Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Pitesti > Zona comerciala Pitesti - Bazar - Servicii - Talcioc

Reply
 
Thread Tools
Old 30-11-08, 21:17   #46
KillerINC

Stage 5
 
KillerINC's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 3,212
Member of:
[Street 4 Cars]
[ALFA ROMEO]
[RENAULT]
Default Re: service ieftin in Pitesti

Quote:
Originally Posted by aysmen View Post
Cu 2 milioane jumate daca iti convine te pot ajuta eu ,nu il schimb eu )) il schimbi in service

ok ... iti dau PM in momentul in care am piesele , sau piesa (daca schimb doar discul)
KillerINC is offline   Reply With Quote
Old 30-11-08, 22:24   #47
aysmen

Stage 5
 
aysmen's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 389
Default Re: service ieftin in Pitesti

Ok...mai vb ,cand ai piesele imi zici ,eventual cu 1 zi inainte ca sa vb tata cu mecanici de la service
aysmen is offline   Reply With Quote
Old 02-12-08, 11:30   #48
myself24483

Stage 2
 
myself24483's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 36
Default Re: service ieftin in Pitesti

In Prundu, cum treci bariera, pe dreapta cum mergi spre Tudor V. e un service, dar eu stiu ca pe tip il cheama Emi. E un meserias destul de ok. Numai ca uneori e cam grabit.
myself24483 is offline   Reply With Quote
Old 02-12-08, 19:52   #49
NT33EXE

Stage 5
 
NT33EXE's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 960
Default Re: service ieftin in Pitesti

Salutare!
Zilele astea voi fi in Pitesti cu treaba si am rugamintea sa imi recomandati si mie un service competent din oras pentru reglarea luminilor la golful meu.
Merci anticipat!
NT33EXE is offline   Reply With Quote
Old 02-12-08, 21:16   #50
KillerINC

Stage 5
 
KillerINC's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 3,212
Member of:
[Street 4 Cars]
[ALFA ROMEO]
[RENAULT]
Default Re: service ieftin in Pitesti

supercar stefanesti (dealer daewoo ) , vis-a-vis de IATSA stefanesti ... eu acolo mi le-am reglat
KillerINC is offline   Reply With Quote
Old 04-02-09, 19:15   #51
wi7ardro

Stage 3
 
wi7ardro's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 118
Default Re: service ieftin in Pitesti

un service bun este si cel din spate de la john !este fostul service taxi OK ! mi se par destui de buni mecaniici de acolo !
wi7ardro is offline   Reply With Quote
Old 12-06-10, 13:22   #52
alex_berchez

Stock
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 2
Default Re: service ieftin in Pitesti

salut. am fost aseara sa vad un fiat doblo maxi in pitesti si trebuie sa ma duc luni sa ii fac o verificare la partea mecanica, sa se uite cineva putin pe sub ea, inainte sa o cumpar. Eu sunt din Bucuresti si nu stiu prin Pitesti unde sa ma duc. Daca puteti sa ma indrumati catre un service unde sa o verific si eu ar fi perfect. Si daca aveti idee si cam cat m-ar duce o verificare de genul asta. Ms anticipat.
alex_berchez is offline   Reply With Quote
Old 13-06-10, 01:58   #53
sco211
FullSpeed Racing Member

Stage 5
 
sco211's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 1,364
Member of:
[FullSpeed Racing]
Default Re: service ieftin in Pitesti

Quote:
Originally Posted by alex_berchez View Post
salut. am fost aseara sa vad un fiat doblo maxi in pitesti si trebuie sa ma duc luni sa ii fac o verificare la partea mecanica, sa se uite cineva putin pe sub ea, inainte sa o cumpar. Eu sunt din Bucuresti si nu stiu prin Pitesti unde sa ma duc. Daca puteti sa ma indrumati catre un service unde sa o verific si eu ar fi perfect. Si daca aveti idee si cam cat m-ar duce o verificare de genul asta. Ms anticipat.
pe autostrada recomand eu pe cineva.
pe stanga cum megi spre bucuresti, dupa ce treci de PIC.
in aceeasi curte sunt si profile de aluminiu.
sco211 is offline   Reply With Quote
Old 13-06-10, 16:16   #54
alex_berchez

Stock
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 2
Default Re: service ieftin in Pitesti

Quote:
Originally Posted by sco211 View Post
pe autostrada recomand eu pe cineva.
pe stanga cum megi spre bucuresti, dupa ce treci de PIC.
in aceeasi curte sunt si profile de aluminiu.
poti sa imi spui cum se numeste si cu cine sa vorbesc pe acolo?
alex_berchez is offline   Reply With Quote
Old 30-07-10, 19:06   #55
degette

Stock
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 9
Default Re: service ieftin in Pitesti

Quote:
Originally Posted by wi7ardro View Post
un service bun este si cel din spate de la john !este fostul service taxi OK ! mi se par destui de buni mecaniici de acolo !
Asta daca vi si cu bautura pt el.
degette is offline   Reply With Quote
Old 02-08-10, 15:48   #56
sco211
FullSpeed Racing Member

Stage 5
 
sco211's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 1,364
Member of:
[FullSpeed Racing]
Default Re: service ieftin in Pitesti

0723.233.352
Tudor

Quote:
Originally Posted by alex_berchez View Post
poti sa imi spui cum se numeste si cu cine sa vorbesc pe acolo?
sco211 is offline   Reply With Quote
Old 07-09-10, 21:46   #57
TFS

Stock
 
TFS's Avatar
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 5
Lightbulb Re: service ieftin in Pitesti

Am si eu o problema cu motorasul de reglare a farului stanga la o corsa c 2004.
Sunt in Pitesti o saptamana si nu cunosc un service relativ ieftin... ca sa imi remediez problema.
Daca este pe forum vreun mecanic sau cineva care cunoaste un service, astept si eu sfaturi.
TFS is offline   Reply With Quote
Old 07-09-10, 21:54   #58
degette

Stock
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 9
Default Re: service ieftin in Pitesti

Quote:
Originally Posted by TFS View Post
Am si eu o problema cu motorasul de reglare a farului stanga la o corsa c 2004.
Sunt in Pitesti o saptamana si nu cunosc un service relativ ieftin... ca sa imi remediez problema.
Daca este pe forum vreun mecanic sau cineva care cunoaste un service, astept si eu sfaturi.
Ieftin nu cunosc,dar remediere sigura gasesti daca te duci la service auto house ,dar tu nu esti din pitesti asa ca daca doresti iti pot lasa un numar de tel la care sa suni si itzi spun eu unde sa vi.Sau poti cauta pe google serivice auto house pitesti si gasesti acolo pe prima pagina numar de telefon si locatie.
degette is offline   Reply With Quote
Old 28-09-10, 21:09   #59
dusan77

Stock
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 1
Thumbs down Re: service ieftin in Pitesti

Evitati acest service de doi lei! am avut o experienta total neplacuta cu acest service, mai ales cu un jeg de director, cu camasa soioasa dar cu butoni, caruia ii mirosea gura a hoit iar cand vorbea cu mine ,dupa ce ca vorbea la per tu, ma obliga sa intorc capul din cauza izului de nesuportat.A fost de-o nesimtire rara! M-a obligat sa platesc taxa de constatare de doua ori pentru ca am iesit din service, o jumatate de ora, cu acceptul lor, pentru a-mi cumpara piesele necesare reparatiei. Cand le-am reprosat ca politica firmei este defectuasa in speta mea, mi-a raspuns nonsalant ,,mergi ba la OPC,,. Bineinteles ca greu m-am stapinit sa nu-l rup in bataie pe jepat. Ma tot intreb daca fute-vant asta de directoras e asa troglodit, cum l-or tine patronii astia acolo? Dar daca vin banutii..... ce mai conteaza un prost la usa service-ului!
Cand le-am impartasit prietenilor mei experienta mea, doi dintre ei mi-au spus ca si ei au fost tepuiti de acelasi fatalau. Va spun ca daca vreti sa nu va necajiti, asa cum sunt eu cand va scriu, evitati acest service, PANEURO din PITESTI!

Last edited by dusan77; 28-09-10 at 21:14.
dusan77 is offline   Reply With Quote
Old 29-11-10, 10:45   #60
vallyyy

Stage 1
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 21
Default Re: service ieftin in Pitesti

Salutare ! Am si eu un opel astra classic 1.4 16 valve cu distributie pe lant(motor identic cu cel de 1.0 de pe Agila ,1.2 de pe corsa,decat alta capacitate) . Am schimbat distributia insa e decalata cu un dinte pentru ca nu mi se stinge senzorul de la axa cu came .Peste asta nu ma mai duc ca cine stie ce imi face.Am nevoie de un service/mecanic care sa mi-o puna la punct si cel mai important SA AIBA TRUSA DE CAME PENTRU OPEL ,ca din ochi nu prea le iese dupa cum vad ,daca e cineva pe aici care imi poate recomanda vreun loc
vallyyy is offline   Reply With Quote
Reply


- Copyright 2024 4Tuning -