Go Back   Forum 4Tuning > Curse > LifeStyle & (I)legale & intalniri

LifeStyle & (I)legale & intalniri top speed, cerculete, fum, semafoare, stradute dosnice, parcari, vise - viata de noapte

Reply
 
Thread Tools
Old 14-03-08, 23:27   #181
dolb
NoSpeedLimit Romania Club Member


Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 7,764
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[4Tuning International]
[VW]
Default Re: PROTV: Curse ilegale de maşini în centrul Bucureştiului

pai stai un pic.. ce a facut a zburat pe celalalt sens?? ca nu inteleg! din cate stiu la autostrada, in mod normal, sensurile sunt delimitate de un gard!
dolb is offline   Reply With Quote
Old 14-03-08, 23:37   #182
alexGTI
Audi Driver

Stage 5
 
alexGTI's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 2,118
Member of:
[VW]
[AUDI]
[RENAULT]
Default Re: PROTV: Curse ilegale de maşini în centrul Bucureştiului

intr-o seara cam acum 1 luna jumate, o masina bleumarin (nu are sens sa spun ce marca pentru ca sigur au mai vazut-o multi de pe aici) cu folie 5% peste tot, numere cu W** despartite mergea pe magheru cu peste 100 (chiar daca era 1-2 noaptea/sambata) si depasea masinile din trafic pe contrasens peste linia dubla continua. a facut cel putin 10 ture universitate - victoriei trecand de nenumarate ori pe langa politie si instigand alti participanti la trafic sa sa "dea" cu el. de ce nu a facut politia nimic ? desi in victoriei era radar (AOL).

in alta ordine de idei am vazut ca mai nou politia cauta motive la orice. pe mine m-au oprit ca am depasit viteza legala un pic cu vreo 20 de km/h ... trebuia sa ajung undeva urgent ... asta e . ideea e ca m-au tinut aproape 1 ora, ca de ce am folie, ca ce fac eu cu 200 de cai, ca unde ma grabesc ... etc. pe astia cu s klasse, cl-uri, porsche, serii 7 si alte masini de lux de ce nu ii opresc sa ii ia la intrebari ? ca oricum au mai multi cai decat amaratul meu de gti.
__________________
Actual cars:
'11 Audi S3 - Revo | Milltek | H&R | Forge | 19" | Evo-MS
'11 Audi A1 - Custom paint | 18" | Black optics

Gone:
'08 VW Golf GTI - 285 BHP - Milltek | D2 | INJEN | MOTUL | Superchips
'05 Mini Cooper S Cabrio - 170 BHP - Eibach | Aero | Custom exhaust
alexGTI is offline   Reply With Quote
Old 15-03-08, 00:22   #183
DannyMineru
Dacia Driver

Stage 2
 
DannyMineru's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 60
Member of:
[DACIA]
Default Re: PROTV: Curse ilegale de maşini în centrul Bucureştiului

mi se pare total aberant ca Micutzu sa fie catalogat "un bine cunoscut organizator de curse ilegale " cand el era impotriva acestora . Destepti astia de la Pro Tv oare cunosc ca el organiza curse legale??
__________________
Inceputul soselei , sfarsitul gropilor !
DannyMineru is offline   Reply With Quote
Old 15-03-08, 03:57   #184
alex_boo

Stage 3
 
alex_boo's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 88
Default Re: PROTV: Curse ilegale de maşini în centrul Bucureştiului

nu au de unde sa cunoasca pentru ca toti jurnalistii din ziua de azi sunt de cacao.am fost un an la jurnalism si am zis ca nu-mi trebuie asa ceva dupa ce am vazut cu ce se mananca. toate fetitele vor sa dea la jurnalism si sa devina vreo andreea esca caruia i se futui casca. na ca fac si rime ei trebuie sa fie senzationali pe prima pagina, cu prima stire si asta din cauza indobitocirii poporului de a afla ultima noutata in materie de barfa. DAca scoti un ziar pe care pe prima pagina pui mare de tot titlul: Bombonel s-a sinucis! bag mana in foc ca dai tot tirajul! pentru ca lumea e obijnuita cu astea si trebuie hranita cu minciuni. ma bag la somn ca e 5 si in 5 ore tre sa fiu la salon
__________________
ym: eastbayromania / mail: alexandru.bulai[at]gmail.com
0724439080 intre orele 14:00-20:30
alex_boo is offline   Reply With Quote
Old 15-03-08, 07:30   #185
dolb
NoSpeedLimit Romania Club Member


Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 7,764
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[4Tuning International]
[VW]
Default Re: PROTV: Curse ilegale de maşini în centrul Bucureştiului

Quote:
Originally Posted by DannyMineru View Post
mi se pare total aberant ca Micutzu sa fie catalogat "un bine cunoscut organizator de curse ilegale " cand el era impotriva acestora . Destepti astia de la Pro Tv oare cunosc ca el organiza curse legale??
mie mi s-a parut ca ziceau "un bine cunoscut organizator de curse legale" .. nu stiu de unde ai scos-o tu p'asta!
dolb is offline   Reply With Quote
Old 15-03-08, 15:55   #186
alexGTI
Audi Driver

Stage 5
 
alexGTI's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 2,118
Member of:
[VW]
[AUDI]
[RENAULT]
Default Re: PROTV: Curse ilegale de maşini în centrul Bucureştiului

daca ce au filmat astia de la pro tv a fost cursa ... eu pun mana pe lopata si fac o pista

P.S. nu am vazut cursa in Ro la care sa se blocheze traficul de alte masini
alexGTI is offline   Reply With Quote
Old 17-03-08, 19:51   #187
VWluci

Stage 5
 
VWluci's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 952
Member of:
[Echipa de sprijin]
[4Rally]
[VW]
Default Re: PROTV: Curse ilegale de maşini în centrul Bucureştiului

acelasi cacat in fiecare reportaj, de fiecare data zic ca nu au invatat din ce a patit Micutu.E un sport, o ocupatie, exista un risc in fiecare domeniu. Ei cum au pierdut reporteri prin Irak si tot trimit reporteri, e acelasi cacat....
VWluci is offline   Reply With Quote
Old 18-03-08, 00:09   #188
Khalis
Competitor CNCA

Stage 5
 
Khalis's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 933
Member of:
[RENAULT]
[Competitor CNCA]
Default Re: PROTV: Curse ilegale de maşini în centrul Bucureştiului

Quote:
Originally Posted by c.sainz View Post
14. Alineatele (1) şi (2) ale articolului 52 se modifică şi vor avea următorul cuprins:
"Art. 52. - (1) Este interzisă desfăşurarea de concursuri, antrenamente ori întreceri pe drumurile publice, cu excepţia celor autorizate de administratorul drumului respectiv şi avizate de poliţia rutieră.

Cunoastem, multumesc. In lipsa de alternative, asta e. Chestia asta o pricepi??
Khalis is offline   Reply With Quote
Old 18-03-08, 10:14   #189
solo24

Stage 5
 
solo24's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 405
Default Re: PROTV: Curse ilegale de maşini în centrul Bucureştiului

ma baieti fraieri suntem
asta iarna,cand a fost zapada aia in bucuresti trebuia sa punem mana pe lopeti blocam un intrag cartier si ne dadeam
si faceam si curse ilegale,c pana noastra
si cn a blocat drumu?Dumnezeu...vreau sa vad cum ii fac Lu Doamne Doamne dosar penal,si cine sa va prezenta la tribunal
la cat d handicapati cred ca i-ar trimite somatie sa se prezinte la tribunal
solo24 is offline   Reply With Quote
Old 18-03-08, 16:57   #190
orlando

Stage 5
 
orlando's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 2,595
Member of:
[Hyundai]
Default Re: PROTV: Curse ilegale de maşini în centrul Bucureştiului

Spiritele s-au incins si nu are rost sa o dam in amenintari mai ales ca nu va cunoasteti personal.Sincer cine vede ce se scrie aici in ultima pagina,rade si cu fundu,zice ca suntem copii razgaiati care nu au nici o treaba cu viata sincer!Hai totusi sa fim maturi si sa ne canalizam pe subiect incercand sa aflam adevarul.
Parerea mea este ca fum fara foc nu exista.De multe ori merg si eu noaptea prin oras si ma opresc in diferite locuri prin bucuresti dar niciodata nu am fost dat la televizor pentru asta,si asta poate sa confirme inca cel putin 50 de useri de pe forumul asta.Eu nu zic ca ati fi facut curse dar oricum un iz acolo de lucruri ilegale a fost...pentru ca daca va acuza de ceva ce nu ati facut de ce nu ii dati in judecata pentru calomnie?hai totusi sa fim seriosi ca si politia nu a ajuns in stadiu in care sa fabrice cazuri penale...
Numai bine!
orlando is offline   Reply With Quote
Old 18-03-08, 17:40   #191
pitt!

Stage 2
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 52
Default Re: PROTV: Curse ilegale de maşini în centrul Bucureştiului

ALOO VASILE tu nu intelegi ca nu s-a intamplat nimic ? nu tu start , nu tu finish , nu tu plecare tare, nu tu fum , nimic.
ne-au luat doar pe motiv ca am plecat toti 6 din parcare si de aici au facut o mare istorie.
cum puteau sa justifice si ei timpul pierdut si benzina consumata daca nu veneau cu ceva palpabil ?
din pamant din iarba verde probabil ca trebuiau sa aduca ceva dosare rapoarte.
chiar nu ma agitam deloc daca ma stiam cu musca pe caciula dar chiar au facut un abuz politia rutiera romana.
sper doar sa se faca dreptate la procuror si nimic mai mult.
nu va doresc sa fiti vreodata in situatia mea.
numai bine.
pitt! is offline   Reply With Quote
Old 18-03-08, 18:57   #192
alexGTI
Audi Driver

Stage 5
 
alexGTI's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 2,118
Member of:
[VW]
[AUDI]
[RENAULT]
Default Re: PROTV: Curse ilegale de maşini în centrul Bucureştiului

acum sincer daca stai sa te gandesti logic, daca politistii aia nu aveau macar o dovada mica ... nu faceau dosare penale doar asa ca sa se afle in treaba ... asa ca adevarul e undeva la mijloc.
alexGTI is offline   Reply With Quote
Old 18-03-08, 23:41   #193
Cristi_XP

Stage 5
 
Cristi_XP's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 1,393
Member of:
[Moderators]
[DACIA]
Default Re: PROTV: Curse ilegale de maşini în centrul Bucureştiului

trebuia sa se creeze un precedent cu dosar penal pentru asa ceva,si v-ati nimerit de ati picat voi.Ati fost dati exemplu,si se spera ca prin asta sa bage frica in soferii pasionati de asa ceva,de aia s-a si mediatizat toata tampenia asta,si aberatiile protvului ca de obicei,doar ca e prea fortzata de data asta.
Quote:
Organizarea sau participarea la concursuri neautorizate, precum si blocarea cu intentie a drumurilor publice cu obiecte sau vehicole ori de catre una sau mai multe persoane, daca prin aceasta se pune in pericol siguranta circulatiei ori se aduce atingerea dreptului la libera circulatie a celorlalti participanti la trafic, se pedepseste cu inchisoare de la 3 luni la 2 ani
concurs?s-a castigat ceva?a fost ceva organizat?
In codul vechi,nu stiu sigur daca se facea dosar penal,dar am inteles ca in asta nou,au bagat pedeapsa cu inchisoarea,doarece cursele ilegale au fost incadrate la ingradirea dreptului de libera circulatie,etc...
Abuz,neabuz,au cam obtinut ce au dorit,si anume mediatizarea cazului,prevenire...si alte alea
__________________

Cristi_XP is offline   Reply With Quote
Old 21-03-08, 08:39   #194
Mustang
Daewoo Driver

Stage 5
 
Mustang's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,399
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: PROTV: Curse ilegale de maşini în centrul Bucureştiului

Quote:
Originally Posted by alexGTI View Post
in alta ordine de idei am vazut ca mai nou politia cauta motive la orice. pe mine m-au oprit ca am depasit viteza legala un pic cu vreo 20 de km/h ... trebuia sa ajung undeva urgent ... asta e . ideea e ca m-au tinut aproape 1 ora, ca de ce am folie, ca ce fac eu cu 200 de cai, ca unde ma grabesc ... etc. pe astia cu s klasse, cl-uri, porsche, serii 7 si alte masini de lux de ce nu ii opresc sa ii ia la intrebari ? ca oricum au mai multi cai decat amaratul meu de gti.
Chestia asta pe care ai scris-o tu imi aduce aminte de un status al unul coforumist, ALEKS.

"De fiecare data cand ma opreste politia ma simt ca in Scufita Rosie...
- De ce ai rotile asa mari?
- De ce ai folie?
- De ce te grabesti?"


Am prins si eu in trafic (mai demult) un BMW X3 cu sirena, numere normale, care imi dadea flashuri si semnale sonore sa ma dau. Am vazut ca nu e masina de politie, nu prezinta blitzuri sau girofare, nu m-am dat din fata lui. Astora de ce nu le face politia nimic ? Mentionez ca erau si politisti de la Rutiera stationati acolo si nu au facut nimic.
Ideea de baza e ca profita de situatie si fac unele abuzuri, dar Politia este cea mai crezuta de 75% din populatie.
Mustang is offline   Reply With Quote
Old 21-03-08, 18:17   #195
Dimitris

Stage 5
 
Dimitris's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 643
Member of:
[2 Roti]
Default Re: PROTV: Curse ilegale de maşini în centrul Bucureştiului

Quote:
Originally Posted by pitt! View Post
ALOO VASILE tu nu intelegi ca nu s-a intamplat nimic ? nu tu start , nu tu finish , nu tu plecare tare, nu tu fum , nimic.
ne-au luat doar pe motiv ca am plecat toti 6 din parcare si de aici au facut o mare istorie.
cum puteau sa justifice si ei timpul pierdut si benzina consumata daca nu veneau cu ceva palpabil ?
din pamant din iarba verde probabil ca trebuiau sa aduca ceva dosare rapoarte.
chiar nu ma agitam deloc daca ma stiam cu musca pe caciula dar chiar au facut un abuz politia rutiera romana.
sper doar sa se faca dreptate la procuror si nimic mai mult.
nu va doresc sa fiti vreodata in situatia mea.
numai bine.
da prietene, si baiatul cu bmwul cand a fugit? Daca esti ok, opresti, daca nu, ii dai tare din prima...
Dimitris is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -