Go Back   Forum 4Tuning > Curse > LifeStyle & (I)legale & intalniri

LifeStyle & (I)legale & intalniri top speed, cerculete, fum, semafoare, stradute dosnice, parcari, vise - viata de noapte

Reply
 
Thread Tools
Old 27-03-08, 11:11   #196
teddy

Stage 5
 
teddy's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 1,804
Default Re: PROTV: Curse ilegale de maşini în centrul Bucureştiului

Quote:
Originally Posted by Mustang Mach One View Post
Am prins si eu in trafic (mai demult) un BMW X3 cu sirena, numere normale, care imi dadea flashuri si semnale sonore sa ma dau. Am vazut ca nu e masina de politie, nu prezinta blitzuri sau girofare, nu m-am dat din fata lui. Astora de ce nu le face politia nimic ? Mentionez ca erau si politisti de la Rutiera stationati acolo si nu au facut nimic.
Ideea de baza e ca profita de situatie si fac unele abuzuri, dar Politia este cea mai crezuta de 75% din populatie.
mai sunt si masini nemarcate, unele poate in proprietatea personala a unor oficialitati, care ar putea sa aiba motiv intemeiat de a se grabi. am putut circula si eu legal cu girofar cand am dus pe cineva la aeroport, am ales sa n-o fac pentru ca era mult prea aglomerat ca sa aiba vreun sens.
teddy is offline   Reply With Quote
Old 28-03-08, 22:06   #197
b01uxd

Stage 5
 
b01uxd's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 1,524
Member of:
[Oltcit]
[SEAT]
[Unknown Racers]
Default Re: PROTV: Curse ilegale de maşini în centrul Bucureştiului

Quote:
Originally Posted by Mustang Mach One View Post
Chestia asta pe care ai scris-o tu imi aduce aminte de un status al unul coforumist, ALEKS.

"De fiecare data cand ma opreste politia ma simt ca in Scufita Rosie...
- De ce ai rotile asa mari?
- De ce ai folie?
- De ce te grabesti?"


Am prins si eu in trafic (mai demult) un BMW X3 cu sirena, numere normale, care imi dadea flashuri si semnale sonore sa ma dau. Am vazut ca nu e masina de politie, nu prezinta blitzuri sau girofare, nu m-am dat din fata lui. Astora de ce nu le face politia nimic ? Mentionez ca erau si politisti de la Rutiera stationati acolo si nu au facut nimic.
Ideea de baza e ca profita de situatie si fac unele abuzuri, dar Politia este cea mai crezuta de 75% din populatie.
mda.........asta e nesimtire romaneasca ce zici u.....si io am blitzuri si sirena ca aia de politie si mai intalnesc si io dastia ca tine care nu se dau.......dar de obicei le folosesc cand ma grabesc sau cand vreau sa ma iau cu vrunu sil trag p dreapta.........asa ca mai bine iai lasa pastia cu sirene sa treaca ca poate chiar se grabesc....
__________________

B01UXD-Oltcit 1.3 air cooled boxer engine runin' on nitro
B02UXD-Seat Leon 1m (EX) 1.6 16v gone but not forgotten
B02UXD - Honda Civic EJ6 Black Widow b18T
B03UXD-AlfaRomeo 147 (EX) bella donna
B03UXD-Honda Civic EG3 (EX) Red Rocket b20 VTEC
B03UXD-AlfaRomeo Giulietta 2.0 JTDM Snow White
B100UXD-Dacia Logan 2 Prestige DCI daily mule
B101UXD-Oltcit Club 11 RM New old school
B102UXD-Seat Leon Cupra R 1m (EX) Red Pig
B103UXD-Seat Leon Cupra 1p Stage 2+ White Comet
b01uxd is offline   Reply With Quote
Old 28-03-08, 23:55   #198
pHlow
4Tuning International Member


Stage 5
 
pHlow's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 610
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: PROTV: Curse ilegale de maşini în centrul Bucureştiului

Quote:
Originally Posted by b01uxd View Post
mda.........asta e nesimtire romaneasca ce zici u.....si io am blitzuri si sirena ca aia de politie si mai intalnesc si io dastia ca tine care nu se dau.......dar de obicei le folosesc cand ma grabesc sau cand vreau sa ma iau cu vrunu sil trag p dreapta.........asa ca mai bine iai lasa pastia cu sirene sa treaca ca poate chiar se grabesc....
Cu toate ca mi-a fost greu sa inteleg ce ai vrut sa zici, TU chiar ai gandit ce ai scris?!?! Adica Mustang e nesimtit ca nu se da din calea unui adevarat nesimtit care foloseste sirena si blitzuri ilegal? ))) Asta a fost tare... De unde stii ca eu nu ma grabesc?! Sau crezi ca imi place sa fac 1 h unirii -victoriei?(aici generalizam)
__________________
I am free, no matter what rules surround me. If I find them tolerable, I tolerate them; if I find them too obnoxious, I break them. I am free because I know that I alone am morally responsible for everything I do.
pHlow is offline   Reply With Quote
Old 29-03-08, 12:44   #199
alexGTI
Audi Driver

Stage 5
 
alexGTI's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 2,118
Member of:
[VW]
[AUDI]
[RENAULT]
Default Re: PROTV: Curse ilegale de maşini în centrul Bucureştiului

Quote:
Originally Posted by b01uxd View Post
mda.........asta e nesimtire romaneasca ce zici u.....si io am blitzuri si sirena ca aia de politie si mai intalnesc si io dastia ca tine care nu se dau.......dar de obicei le folosesc cand ma grabesc sau cand vreau sa ma iau cu vrunu sil trag p dreapta.........asa ca mai bine iai lasa pastia cu sirene sa treaca ca poate chiar se grabesc....
blituri am avut si eu pe alta masina, dar nu le-am folosit niciodata in oras. le-am folosit numai pe autostrada ... si asta cand ma grabeam foarte tare. mi se pare aiurea sa dai lumea prin oras la o parte asa doar ca n-ai ce face ...
p.s. daca ai veni in oras cu bliturile si sirena in spatele meu singurul lucru pe care l-ai obtine ar fi o mare frana sau o "plimbare" pe contrasens ca sa te inveti minte
__________________
Actual cars:
'11 Audi S3 - Revo | Milltek | H&R | Forge | 19" | Evo-MS
'11 Audi A1 - Custom paint | 18" | Black optics

Gone:
'08 VW Golf GTI - 285 BHP - Milltek | D2 | INJEN | MOTUL | Superchips
'05 Mini Cooper S Cabrio - 170 BHP - Eibach | Aero | Custom exhaust
alexGTI is offline   Reply With Quote
Old 29-03-08, 20:16   #200
Bobytzul

Stage 4
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 178
Default Re: PROTV: Curse ilegale de maşini în centrul Bucureştiului

Quote:
Originally Posted by RSK View Post
s-a mai incercat asta!si degeaba!pt ca e mentalitatea: "stai frate ca pana nu se strang destui nu pun si eu ca e teapa" si toti gandind asa...p**a!singura posibilitate de a avea o pista sunt sponsorii/investitori ceva
Uite altu fara minte
-pai cine sponsorizeaza schimbarea de 2 ori pe an a bordurilor?
-Ar trebui sa mergi prin buc sect 4 zici ca e bombardat de americani ca belgradul acum 9 ani cine sponsorizeaza jaful ?
-eu zic ca 1% daca puneau primariile mina de la mina iesea si mama pistelor ,dar din moment ce lor nu le iese nimic .
Bobytzul is offline   Reply With Quote
Old 31-03-08, 05:33   #201
EvLSant0S
BMW Driver

Stage 5
 
EvLSant0S's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 12,416
Member of:
[BMW]
[Anonymous Motorsport ]
[FOTO]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: PROTV: Curse ilegale de maşini în centrul Bucureştiului

Quote:
Originally Posted by Mustang Mach One View Post
Kiki, daca ai fugit de politai, esti pasibil de dosar penal.
A fugi de politie e ceva grav si se pedepseste. Daca stateai la fata locului nu cred ca aveai cu ce sa alimentezi politia.
Ai gresit cand ai luat acea decizie.
****** daca e cum zic baietii astia .. pe ce ****** drept l-a oprit ?! Cum ****** sa-l puna pe capota ca pe ultimu infractor ?

Cursele ilegale .. sunt ILEGALE pentru ca ..incurca libera circulatie ..
daca baietii astia ..plecasera dintr-o parcare si atat ..
****** ala care l-a pus pe kiki pe capota cu mainile la spate.. incurca libera circulatie si multe altele,fac abuz, si voi ii lasati .. asta e cea mai mare problema ..
de ce nu i-ai zis ma kiki ma , domnule politist al carui salariu eu il platesc...
ia mainile de pe mine ca******de robot ****** executant de ordine ce esti ...
poti sa-l dai in judecata pe EL ..
un mic discurs ajutator ..

invati-l ca pe abecedar....

E atunci cand am sa primesc amenda acasa pentru aceste chestii am sa depun si eu o plangere la politie pe numele dumneavoastra pentru abuz in serviciu , o plangere penala in care am sa cer daune morale si retrogradarea din functie si pe de alta parte va dau si ca persoana fizica in judecata ptr hartuire ... e bine ? ******


Quote:
Originally Posted by Jimmy_slide View Post
de cand sunt camere pe kisselef?
de foarte mult timp ... dar voi sunteti prea ocupati .. cu ochii pe turometru ******
Quote:
Originally Posted by alexGTI View Post
in seara aia pe kiseleff cica au fost filmate nr de inmatriculare ale masinilor care se aflau in parcare si intocmita o lista. funny nu ?
nu e funny nu mai ai voie sa stai intr-o parcare ca vin ****** .... democratie nu e decat un comunism mai subtil ..


Quote:
Originally Posted by pitt! View Post
ALOO VASILE tu nu intelegi ca nu s-a intamplat nimic ? nu tu start , nu tu finish , nu tu plecare tare, nu tu fum , nimic.
ne-au luat doar pe motiv ca am plecat toti 6 din parcare si de aici au facut o mare istorie.
cum puteau sa justifice si ei timpul pierdut si benzina consumata daca nu veneau cu ceva palpabil ?
din pamant din iarba verde probabil ca trebuiau sa aduca ceva dosare rapoarte.
chiar nu ma agitam deloc daca ma stiam cu musca pe caciula dar chiar au facut un abuz politia rutiera romana.
sper doar sa se faca dreptate la procuror si nimic mai mult.
nu va doresc sa fiti vreodata in situatia mea.
numai bine.
asa pitt !!! asa, te iubim,ca ca tine nu gasim ...
sa ai incredere in procuratura....
ca aia or sa tina cu tine, nu cu politia, ca nu sunt mana-n mana toti !!
treziti-va ******
Quote:
Originally Posted by Cristi_XP View Post
trebuia sa se creeze un precedent cu dosar penal pentru asa ceva,si v-ati nimerit de ati picat voi.Ati fost dati exemplu,si se spera ca prin asta sa bage frica in soferii pasionati de asa ceva,de aia s-a si mediatizat toata tampenia asta,si aberatiile protvului ca de obicei,doar ca e prea fortzata de data asta.

concurs?s-a castigat ceva?a fost ceva organizat?
In codul vechi,nu stiu sigur daca se facea dosar penal,dar am inteles ca in asta nou,au bagat pedeapsa cu inchisoarea,doarece cursele ilegale au fost incadrate la ingradirea dreptului de libera circulatie,etc...
Abuz,neabuz,au cam obtinut ce au dorit,si anume mediatizarea cazului,prevenire...si alte alea
ce trebuie sa intelegem cu totii ... e ca majoritatea gaborilor sunt niste oameni ****** .. simpli executanti de ordine venite de sus. .
un om care se subordoneaza si nu judeca cu mintulica lui .. ma .. e bine ce fac ? daca-mi zice sa ma arunc in fantana ma arunc ? ma arunca ca ******asa zice sefu .. daca zice sefu sa ma duc in iraq sa-i omor p`aia, plm ,asa fac.. ca-s un ****** care executa, niste roboti , prosti ,asta sunt , nu toti ... mai sunt si oameni care gandesc..
insa e trist ca niste oameni ca astia .. sa sufere.. pentru simplul fapt ca mancarea din gurita lui o cumpara din banii nostri ..


un exemplu .. eram cu un prieten .. in masina
langa noi , alti amici ,alta masina , si au accelerat in paralel ..
de 2 ori pe aceiasi strada , de la semafor ..
la sfarsit .. gabori ..
in fine , ne opresc..
si ne iau direct, dosare penale la soferi !!! puscarie etc...
soferii ... erau deja panicati total ... nu mai erau capabili sa gandeasca constient .. se gandeau numai la cei asteapta .. .
gaborii stiau bine ce fac..
stiau pe pwla mea , cautam in legislatie , dadeau prin statie ... intrebau , unde e articolul legat de curse..
eu eram prin preajma ..
in fine , n-au filmat , n-au nimic ..
desigur, s-a lasat cu amenzi ptr deranjarea linistii publice..
da ?
ce au facut tovarashii astia ai mei ..
le-au lins mainile gaborilor ca i-au lasat .. in pace..
NU !!! nu e bine !! invatati in plm care va sunt drepturile ! ma uitam spectator la cat de fericiti erau astia 2 ca au scapat cu 4 milioane amenda de fiecare, cand de fapt .. chiar nu era cazul !
daca ei APLICA legea ..
noi de ce sa nu mergem dupa lege ?
e prea mult de discutat si prea putini se sinchisesc sa citeasca si nu merita efortul ...
ideea e ca.. sa stii putina legislatie .. nu strica niciodata..
imediat ii intorci pe ****** astia cu caschete ..
==============================================
santos tata, usor ca te lasa inima, nu te mai aprinde asa...-aleks
__________________

Last edited by aleks; 31-03-08 at 11:18.
EvLSant0S is offline   Reply With Quote
Old 31-03-08, 12:37   #202
alexGTI
Audi Driver

Stage 5
 
alexGTI's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 2,118
Member of:
[VW]
[AUDI]
[RENAULT]
Default Re: ProTV: Curse ilegale de maşini în centrul Bucureştiului

santos faza cu funny era ... intre " " ... ca eram si eu printre masinile alea ...
alexGTI is offline   Reply With Quote
Old 31-03-08, 13:29   #203
EvLSant0S
BMW Driver

Stage 5
 
EvLSant0S's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 12,416
Member of:
[BMW]
[Anonymous Motorsport ]
[FOTO]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: ProTV: Curse ilegale de maşini în centrul Bucureştiului

scuze aleks, si mersi de intelgere
si alexgti ,stiu ca era in ghilimele..
trebuia sa ii intrebi cu ce ocazie te filmeaza... si sa le arat _?_ ...
EvLSant0S is offline   Reply With Quote
Old 31-03-08, 14:07   #204
Mustang
Daewoo Driver

Stage 5
 
Mustang's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,399
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: PROTV: Curse ilegale de maşini în centrul Bucureştiului

Quote:
Originally Posted by b01uxd View Post
mda.........asta e nesimtire romaneasca ce zici u.....si io am blitzuri si sirena ca aia de politie si mai intalnesc si io dastia ca tine care nu se dau.......dar de obicei le folosesc cand ma grabesc sau cand vreau sa ma iau cu vrunu sil trag p dreapta.........asa ca mai bine iai lasa pastia cu sirene sa treaca ca poate chiar se grabesc....
1. Invata sa scrii si tu corect romaneste.
2. Ceea ce fac eu nu se numeste nesimtire daca circul cu 40km/h pe banda 1, ci ceea ce faci tu.
3. Te grabesti ? Foarte bine, claxon si depasesti pe alta banda daca nu iti convine viteza mea de deplasare. Eu aleg sa circul cu viteza regulamentara, daca vrei sa o depasesti ... GO AHEAD ! Dar nu ma pune pe mine sa ma bag pe a doua sa iti fac tie loc.
Mustang is offline   Reply With Quote
Old 31-03-08, 15:06   #205
dolb
NoSpeedLimit Romania Club Member


Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 7,764
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[4Tuning International]
[VW]
Default Re: ProTV: Curse ilegale de maşini în centrul Bucureştiului

mustang! daca sunt 2 benzi pe sens, iar tu esti pe banda a 2-a si mergi cu 40 la ora, iar cineva iti da flash, trebuie sa te dai la o parte pe banda 1 ! insa daca e doar o banda pe sens n-ai nici o vina!
__________________

dolb is offline   Reply With Quote
Old 31-03-08, 15:12   #206
Mustang
Daewoo Driver

Stage 5
 
Mustang's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,399
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: ProTV: Curse ilegale de maşini în centrul Bucureştiului

Am spus ca eram pe banda 1 din 3 benzi.
Mustang is offline   Reply With Quote
Old 31-03-08, 15:32   #207
dolb
NoSpeedLimit Romania Club Member


Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 7,764
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[4Tuning International]
[VW]
Default Re: ProTV: Curse ilegale de maşini în centrul Bucureştiului

sorry ! n-am vazut!
dolb is offline   Reply With Quote
Old 01-04-08, 17:21   #208
shadow

Presedinte AfterDark Racing

Stage 5
 
shadow's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 1,876
Member of:
[Moderators]
[AfterDark Racing]
[PARTICIPANT CURSE]
[Honda]
Default Re: PROTV: Curse ilegale de maşini în centrul Bucureştiului

Quote:
Originally Posted by b01uxd View Post
mda.........asta e nesimtire romaneasca ce zici u.....si io am blitzuri si sirena ca aia de politie si mai intalnesc si io dastia ca tine care nu se dau.......dar de obicei le folosesc cand ma grabesc sau cand vreau sa ma iau cu vrunu sil trag p dreapta.........asa ca mai bine iai lasa pastia cu sirene sa treaca ca poate chiar se grabesc....
Ceea ce zici tu e nesimtire romaneasca!!!
Daca eram in locul lui ala caruia i-ai dat blitzuri iti puneam si frana in fata!!!
Sunteti voi smecheri si numai aveti loc pe drum!!!
Acum chiar as vrea sa fiu politist sa iti fac un mic dosar sa vedem daca mai umbli cu blituri si cu sirene dupa aia.
__________________
De vanzare: Honda Civic Type R FN2 2.0 i-VTEC: https://forum.4tuning.ro/191-bazar-au...ml#post3673736

shadow is offline   Reply With Quote
Old 01-04-08, 17:45   #209
b01uxd

Stage 5
 
b01uxd's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 1,524
Member of:
[Oltcit]
[SEAT]
[Unknown Racers]
Default Re: PROTV: Curse ilegale de maşini în centrul Bucureştiului

Quote:
Originally Posted by alexGTI View Post
blituri am avut si eu pe alta masina, dar nu le-am folosit niciodata in oras. le-am folosit numai pe autostrada ... si asta cand ma grabeam foarte tare. mi se pare aiurea sa dai lumea prin oras la o parte asa doar ca n-ai ce face ...
p.s. daca ai veni in oras cu bliturile si sirena in spatele meu singurul lucru pe care l-ai obtine ar fi o mare frana sau o "plimbare" pe contrasens ca sa te inveti minte
pacat ca gandesti asa, sambata trecuta eram p banda 3 din 3 p o anumita sosea in bucuresti.......3 masini mergeau in paralel, mam inscris p banda 3 am inceput sal fleshuiesc p dobitocu care mergea cu 30 na miscat nimic, am pus blitzurile si sirena in functiune, iam zis prin statie sa se dea la o parte, a vazut ca nu e masina de politie si a pus frana brusca.......crezi ca are rost sati mai povestesc? iam indoit toata masina(un matiz) io miam spart bara fata dar la politie mie miau dat castig de cauza........si vezi ca nu ma refeream la cazu in care stai p banda 1 si cauti loc de parcare sau te lingi cu gagica...ma refeream la banda 2 sau 3 care este de depasire sau de viteza
b01uxd is offline   Reply With Quote
Old 01-04-08, 19:11   #210
alexGTI
Audi Driver

Stage 5
 
alexGTI's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 2,118
Member of:
[VW]
[AUDI]
[RENAULT]
Default Re: ProTV: Curse ilegale de maşini în centrul Bucureştiului

poate data viitoare nu o sa mai ai atat de mult noroc si o sa aiba celalat castig de cauza ...
alexGTI is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -