspirat...in jur de 10% din puterea motorului. Deci....la 140 de cai scoti in jur de ...14 cp.

Ca tot vorbim de coupeuri....Astra Bertone ...in afata de cel turbo...stii ce puteri au ? ...si sunt tot coupeuri. Asta e clasa unde se incadreaza si Hyundai.....cu BMW 1.8 ,Astra Bertone 1.8 si 2.2, Eclipse,.... deci nu stiu ce vrei mai mult....?
ERY is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -