Go Back   Forum 4Tuning > Curse > LifeStyle & (I)legale & intalniri

LifeStyle & (I)legale & intalniri top speed, cerculete, fum, semafoare, stradute dosnice, parcari, vise - viata de noapte

Reply
 
Thread Tools
Old 11-03-08, 21:34   #61
f@n3.18

Stage 5
 
f@n3.18's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 575
Default Re: PROTV: Curse ilegale de maşini în centrul Bucureştiului

kiki de tine este vorba in filmuletul asta si mai era un seria 5 perla ??
f@n3.18 is offline   Reply With Quote
Old 11-03-08, 21:35   #62
Opelino

Stage 3
 
Opelino's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 146
Default Re: PROTV: Curse ilegale de maşini în centrul Bucureştiului

@UXD
Poate te invita la una mica!

PS: De fapt de abia astepti o || cu ei....nu-i asa?

Last edited by Opelino; 11-03-08 at 21:37.
Opelino is offline   Reply With Quote
Old 11-03-08, 21:37   #63
Kiki
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
Kiki's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 1,111
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[Mitsubishi]
[Echipa de sprijin]
Default Re: PROTV: Curse ilegale de maşini în centrul Bucureştiului

chill man nu au dovada cu ce viteza mergeam, nu aveau radarele pe noi de unde stiu ce viteza aveam poate sa zicem ipotetica faceam liniutze pe 400 m cine ajunge ptiml numai ca sa nu depasim 50 km/h asa ca...nu au dovada care sa ateste viteza... sunt multe gauri la dosar.... un avocat...o scoatem la capat si o dam si in abuz
Kiki is offline   Reply With Quote
Old 11-03-08, 21:38   #64
Kiki
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
Kiki's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 1,111
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[Mitsubishi]
[Echipa de sprijin]
Default Re: PROTV: Curse ilegale de maşini în centrul Bucureştiului

nu ai vazut ca stergeau cu mine pe capota pacolo X(
Kiki is offline   Reply With Quote
Old 11-03-08, 21:39   #65
AG 80 BBI

Stage 5
 
AG 80 BBI's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 749
Default Re: PROTV: Curse ilegale de maşini în centrul Bucureştiului

poate se si dau printre voi dar nu stitzi(daca vedetzi pe vre-unu ca se intreaba cine e unu si altu sa nu ii hranitzi curiozitatea cu date exacte!)...la noi la pitesti au venit imbracatzi in civil cu masina civila si cand a venit garda au sarit si ei sa apuce pe cate unu! )
__________________
Circulati incet si pe dreapta!

bara spate dacia http://piese-auto.anunturi-auto.4tun...-10005103.html
AG 80 BBI is offline   Reply With Quote
Old 11-03-08, 21:39   #66
Monde0

Stage 1
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 16
Default Re: PROTV: Curse ilegale de maşini în centrul Bucureştiului

nu auziti ca nici in parcarea aia de la kiselef nu mai putem sa stam , ca cica punem ceva la cale, deja s-au pus camere, foarte tare, acolo macar se faceau liniutze de mult timp, dar cum vinerea trecuta au venit 3 mashini de politie dintre care 2 cu radar. S-a dat o amenda la un baiat cu un ursuletz pentru talon, daca le arata talonul sigur il confisca. Ce sa zic dupaia am fost la bragadiru, acolo iar vine politia si s-a dat o amenda de 300 de euro, baietii au pus mana de la mana si au platit intreaga suma politiei, ca altfel cica le confiscau numerele, ce sa mai zic
Monde0 is offline   Reply With Quote
Old 11-03-08, 21:43   #67
c.sainz

Stage 3
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 154
Default Re: PROTV: Curse ilegale de maşini în centrul Bucureştiului

Quote:
Originally Posted by Alexey View Post
Mancatori de cacat Pro tv-ul pizdii, jegosii aia de gabori au facut un abuz, inca un abuz, asa cum ne-au obisnuit de ceva vreme bravii nostri militieni...
14. Alineatele (1) şi (2) ale articolului 52 se modifică şi vor avea următorul cuprins:
"Art. 52. - (1) Este interzisă desfăşurarea de concursuri, antrenamente ori întreceri pe drumurile publice, cu excepţia celor autorizate de administratorul drumului respectiv şi avizate de poliţia rutieră.
c.sainz is offline   Reply With Quote
Old 11-03-08, 21:44   #68
WILD_CAT

Stage 5
 
WILD_CAT's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 369
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Hyundai]
Default Re: PROTV: Curse ilegale de maşini în centrul Bucureştiului

Eu unul NU sunt de acord cu asa zisele curse ilegale ....... sry oameni buni dar sunt foarte multi maimutoi care au sarit de la batrana DACIE in GOLOGAN si se dau mari maestri ai curselor ilegale de numai poti circula linistit pe strada de eii.Si pe deasupra se mai gaseste cite un idiot care il vezi ca da talpa la masina si il vezi cum se propteste in unul din noi....si dupa aia sa va vad cum alergati voi pe la asigurari si servisu-ri din smecheria altuia(sau prostia)luati-o cum vreti.
apropo la ce a zis B01UXD eu cred ca nu gandesti cind vb asa,daca ti cu adevarat sa rupi cite un gard atunci iti recomand sa-ti rupi gatul intr-un copac si poate asa revi cu picioarele la pamant....ca altfel nu se poate cu voi.......""""" poate ne deversam in dambovita da nui problema ca avem asigurare''''''''si dupa aia ne miram cu totii de ce avem parte in tamponari de totii idiotii....pai uite de ce,eu unul ma-m saturat de pusti corditi care cred ca o liniutza se termina intr-un copc,gard sau chiar masina voastra.


PS:PEACE ALL si scuze daca am deranjat pe cineva:P
WILD_CAT is offline   Reply With Quote
Old 11-03-08, 21:46   #69
Rebel_Boy

Stage 5
 
Rebel_Boy's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 2,007
Default Re: PROTV: Curse ilegale de maşini în centrul Bucureştiului

Quote:
Originally Posted by c.sainz View Post
14. Alineatele (1) şi (2) ale articolului 52 se modifică şi vor avea următorul cuprins:
"Art. 52. - (1) Este interzisă desfăşurarea de concursuri, antrenamente ori întreceri pe drumurile publice, cu excepţia celor autorizate de administratorul drumului respectiv şi avizate de poliţia rutieră.

A M I N !!!
Rebel_Boy is offline   Reply With Quote
Old 11-03-08, 21:46   #70
ZooM-ZooM
Honda Driver

Stage 5
 
ZooM-ZooM's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 2,846
Member of:
[4 Speed Squad]
[PARTICIPANT CURSE]
[Honda]
[Opel]
Default Re: PROTV: Curse ilegale de maşini în centrul Bucureştiului

mda...eu o las de TOT...pe moment ce l putin...n are rost sa mi faca dosar penal...nici macar amenda penala nu se preteaza...pentru un pic de adrenalina... mai asteptam un pic poate mai fac una alta la masina all the best..and fuc* the rest !
__________________
Vand / Schimb Mazda RX7 - Drift Spec/Project
http://mazda.anunturi-auto.4tuning.r...-11584185.html

Garare / parcare moto pe timp de iarna / frig ! pentru detalii click pe linkul de mai jos !

https://forum.4tuning.ro/567-moto/335...bucuresti.html

fuse si se duse... https://forum.4tuning.ro/127-masina-m...6y8-turbo.html
ZooM-ZooM is offline   Reply With Quote
Old 11-03-08, 21:59   #71
rhadu

Stage 5
 
rhadu's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 1,594
Member of:
[Opel]
[VW]
Default Re: PROTV: Curse ilegale de maşini în centrul Bucureştiului

ce dracu frate, mare cursa. eu stau pe undeva pe la real iar cand ma indrept spre casa, pe chei mai tot timpul trebuie sa fac slalom sa ii ocolesc pe unii...

imi pare rau de voi ca v-a prins. data viitoare luati-va cu ei in gura da-i in mm, ca ne vad copii si sunt ei hodorogi smecheri. kiki, tu ai putea chiar sa faci urat cu cel care te-a luat in halu ala de te-a pus pe masina
rhadu is offline   Reply With Quote
Old 11-03-08, 22:04   #72
b01uxd

Stage 5
 
b01uxd's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 1,524
Member of:
[Oltcit]
[SEAT]
[Unknown Racers]
Default Re: PROTV: Curse ilegale de maşini în centrul Bucureştiului

mai bine ati fi nelinistiti din cauza bosorogilor care nu adorm intre benzi sau din cauza taximetristilor care vireaza brusc fara sa semnalizeze sau a tiganilor care fac slalom ca nebunii cu sl-urile printre loganuri.......nu din cauza noastra care mergem in line cand nu e nimeni
__________________

B01UXD-Oltcit 1.3 air cooled boxer engine runin' on nitro
B02UXD-Seat Leon 1m (EX) 1.6 16v gone but not forgotten
B02UXD - Honda Civic EJ6 Black Widow b18T
B03UXD-AlfaRomeo 147 (EX) bella donna
B03UXD-Honda Civic EG3 (EX) Red Rocket b20 VTEC
B03UXD-AlfaRomeo Giulietta 2.0 JTDM Snow White
B100UXD-Dacia Logan 2 Prestige DCI daily mule
B101UXD-Oltcit Club 11 RM New old school
B102UXD-Seat Leon Cupra R 1m (EX) Red Pig
B103UXD-Seat Leon Cupra 1p Stage 2+ White Comet
b01uxd is offline   Reply With Quote
Old 11-03-08, 22:08   #73
T@zMania

Stage 5
 
T@zMania's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 3,341
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[RENAULT]
[4Rally]
Default Re: PROTV: Curse ilegale de maşini în centrul Bucureştiului

Quote:
Originally Posted by c.sainz View Post
14. Alineatele (1) şi (2) ale articolului 52 se modifică şi vor avea următorul cuprins:
"Art. 52. - (1) Este interzisă desfăşurarea de concursuri, antrenamente ori întreceri pe drumurile publice, cu excepţia celor autorizate de administratorul drumului respectiv şi avizate de poliţia rutieră.
si cum se demonstreaza sa ca am facut ''concurs''?citez pe cineva de mai sus,daca faceam kk pe mine si am plecat mai tare de la semafor si vreun fraier s-a excitat ca a auzit scartzit de rotzi?
nu de mult a fost o emisiune la tv,nu mai retzin numele televiziunii,in care a fost invitat cineva din conducerea politziei capitalei si catziva avocatzi....
problema se punea in felul urmator din viziunea avocatului:daca se opreste circulatzia in ambele sensuri pe un drum public,daca exista un organizator si daca in urma blocarii se desfasoara o cursa,atunci se poate numi cursa ilegala,in cazul in care se executa flagrant si toate conditziile de mai sus sunt indeplinite....
pana atunci politzia nu poate face nimic,in cel mai rau caz o amenda de viteza,dosar penal nu exista,daca nu poate demonstra clar cele de mai sus....
parerea mea e ca pro-tv ca si alte televiziuni,din lipsa de audientze fac bici din anumite treburi....
nu pana de mult cautau sa interzica manelele...sa mori de ras nu alta...cat de curand va aparea o lege in romania in care masinile for fi limitate probabil la 100km/h...
a spus bine cine a zis ca traim in romania si asta spune tot.cum ne-am asternut asa dormim...pe noi la ploiesti ne haituiescastia peste tot,stau cu camerele si filmeaza ca prostii.de ce nu au dat pe post ce cateva zeci de c u r u r i goale care le-am aratat la camera?eu zic ca aveau ceva audientze...
atata timp cat doar stam si vb si nu7 luam masuri vor face ce vor ei,daca vom lupta p[tr drepturile noastre,pe cale legala nu au ce face....
ptr kiki sunt ferm convins ca treaba cu dosarul e doar de sperietura,te vor scoate de sub urmarire penala din lipsa de probe,chiar daca nu itzi pui avocat....itzi spun din propria experientza
multa bafta si avetzi grija de voi
respect
__________________
T@zMania is offline   Reply With Quote
Old 11-03-08, 22:10   #74
Kiki
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
Kiki's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 1,111
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[Mitsubishi]
[Echipa de sprijin]
Default Re: PROTV: Curse ilegale de maşini în centrul Bucureştiului

Quote:
Originally Posted by rhadu View Post
kiki, tu ai putea chiar sa faci urat cu cel care te-a luat in halu ala de te-a pus pe masina
parca eram in ultimu hal ultimu criminal ma scoate din masina si ma runca pe capota.....ma perchezitioneaza si imi pune ceva pe maini..iar dupa 15 min de tinut acolo toti erau pe dreapta si se purtau normal cu ei numai io eram un "criminal", ala care ma tinea mi-a cerut actele si am zis ca sunt in masina si cand m-am dus sa le iau m-am suit am inchis usile si am taiat-o....
Kiki is offline   Reply With Quote
Old 11-03-08, 22:18   #75
H0lyBoy

Stage 4
 
H0lyBoy's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 215
Member of:
[VW]
Default Re: PROTV: Curse ilegale de maşini în centrul Bucureştiului

Quote:
Originally Posted by b01uxd View Post
mai bine ati fi nelinistiti din cauza bosorogilor care nu adorm intre benzi sau din cauza taximetristilor care vireaza brusc fara sa semnalizeze sau a tiganilor care fac slalom ca nebunii cu sl-urile printre loganuri.......nu din cauza noastra care mergem in line cand nu e nimeni
Si ei sunt la fel de periculosi precum voi....ti-ai pus intrebarea daca iti iese un pericol in cale,ceva???asa in linie.....ar fii timpul sa terminati cu "liniutele"....
__________________
VW Golf 4 TDI 81 kw
H0lyBoy is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -