Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Masini de serie

Reply
 
Thread Tools
Old 23-09-13, 13:30   #1
malasortee

Stage 2
 
Join Date: May 2011
Posts: 55
Default masini de serie sport 2 (turbo)

Pentru ca si eu am fost si poate voi fi in viitor interesat sa imi aleg o masina de noua dupa pret si performantele sportive (in primul rand); vin in intampinarea eventualilor clienti pentru cumpararea unei masini noi sport turbo benzina cu un tabel realizat de mine; singurul scop este doar pentru ca aceste 5 modele imi plac la nebunie (desi nu am condus decat una dintre ele personal),insa e ceea ce m-ar interesa si pe mine pe viitor...adica o masina sport,fiabila si cu un consum mai mic decat un v8 ...

model.pdf


Detalii au fost luate de pe siteurile :

************** si topgear.ro

In acest tabel au fost luate in consideratie modelele sport de 2000 cm3 ,de serie ,apropiate ca si performante(de fabrica) si caracteristici; aceasta lista nu se doreste a fi una exhaustiva , pentru o comparatie amanuntita nu doar performantele declarate de producator fac o masina cu adevarat buna ci testul din realitate,acolo unde consumul,puterea, aerodinamica,tipul sofatului,conditiile atmosferice etc isi spun cuvantul!
__________________
Hai noroc,o sa ma intorc, v-am lasat,
Stiu bine ce am de facut,nu m-am nascut bogat.
malasortee is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -