Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Masini de serie

Reply
 
Thread Tools
Old 10-06-07, 13:15   #91
Dimitris

Stage 5
 
Dimitris's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 643
Member of:
[2 Roti]
Default Re: Hyundai Coupe SIII

avand in vedere ca se agitau ca niste copilasi cu motoare ambalate eu zic ca vroiau... de regula nu imi omor eu masina sa ii arat unui prost ca are o masina mai slaba, dar aia chiar meritau.
Si de ce nu vedem Hyundai Coupe la saloane? pentru ca nu se merita sa bagi bani in el. de curiozitate, ce profesie ai?
Dimitris is offline   Reply With Quote
Old 10-06-07, 13:42   #92
FIGHET

Stage 5
 
FIGHET's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 1,554
Member of:
[Opel]
Default Re: Hyundai Coupe SIII

pina la urma cum a ramas!!!!!!!!!!
FIGHET is offline   Reply With Quote
Old 10-06-07, 13:58   #93
steaua23
Opel Driver

Stage 5
 
steaua23's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 6,269
Member of:
[Opel]
[Colectionar Machete]
Default Re: Hyundai Coupe SIII

Ca aspect pare interesant coupe-ul ... iar ca dotari e super ok. Adica (cel putin pe site-ul producatorului) ai ca dotari standard la modelul 2.0 143cai tapiterie piele, trapa, jante pe 17, computer de bord, proiectoare, climatronic... etc. Toate astea la 18.000 euro CIP.
Cum merge motorul ala de 2.0 habar n-am. Ce-i drept la mai multi producatori vezi puterea asta (140 cai) la motor de 1.8.
Daca nu te duci la curse cu masina eu zic ca e super ok. 9s 0-100 .. 210km/h vit maxima.
Acum ramane de vazut cine da ~22.000 de euro pe un hyundai (nu ca nu ar fi masina buna) ... dar exista niste "legende" ...
__________________
steaua23 is offline   Reply With Quote
Old 10-06-07, 16:32   #94
gotti

Stage 3
 
gotti's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 122
Default Re: Hyundai Coupe SIII

Quote:
Originally Posted by Dimitris View Post
avand in vedere ca se agitau ca niste copilasi cu motoare ambalate eu zic ca vroiau... de regula nu imi omor eu masina sa ii arat unui prost ca are o masina mai slaba, dar aia chiar meritau.
Si de ce nu vedem Hyundai Coupe la saloane? pentru ca nu se merita sa bagi bani in el. de curiozitate, ce profesie ai?




de curiozitate pentru tine sunt constructor
tot de curiozitate pentru tine mai am un Mercedes E270 2005, deci ironia cum ca mi-as fii luat Coupe pentru ca e mai ieftin se intoarce impotriva ta. Nu mi-am luat Coupe pentru ca e mai ieftin ci pentru ca arata infinit mai bine decat Celica ta care nici nu se mai fabrica. Nu m-a interesat asa mult motorul pentru ca nu ma visez noaptea pilot
de alta curiozitate, cum poti tu sa faci coupe-ul o masina ieftina cand a ta e doar cu cateva mii de euro mai scumpa (3-4.000). De fapt, era, pentru ca nu se mai fabrica de ceva timp. Coupe-ul se fabrica in continuare. Daca avea SL te intelegeam sa fii ironic si arogant referitor la diferenta de pret dar asa nu.
din alta curiozitate pentru "anaconda".......il invit sa mai citeasca (sau sa i se mai citeasca) odata posturile anterioare. Nu de alta dar tocmai ma acuza ca sunt tare in gura si ca atac aiurea pe altii. Aici era o discutie despre Hyundai Coupe. Intrevenise ideea hilara cum ca il face Loganul. Lumea isi dadea cu parerea cand vine baiatul asta cu Celica lui (in discutia despre Coupe) si incepe sa ma (ne) jigneasca spunand ce buna e a lui si ce prost e Coupe-ul. A fost un exemplu real de bagare aiurea in seama
Repet. Nu merg cu Coupe-ul mereu. Mai am un E270 mai scump decat celica (asta ca sa fac si eu o aroganta ca acelui cu celica, ca cine rade la urma rade mai bine). Coupe-ul nu l-am luat ca sa faca obiectul discutiilor idioate despre cat de bun e un logan din care a ramas doar caroseria fata de el. L-am luat pentru ca la forma (interior si exterior) se apropie de perfectiune.
Pentru ca o celica sa intoarca la fel de multe priviri pe strada este nevoie de muuuuulte praguri si spoiler-e si de multe litere chinezesti.
Si acum ultima curiozitate: anaconda , tu ce masina ai mai tata? Nu de alta dar majoritatea cu care m-am contrat si pe alte forumuri referitor la ce "prost" este coupe-ul imi spuneau plini de mandrie ca au solenza, matiz, logan, skoda fabia...............etc. De aceea va rog frumos cand vorbim despre coupe sa vorbeasca doar cei care au, au avut, vor sa-si ia sau au mers cu el. Eu nu intru pe discutiile despre celica pentru ca nu am nu am avut nu vreau sa-mi iau si nici nu am mers cu vre-una. Eu am Coupe, E270 si logan 1,6 simplu. Despre astea pot sa vorbesc. De fapt pot sa vorbesc despre orice dar devine bagare in seama

Last edited by gotti; 10-06-07 at 16:35.
gotti is offline   Reply With Quote
Old 10-06-07, 16:33   #95
ROSSI 46

Stage 5
 
ROSSI 46's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 402
Default Re: Hyundai Coupe SIII

4anaconda-mey copil copac...nici nu ai mers in viatza ta cu un coupeu shi nici macar nu ai condus vreunul...asa k nu mai vb prostii aiurea din gura aia k faci praf...

una la mana nici nu cred k ai fost prezent ma liniutzele din saturn
doi la mana nu ai fost la vreo cursa legala sau ilegala in viatza ta

coupeul galben din filmuletzele cu liniutzele pe care leai vazut shi tu aici pe forum avea o mare problema cu ambreiajul, adik patina in toate vitezele...iar dak ai fo fost la curse ai fi vazut cu ce mashini sa dat...2 octavii 1.9 tdi chipuite ambele iar despre cel care a trecut finishul primul nu se pot pronuntza nici macar protagonishtii cursei; a mai fost un passat 1.8 TURBO...care a fost umilit...shi o vectra de peste 150 de cai...

asa k prezintate tu la start cu orice mashina vrei fie ea shi mashina visurilor tale golanul de 1,6 16v...shi te asigur k o sa ai langa tine un coupe ... shi culmea exact ala galben de la curse ... dak nu ar fi avut problema cu ambreiajul in ziua aia te asigur k ar fi cashtigat toate cursele in care a participat coupeul....

asa k itzi spun k sfat nu mai fa galagie k faci praf shi te trage curentul dupa...dute la reprezentantza dacia de la voi de la craiova shi inchinate cu 2 maini la golanul 16v...k poate intro zi o sla ai shi ai sa faci legea

Last edited by ROSSI 46; 10-06-07 at 16:36.
ROSSI 46 is offline   Reply With Quote
Old 10-06-07, 16:45   #96
gotti

Stage 3
 
gotti's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 122
Default Re: Hyundai Coupe SIII

Quote:
Originally Posted by anaconda_4badguys View Post
Mah Gotti...vad ca din spusele tale Coupeul e super tare,adica cea mai tare...cand ea e un cotet pe 4 roti(ti-am argumentat ca Logan 1.6 16v stock vs Coupe 1.6 o face...asa ca comparatia cu Celica nu are sens)La filmuletzele de la Curse viteza Saturn...e un Coupe care se da numai cu masini mult mai vechi si mai slabe teoretic insa si asa tot o cam fura...nu am vazut sa se dea cu GTI(bineinteles ar fi absurd...)sau cu alte masini de generatie noua si cam la acelasi pret!Nu te mai lua de alti oameni de pe aici ca ei au vb frumos...si cam au dreptate....la aia 143 CP ai tai daca dai de o limuzina premium gen A4 2TDI,2FSI,Passat,320d/i pe langa confortul muuult superior,materiale,dotari au si performante mult peste si te spulbera...asa ca mai calmeaza-te si nu mai jigni lumea...bafta...si ia-o ca pe o recomandare nu ca pe o jignire...



ba, tu sti macar cum te cheama?
Cum imi compari tu mie coupe-ul cu A4, passat si bmw la confort? Alea intra la clasa medie si li se spune limuzine si Coupe-ul este o masina sport care prin definitie este rigida si cu un confort mult mai redus. Eu ma iau oricand cu orice A4 passat si 320 (cu motoare de 2.0). Am facut C180 kompressor, am facut passat 2.0 tdi, am facut vectra 2.0 si nici macar nu sufar de soferie. Daca-i dau masina unuia care se pricepe face deranj mare.
Tu ai logan. Aia nu e masina. Nu stiu cum ai ajuns la un asemenea grade de tupeu si nesimtire ca, fiind proprietar de logan, sa faci coupe-ul cotet pe 4 roti
Habar n-ai de tine. Probabil ca te-ai suit doar in berline si logan. Esti ca romanii care inainte de revolutie nu-si doreau o viata mai buna pentru ca nu stiau ca exiasta o viata mai buna. Ii mai trezeau din cand in cand aia care mai plecau pe afara
gotti is offline   Reply With Quote
Old 10-06-07, 16:50   #97
gotti

Stage 3
 
gotti's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 122
Default Re: Hyundai Coupe SIII

Quote:
Originally Posted by steaua23 View Post
Ca aspect pare interesant coupe-ul ... iar ca dotari e super ok. Adica (cel putin pe site-ul producatorului) ai ca dotari standard la modelul 2.0 143cai tapiterie piele, trapa, jante pe 17, computer de bord, proiectoare, climatronic... etc. Toate astea la 18.000 euro CIP.
Cum merge motorul ala de 2.0 habar n-am. Ce-i drept la mai multi producatori vezi puterea asta (140 cai) la motor de 1.8.
Daca nu te duci la curse cu masina eu zic ca e super ok. 9s 0-100 .. 210km/h vit maxima.
Acum ramane de vazut cine da ~22.000 de euro pe un hyundai (nu ca nu ar fi masina buna) ... dar exista niste "legende" ...


poate ne spui si noua cateva dintre legendele astea. N u de alta dar eu nu stiu nici una
gotti is offline   Reply With Quote
Old 10-06-07, 16:53   #98
ROSSI 46

Stage 5
 
ROSSI 46's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 402
Default Re: Hyundai Coupe SIII

Quote:
Originally Posted by gotti View Post
poate ne spui si noua cateva dintre legendele astea. N u de alta dar eu nu stiu nici una
probabil k se refera la binecunoscutele probleme legate de ambreiaj ... sau poate nu...ashteptam lamuriri
ROSSI 46 is offline   Reply With Quote
Old 10-06-07, 17:00   #99
gotti

Stage 3
 
gotti's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 122
Default Re: Hyundai Coupe SIII

da-l dracu de ambreiaj. e 300 de euro kit-ul. Alte marci mult mai "fiabile" au probleme de mii sau chiar zeci de mii de euro si nu mai face nimeni caz de asta
Eu zic ca 300 de euro dati odata la un an doi nu saracest pe nimeni care a avut sa de 20 sau 25 de mii pe masina
gotti is offline   Reply With Quote
Old 10-06-07, 17:03   #100
ROSSI 46

Stage 5
 
ROSSI 46's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 402
Default Re: Hyundai Coupe SIII

nu saracesc dar cand ai 35 de mii shi deja eshti la al 5lea ambreiaj schimbat devine deranjanta problema

si solutzia exista shi e cunoscuta ori penala mai sus ori kit racing carbon
ROSSI 46 is offline   Reply With Quote
Old 10-06-07, 17:10   #101
steaua23
Opel Driver

Stage 5
 
steaua23's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 6,269
Member of:
[Opel]
[Colectionar Machete]
Default Re: Hyundai Coupe SIII

Mie personal imi place coupe-ul ca aspect. La condus nu ma pronunt ... ca nu am mers cu asa ceva.
Eu m-am referit la toata gama hyunday ... unde stiu destui cu diverse probleme. M-am referit la faptul ca AM AUZIT ca u sunt f fiabile. Atat.
E foarte posibil sa ma insel.
steaua23 is offline   Reply With Quote
Old 10-06-07, 17:23   #102
gotti

Stage 3
 
gotti's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 122
Default Re: Hyundai Coupe SIII

Quote:
Originally Posted by steaua23 View Post
Mie personal imi place coupe-ul ca aspect. La condus nu ma pronunt ... ca nu am mers cu asa ceva.
Eu m-am referit la toata gama hyunday ... unde stiu destui cu diverse probleme. M-am referit la faptul ca AM AUZIT ca u sunt f fiabile. Atat.
E foarte posibil sa ma insel.



ai drepate...........te inseli
gotti is offline   Reply With Quote
Old 10-06-07, 17:24   #103
gotti

Stage 3
 
gotti's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 122
Default Re: Hyundai Coupe SIII

Quote:
Originally Posted by ROSSI 46 View Post
nu saracesc dar cand ai 35 de mii shi deja eshti la al 5lea ambreiaj schimbat devine deranjanta problema

si solutzia exista shi e cunoscuta ori penala mai sus ori kit racing carbon



vezi ca se mai scotea un limitator de la ambreiaj si nu mai cadea neam
nu stiu exact cum se face dar manevra poti s-o faci oricand
gotti is offline   Reply With Quote
Old 10-06-07, 17:48   #104
ROSSI 46

Stage 5
 
ROSSI 46's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 402
Default Re: Hyundai Coupe SIII

Quote:
Originally Posted by gotti View Post
vezi ca se mai scotea un limitator de la ambreiaj si nu mai cadea neam
nu stiu exact cum se face dar manevra poti s-o faci oricand
Slave Cylinder Valve....se cheama...shi a fost indepartat..dar acum trebuie un ambreiaj nou noutz... shi cred k va fi unul de carbon...shtii ceva vreun site pe cineva care shia montat un asemenea ambreiaj?...k nu se iua la chici tre luate shi ele cu cap...dak shtii pe cineva care shi pus sau care comanda e binevenita informatzia


http://newtiburon.com/forums/showthr...e+cylinder+mod
ROSSI 46 is offline   Reply With Quote
Old 10-06-07, 19:03   #105
Dimitris

Stage 5
 
Dimitris's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 643
Member of:
[2 Roti]
Default Re: Hyundai Coupe SIII

Quote:
Originally Posted by gotti View Post
de curiozitate pentru tine sunt constructor
tot de curiozitate pentru tine mai am un Mercedes E270 2005, deci ironia cum ca mi-as fii luat Coupe pentru ca e mai ieftin se intoarce impotriva ta. Nu mi-am luat Coupe pentru ca e mai ieftin ci pentru ca arata infinit mai bine decat Celica ta care nici nu se mai fabrica. Nu m-a interesat asa mult motorul pentru ca nu ma visez noaptea pilot
de alta curiozitate, cum poti tu sa faci coupe-ul o masina ieftina cand a ta e doar cu cateva mii de euro mai scumpa (3-4.000). De fapt, era, pentru ca nu se mai fabrica de ceva timp. Coupe-ul se fabrica in continuare. Daca avea SL te intelegeam sa fii ironic si arogant referitor la diferenta de pret dar asa nu.
din alta curiozitate pentru "anaconda".......il invit sa mai citeasca (sau sa i se mai citeasca) odata posturile anterioare. Nu de alta dar tocmai ma acuza ca sunt tare in gura si ca atac aiurea pe altii. Aici era o discutie despre Hyundai Coupe. Intrevenise ideea hilara cum ca il face Loganul. Lumea isi dadea cu parerea cand vine baiatul asta cu Celica lui (in discutia despre Coupe) si incepe sa ma (ne) jigneasca spunand ce buna e a lui si ce prost e Coupe-ul. A fost un exemplu real de bagare aiurea in seama
Repet. Nu merg cu Coupe-ul mereu. Mai am un E270 mai scump decat celica (asta ca sa fac si eu o aroganta ca acelui cu celica, ca cine rade la urma rade mai bine). Coupe-ul nu l-am luat ca sa faca obiectul discutiilor idioate despre cat de bun e un logan din care a ramas doar caroseria fata de el. L-am luat pentru ca la forma (interior si exterior) se apropie de perfectiune.
Pentru ca o celica sa intoarca la fel de multe priviri pe strada este nevoie de muuuuulte praguri si spoiler-e si de multe litere chinezesti.
Si acum ultima curiozitate: anaconda , tu ce masina ai mai tata? Nu de alta dar majoritatea cu care m-am contrat si pe alte forumuri referitor la ce "prost" este coupe-ul imi spuneau plini de mandrie ca au solenza, matiz, logan, skoda fabia...............etc. De aceea va rog frumos cand vorbim despre coupe sa vorbeasca doar cei care au, au avut, vor sa-si ia sau au mers cu el. Eu nu intru pe discutiile despre celica pentru ca nu am nu am avut nu vreau sa-mi iau si nici nu am mers cu vre-una. Eu am Coupe, E270 si logan 1,6 simplu. Despre astea pot sa vorbesc. De fapt pot sa vorbesc despre orice dar devine bagare in seama
De ce nu vrei sa accepti ca este o masina care face exact cat dai? nu incerca sa convingi pe toata lumea ca este o super afacere sa iti iei coupe. eu ti-am zis doar ca atunci cand m-am tras cu un coupe nu mi-am luat rusinica. mai bine citesti tu inainte de primul meu reply sa vezi cum tu care citez, "nu intru pe discutiile despre celica pentru ca nu am nu am avut nu vreau sa-mi iau si nici nu am mers cu vre-una" spui ca este 11 clase peste celica.
iar ca design, fiecare sa zicem ca are un anumit target.
Dar intelege si tu o data ca nu fiabilitatea face ca aceasta masina sa fie atat de des intalnita pe strada, ci raportul calitate/pret.

Asa off-topic, te-am intrebat ce profesie nu ca sa vad cat castigi, ca sunt si constructori muritori de foame, vroiam doar sa vad daca ai vreo calificare care sa implice artele vizuale.
Dimitris is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -