Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Masini de serie

Reply
 
Thread Tools
Old 20-11-09, 12:59   #46
Champion

Stage 5
 
Champion's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 1,513
Default Re: Noul Renault Fluence!!! Poze!!!

Am vazut unul azi si pot sa zic ca e al naibii de urat, sunt alte moduri mai bune de a cheltui 15 000 europeni
Champion is offline   Reply With Quote
Old 20-11-09, 22:47   #47
22VIN
Opel Driver

Stage 5
 
22VIN's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,134
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: Noul Renault Fluence!!! Poze!!!

Quote:
Originally Posted by Champion View Post
sunt alte moduri mai bune de a cheltui 15 000 europeni
Am vrea si noi sa le auzim daca tot zici...
22VIN is offline   Reply With Quote
Old 21-11-09, 08:32   #48
Champion

Stage 5
 
Champion's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 1,513
Default Re: Noul Renault Fluence!!! Poze!!!

Quote:
Originally Posted by amphetamine View Post
Am vrea si noi sa le auzim daca tot zici...
Exemplu : Skoda Octavia Octavia Tour 1.4 MPI 10399 EUR pana pe la Octavia Combi ambiente 1.6 FSI 15000 EUR , Suzuki Swift Sport de la 14,499 , noul Clio,noul Megane si mai sunt destule.Asta daca vrei masina noua in banii aia, dar cu 15 000 euro ai de ales intre multe modele si SH
__________________
dati-mi un ciocan sa-mi indrept comportamentul
If I'm going to Hell ... I'm going in an BMW
the joint makes me high, but BMW makes me fly
In a BMW, happiness isn't around the corner, happiness is in the corner.
Champion is offline   Reply With Quote
Old 21-11-09, 09:30   #49
22VIN
Opel Driver

Stage 5
 
22VIN's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,134
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: Noul Renault Fluence!!! Poze!!!

Quote:
Originally Posted by Champion View Post
Exemplu : Skoda Octavia Octavia Tour 1.4 MPI 10399 EUR pana pe la Octavia Combi ambiente 1.6 FSI 15000 EUR , Suzuki Swift Sport de la 14,499 , noul Clio,noul Megane si mai sunt destule.Asta daca vrei masina noua in banii aia, dar cu 15 000 euro ai de ales intre multe modele si SH
In afara de Octavia, tot ce ai zis acolo sunt aberatii - nu fac parte din aceeasi clasa, nu ne intereseaza.
Octavia este o alternativa buna a Fluence-ului, dar trebuie sa te gandesti ca un Fluence este mult mai "fresh"; Octavia Tour este un model prea vechi, si de aceea eu nu l-as compara, iar modelul nou in banii astia e cam "coaja", si o "coaja" de Octava e cam nasoala.
Fluence va avea succes, la fel cum a avut si Megane Sedan (o masina care mie imi place mult). Am vazut destule Fluence pe strada si arata chiar bine, au si un aer putin elegant.
22VIN is offline   Reply With Quote
Old 21-11-09, 09:34   #50
_anaconda_

Stage 5
 
_anaconda_'s Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 3,556
Default Re: Noul Renault Fluence!!! Poze!!!

Nu am vazut niciunul "live" dar sper sa o fac in curand. Cel putin in poze arata bine...

Octavia Troaca + 1.4 MPI = nu nu...
_anaconda_ is offline   Reply With Quote
Old 21-11-09, 09:46   #51
Champion

Stage 5
 
Champion's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 1,513
Default Re: Noul Renault Fluence!!! Poze!!!

Quote:
Originally Posted by amphetamine View Post
In afara de Octavia, tot ce ai zis acolo sunt aberatii - nu fac parte din aceeasi clasa, nu ne intereseaza.
Octavia este o alternativa buna a Fluence-ului, dar trebuie sa te gandesti ca un Fluence este mult mai "fresh"; Octavia Tour este un model prea vechi, si de aceea eu nu l-as compara, iar modelul nou in banii astia e cam "coaja", si o "coaja" de Octava e cam nasoala.
Fluence va avea succes, la fel cum a avut si Megane Sedan (o masina care mie imi place mult). Am vazut destule Fluence pe strada si arata chiar bine, au si un aer putin elegant.
Alea sunt masini pe care eu as da 15 000 euro, daca tie ti se par aberatii asta este, fiecare cu parerea lui, dar eu nu mi-as cumpata fluence Gata ca o dam in off topic
Champion is offline   Reply With Quote
Old 22-11-09, 13:44   #52
dogy_10
VW Driver

Stage 5
 
dogy_10's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 1,362
Member of:
[DACIA]
[RENAULT]
[VW]
Default Re: Noul Renault Fluence!!! Poze!!!

vezi ca ai uitat chiar modelu care parerea mea e ca se bate cu fluence-ul...... chevy cruze, modelu 1.8 140cp e undeva la 15 mii cu dotari medii
__________________
... fara bling bling .. fara pepsi cola pe parbriz
dogy_10 is offline   Reply With Quote
Old 22-11-09, 18:37   #53
Alex_cristocea

Stage 5
 
Alex_cristocea's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 671
Default Re: Noul Renault Fluence!!! Poze!!!

Fluence este o masina de nișă, care trebuie sa umple un gol in piata, de aceea dupa parerea mea cine o va cumpara va fi mai mult un client decat un sofer.
__________________
87' 944 Turbo
Alex_cristocea is offline   Reply With Quote
Old 22-11-09, 18:41   #54
_anaconda_

Stage 5
 
_anaconda_'s Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 3,556
Default Re: Noul Renault Fluence!!! Poze!!!

Si Porsche Panamera este tot o masina de nisa, se aplica chestia cu client - sofer si la ea sau cum ?
_anaconda_ is offline   Reply With Quote
Old 22-11-09, 22:09   #55
22VIN
Opel Driver

Stage 5
 
22VIN's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,134
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: Noul Renault Fluence!!! Poze!!!

Quote:
Originally Posted by Alex_cristocea View Post
Fluence este o masina de nișă, care trebuie sa umple un gol in piata, de aceea dupa parerea mea cine o va cumpara va fi mai mult un client decat un sofer.
In tarile est-europene nu este deloc o masina de nisa, segmentul acesta fiind foarte apreciat aici - vezi Skoda Octavia, Megane Sedan etc. De aceea, orice model produs de un brand mai renumit este un jucator important pe aceasta piata.
22VIN is offline   Reply With Quote
Old 22-11-09, 22:43   #56
Alex_cristocea

Stage 5
 
Alex_cristocea's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 671
Default Re: Noul Renault Fluence!!! Poze!!!

Quote:
Originally Posted by _anaconda_ View Post
Si Porsche Panamera este tot o masina de nisa, se aplica chestia cu client - sofer si la ea sau cum ?
Ai dreptate se aplica insa daca as avea posobilitatea si mi-ar trebui un GT cu 4 usi as lua-o ba chiar mi-as lua modelul turbo. Insa daca cine isi va lua un fluence pentru ca are 2 copii pe care trebuie sa-i lase dimineata la scoala si nu intra in spate la un cupe, sau un director de firma care are de trimis zilnic 4 lucratori intr-o delegatie si vrea sa iasa cat mai ieftin poate sa ia un fluence insa in cazul lui panamera poti sa alegi de la motoare puterice la motoare si mai puternice. La fluence poti alege de la 75 la 130 de cai max. Stiu ca or sa fie oameni care or sa spuna ca nu conteaza caii conteaza conteaza alteceva ca aspectul nu poate fi adus in discutie .. pretul sa zicem atunci mai bine imi iau un M3 din e36 sau sau orice alta masina de acum 10-15 ani care o sa imi satisfaca doreinte. Dar asta este parerea mea si nu inseamna ca fluence este o masina proasta sau urata doar ca mie nu imi place. Atata tot. Cine vrea un sedan ieftin si bun care miroase a plastic si te izbeste cu capu' de volan defiecare data cand atingi frana poate sa si-l ia.
Alex_cristocea is offline   Reply With Quote
Old 26-11-09, 12:33   #57
Herbas

Stage 5
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 438
Member of:
[Fiat]
Default Re: Noul Renault Fluence!!! Poze!!!

Quote:
Originally Posted by Alex_cristocea View Post
Fluence este o masina de nișă, care trebuie sa umple un gol in piata, de aceea dupa parerea mea cine o va cumpara va fi mai mult un client decat un sofer.
Atata timp cat fluence e un sedan de clasa medie si are mai mult decat suficienti competitori directi, eu unul chiar nu vad nisa. In ciuda marketingului lor nu ofera lux, nu ofera nimic in plus fata de competitie, poate doar o gama mai mica de motorizari. Singurul avantaj este aparitia recenta si "mirosul de proaspat". Intr-adevar face parte dintr-o categorie auto cautata mai ales in estul europei, dar asta nu e o nisa. Nu exista acel gol pe piata de care vorbesti tu.
__________________
If you go fast you die fast
Herbas is offline   Reply With Quote
Old 26-11-09, 19:14   #58
dogy_10
VW Driver

Stage 5
 
dogy_10's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 1,362
Member of:
[DACIA]
[RENAULT]
[VW]
Default Re: Noul Renault Fluence!!! Poze!!!

problema la el e ca nu cred ca stie ce inseamna cuvintul nisa, nu inteleg dc va bateti capul
dogy_10 is offline   Reply With Quote
Old 26-11-09, 22:26   #59
Alex_cristocea

Stage 5
 
Alex_cristocea's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 671
Default Re: Noul Renault Fluence!!! Poze!!!

Quote:
Originally Posted by dogy_10 View Post
problema la el e ca nu cred ca stie ce inseamna cuvintul nisa, nu inteleg dc va bateti capul
Ok.... nu stiu ce inseamna cuvantul nisa. Am inteles aluzia. Trecand peste faptul ca nu a-ti inteles ce am spus mai sus nu va doresc decat sa va achizitionati noul Fluence. Va meritati reciproc. mai bine imi iau un C-Klasse de 2 ani sau un BMW seria 3 tot de 2 ani decat masina aia. Daca stau sa ma gandesc mai bine iau gripa porcina decat Fulence.
Alex_cristocea is offline   Reply With Quote
Old 27-11-09, 07:18   #60
22VIN
Opel Driver

Stage 5
 
22VIN's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,134
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: Noul Renault Fluence!!! Poze!!!

Quote:
Originally Posted by Alex_cristocea View Post
mai bine imi iau un C-Klasse de 2 ani sau un BMW seria 3 tot de 2 ani decat masina aia
Clasica problema a romanului... Trebuie el neaparat sa aiba mertan sau bemveu, altfel n-are masina dom'le!!! Nu conteaza ca-i rulata, ca-i zgariata, ca-i nu stiu cum - astea sunt detalii fara importanta...
22VIN is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -