Go Back   Forum 4Tuning > Curse > LifeStyle & (I)legale & intalniri

LifeStyle & (I)legale & intalniri top speed, cerculete, fum, semafoare, stradute dosnice, parcari, vise - viata de noapte

Reply
 
Thread Tools
Old 15-11-10, 11:31   #151
TOBA^

Vicepresedinte Anonymous MotorSport

Stage 5
 
TOBA^'s Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 1,688
Member of:
[Anonymous Motorsport ]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default re: Aţi murit ? Ce s-a intamplat cu lumea curselor ?

ce ati sarit pe ea asa???eu mereu am stat prin victoriei ...kisselef ... si nu sunt nici aplaudaci .. si nici de putin timp in lumea curselor... am participat la curse cat poate altii nici km parcursi cu masina nu au !!!(acum sufar si eu putin - sunt sigur ca o sa sara de cur putin SXC-u )) )pe fata asta o cunosc de mult ... si stiu ca vine si chiar face ceva pt lumea asta a curselor/tuningului! de 90 % dintre voi nu am auzit nici pe forum ! ce sa mai zic de strada , legalE !!!
__________________
Hotel Amphitryon - www.hotelamphitryon.ro
Spalatoria Auto Amphitryon
TOBA^ is offline   Reply With Quote
Old 15-11-10, 11:40   #152
NightClubRacer

Stage 5
 
NightClubRacer's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 5,646
Member of:
[2 Roti]
Default re: Aţi murit ? Ce s-a intamplat cu lumea curselor ?

Quote:
Originally Posted by TOBA^ View Post
ce ati sarit pe ea asa???eu mereu am stat prin victoriei ...kisselef ... si nu sunt nici aplaudaci .. si nici de putin timp in lumea curselor... am participat la curse cat poate altii nici km parcursi cu masina nu au !!!(acum sufar si eu putin - sunt sigur ca o sa sara de cur putin SXC-u )) )pe fata asta o cunosc de mult ... si stiu ca vine si chiar face ceva pt lumea asta a curselor/tuningului! de 90 % dintre voi nu am auzit nici pe forum ! ce sa mai zic de strada , legalE !!!
ai dreptate...eu unu recunosc, nu am avut si nu am inca masina pentru 402 am fost si eu de 2-3ori maxim sa vad ce masini, ce oponenti as avea si m-am intors inapoi la plansa se lucru poate in 2011 o sa am cu ce si o sa imi incerc norocu la 402

iar la victoriei/kisselef era mereu lume, probabil acuma a venit si perioada asta gen iarna si nu mai iese toata lumea...
__________________
DMX Custom's since 2005!
NightClubRacer is offline   Reply With Quote
Old 15-11-10, 12:48   #153
DONU'
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
DONU''s Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 5,037
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[4Rally]
Default re: Aţi murit ? Ce s-a intamplat cu lumea curselor ?

In Kisseleff se strangeau multi acum ceva timp.
Dar erau anumite persoane sau cluburi la anumite ore. Ca in rest erau o gramada de aplaudaci spargatori de seminte si gura casca, este partea a doua.
Intr-o multime trebuie sa privesti printre randuri ca sa-i vezi si p-aia mai rasariti.
Si sincer de fel aia care aveau o treaba cu tuning-ul si cu cursele in general stateau pe o parte iar cei care nu aveau treaba sau erau doar gura casca erau de fel pe cealalta parte.
In Kisseleff, Pescarus, Victoriei, OMV Pipera, Parcul Carol, Billa Drumul Taberei etc se strangea lume ca lumea si se facea treaba.
Iar la iarna... fi-ti cu okii in patru la ce-o sa fie pe strazi de drifteri ai sezonului!
O sa fie toate parcarile pline de nebuni!
Toata lumea de-a latu indiferent ca sunt sub 0 grade. Mie mi se pare ca iarna sunt mult mai multi "pasionati" decat la curse vara. Si iarna cam toata lumea se da si-si arata veleitatile sportive si mai rup cate-o bordura, se mai ating intre ei, mai iei un carutz in bot intr-o parcare la vreun supermarket!
E treaba si iarna!
De-a latu' mah!!! Reisarii maaah!
__________________

If I win, I take the cash and I take the respect!™
2006 - VAUXHALL CORSA B - 1.2 45CP - Prima masina de DRIFT din Romania cu tractiune fata!
2006 - OPEL VECTRA - C20NE
2007 - 2009 - VW VENTO VR6
2009 - BMW E30 TURBO
2012 - VW GOLF MK5 GTI
PIESE TUNING PE COMANDA:
TURBINE, INJECTOARE, POMPE BENZINA, WASTEGATE, BLOW-OFF, INTERCOOLERE, DISCURI FRANA PERFORATE/STRIATE, KIT-URI AMBREIAJ SPORT SAU ORIGINALE, SUSPENSII, ETC.
CONTACT: donu_vr6@yahoo.com
DONU' is offline   Reply With Quote
Old 15-11-10, 13:39   #154
DTH
2 Roti

Stage 5
 
DTH's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 6,411
Member of:
[VW]
[Nissan]
[2 Roti]
[FOTO]
[4Rally]
[4Wheels]
Default re: Aţi murit ? Ce s-a intamplat cu lumea curselor ?

Quote:
Originally Posted by NightClubRacer View Post
MillionDollarBaby tu preferi ca sa vina 10insi intr-un logan si sa sparga seminte langa sau mai bine decat cei care au cu adevarat treaba acolo...fara prea multi spectatori. Oricum e trist ca au aparat foarte multe cluburi de tineri(18-20ani) care nu stiu sa isi tina pliscu si se lauda ca se duc la locu x si ca fac si ca dreg asta mi se pare trist...frate ma duc la curse, sunt un adevarat si el sta pe margine cu inca cativa insi si belesc ochii
Eu fac referire la cei care au treabă cu chestia asta , orice este legat de maşini de la A la Z ...nu am treabă cu cei de pe margine Şi dacă vorbeşte lumea ce ? Foarte bine , să vorbească ...or să fie şmecheri când or să demonstreze , până atunci dacă nu ştiu decât să dea din gură , bravo lor !

Quote:
Originally Posted by TOBA^ View Post
ce ati sarit pe ea asa???eu mereu am stat prin victoriei ...kisselef ... si nu sunt nici aplaudaci .. si nici de putin timp in lumea curselor... am participat la curse cat poate altii nici km parcursi cu masina nu au !!!(acum sufar si eu putin - sunt sigur ca o sa sara de cur putin SXC-u )) )pe fata asta o cunosc de mult ... si stiu ca vine si chiar face ceva pt lumea asta a curselor/tuningului! de 90 % dintre voi nu am auzit nici pe forum ! ce sa mai zic de strada , legalE !!!
Mulţumesc frumos TOBA

- Pentru ăştia care nu au înţeles ce am spus ...eu una nu mă refeream la ăştia care vin în trombă noaptea turmă să admire cursele la care ei nu participă şi stau pe margine .... eu mă refeream la prietenii şi cunoştinţele mele , nu vreau să mă laud dar nu am 2 , 3 ca să sun pe fiecare în parte dacă vine la c.p kisseleff sau victoriei în fiecare noapte ...şi pentru asta m-am băgat în seamă şi am zis că de la o vreme când ies la meetinguri sau un " pahar " de vorbă ..e GOL , adică nimeni din toate cunoştinţele mele care sunt şi cunoştinţele voastre 90% înafară de clubul Anonymous care majoritatea sunt prezenţi şi mereu îi văd pe stradă indiferent de anotimp şi nu este pupincursim ci adevăr ...acum înţelegeţi la ce mă refer sau trebuie să desenez ?
Am avut nişte probleme medicale cu piciorul şi nu am prea putut să mă deplasez dar nici în casă nu am vrut să stau , şi timp de aproape 2 luni de zile am reuşit să ies cu prietenii afară prin locurile astea şi tot aşa ...gol
Acum 2 ani când eram membră de club când se ţineau meetinguri erau toate locaţiile de mai sus full în fiecare weekend şi asta nu o ştiu doar eu ci toată lumea la asta făceam eu referire ..că duc lipsă de zilele alea când erau showuri noapte de noapte şi ne alergam pe străzi cu gardă fără gardă ...mergeam 20-30 de maşini să facem poze sau să filmăm sau doar să mergem pe stradă să consumăm benzina aşa doar de dragul plimbatului şi luam tot Bucureştiul la roţi până dimineaţa ...

Dacă am greşit cu ceva din ce am spus vă rog să mă scuzaţi dar dacă vouă ( unora ) vă place că parcările sunt goale şi dacă mai vine cineva cu un post ( gen eu ) săriţi în sus ....pana mea , atunci voi ce vreţi ? Ori vorbim de tuning ori nu vorbim ....


- Donu ...sper să ai dreptate în legătură cu lumea care o să atenteze pe zăpadă , măcar aşa dacă pe uscat nu se mai strâng Dacă rezolv nişte probleme promit să mă bag ...dacă nu , mă dau cu punga anu ăsta


Alte explicaţii dacă mai doriţi , vă pot da într-un p.m sau aici ...că am chef să scriu romane că şi aşa stau la pat
__________________
STEAM - KLawxith
YOUTUBE - ELITE INC.
INSTAGRAM - klawxith666

PHOTOGRAPHY SITE - http://klawxith.wixsite.com/elite-inc

US/RO
DTH is offline   Reply With Quote
Old 15-11-10, 18:22   #155
DONU'
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
DONU''s Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 5,037
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[4Rally]
Default re: Aţi murit ? Ce s-a intamplat cu lumea curselor ?

Quote:
Originally Posted by MillionDollarBaby View Post
- Donu ...sper să ai dreptate în legătură cu lumea care o să atenteze pe zăpadă , măcar aşa dacă pe uscat nu se mai strâng Dacă rezolv nişte probleme promit să mă bag ...dacă nu , mă dau cu punga anu ăsta
Si eu promit sa vin cu dementii mei dupa mine la Mall Baneasa in parcari sa ne punem de-a latu!
Poate mai facem cu totii o sesiune de drifturi la Azuga pe platou daca s-o mai putea.
Prima masina de drift din Romania cu tractiune fatza va fi prezenta la aceste evenimente cu nu mai mult de 45 de CP la roata greu de stapanit pe shosea
DONU' is offline   Reply With Quote
Old 15-11-10, 19:41   #156
blazeyblaze
Afro Samurai

Stage 5
 
blazeyblaze's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 1,691
Member of:
[AUDI]
Default re: Aţi murit ? Ce s-a intamplat cu lumea curselor ?

toba - nu man, ce e al tau e al tau, stiu si stii bine de cand ne pierdem noptile pe strazi...sau ma rog ne pierdeam pentru ca eu nu mai fac asta

mdb - te-am intrebat fara vreun semn de rautate....te-am intrebat pentru ca sincer sunt doar curios care e perioada de care iti este tie dor....pentru ca sunt convins ca nu mi te aduc aminte cand intr-adevar se intamplau lucrurile frumoase...si iar fara rautate zic asta, tu nu erai acolo pt ca erai mai mica de varsta...atat....eu vroiam sa evoc doar ca , din pacate, din generatiile mai tinere, pot sa-mi aduc aminte doar de 2 pusti care erau constant dupa curu nostru, astia mai vechi, si anume santos si skillz....si vroiam sa subliniez ca voi aveti niste amintiri frumoase dar DIN PACATE nu va amintiti ce trebuie pentru ca nu ati fost acolo
__________________
sec
blazeyblaze is offline   Reply With Quote
Old 15-11-10, 20:09   #157
DTH
2 Roti

Stage 5
 
DTH's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 6,411
Member of:
[VW]
[Nissan]
[2 Roti]
[FOTO]
[4Rally]
[4Wheels]
Default re: Aţi murit ? Ce s-a intamplat cu lumea curselor ?

Quote:
Originally Posted by DONU' View Post
Si eu promit sa vin cu dementii mei dupa mine la Mall Baneasa in parcari sa ne punem de-a latu!
Poate mai facem cu totii o sesiune de drifturi la Azuga pe platou daca s-o mai putea.
Prima masina de drift din Romania cu tractiune fatza va fi prezenta la aceste evenimente cu nu mai mult de 45 de CP la roata greu de stapanit pe shosea
Cu siguranţă se anunţă ceva frumos şi chiar nu o să conteze frigul în astfel de momente )

Quote:
Originally Posted by blazeyblaze View Post
mdb - te-am intrebat fara vreun semn de rautate....te-am intrebat pentru ca sincer sunt doar curios care e perioada de care iti este tie dor....pentru ca sunt convins ca nu mi te aduc aminte cand intr-adevar se intamplau lucrurile frumoase...si iar fara rautate zic asta, tu nu erai acolo pt ca erai mai mica de varsta...atat....eu vroiam sa evoc doar ca , din pacate, din generatiile mai tinere, pot sa-mi aduc aminte doar de 2 pusti care erau constant dupa curu nostru, astia mai vechi, si anume santos si skillz....si vroiam sa subliniez ca voi aveti niste amintiri frumoase dar DIN PACATE nu va amintiti ce trebuie pentru ca nu ati fost acolo
Eu mă refer pentru mine la momentele de acum 4 ani când am început să ies prima oară şi până acum 2 ani încă mai era să zic puţin haos pe străzi ...în rest evenimentele mai vechi le cunosc din discuţiile prieteniilor mai mari decât mine sau din poze , filme ....pe care pot spune că le admir în totalitate şi îmi pare rău că nu am avut ocazia de a fi acolo mai devreme ...şi pentru asta am postat aici că acum fiind mai mare aş vrea măcar în unele zile să fie ce a fost în trecut , nu neapărat 100% dar măcar jumătate ...
DTH is offline   Reply With Quote
Old 15-11-10, 20:21   #158
antacebal

Stage 5
 
antacebal's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 429
Default re: Aţi murit ? Ce s-a intamplat cu lumea curselor ?

Lucrare de control . GAW GFU LEF JUW ALZ BAV (mare , mic) BNM CRY AVP FUG DOD ,stie cineva ce masini sunt , sincer fara search pe google, am evitat sa le pun pe alea arhicunoscute din perioada aia MTJ TXA NFS ursu negru de timisoara, mazilu golf 2 syncro...
antacebal is offline   Reply With Quote
Old 15-11-10, 20:36   #159
trafy-vr6

Stage 5
 
trafy-vr6's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 12,564
Member of:
[Moderators]
[4Rally]
[Shadows Racing Team]
[ALFA ROMEO]
Default re: Aţi murit ? Ce s-a intamplat cu lumea curselor ?

Quote:
Originally Posted by antacebal View Post
Lucrare de control . GAW GFU LEF JUW ALZ BAV (mare , mic) BNM CRY AVP FUG DOD ,stie cineva ce masini sunt , sincer fara search pe google, am evitat sa le pun pe alea arhicunoscute din perioada aia MTJ TXA NFS ursu negru de timisoara, mazilu golf 2 syncro...
good point !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
trafy-vr6 is offline   Reply With Quote
Old 15-11-10, 20:37   #160
EvLSant0S
BMW Driver

Stage 5
 
EvLSant0S's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 12,416
Member of:
[BMW]
[Anonymous Motorsport ]
[FOTO]
[PARTICIPANT CURSE]
Default re: Aţi murit ? Ce s-a intamplat cu lumea curselor ?

dod - astra alba
EvLSant0S is offline   Reply With Quote
Old 15-11-10, 21:24   #161
bix

No Speed Limit

Stage 5
 
bix's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 470
Member of:
[Moderators]
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
Default re: Aţi murit ? Ce s-a intamplat cu lumea curselor ?

ce a fost nu va mai fi....punct.
cine mai are curaj acum sa faca cum se facea odata? se facea misto de garda, se facea misto de jandarmi dupa ce ascundeam masinile(tinand cont ca veneau 2-3 camioane), aruncam cu oua in ei "veteranii" stiu si pot sa ma cotrazica, nu existau legi asupra curselor ilegale, dupa care sau votat legi aspre...
bix is offline   Reply With Quote
Old 15-11-10, 21:29   #162
bix

No Speed Limit

Stage 5
 
bix's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 470
Member of:
[Moderators]
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
Default re: Aţi murit ? Ce s-a intamplat cu lumea curselor ?

Quote:
Originally Posted by antacebal View Post
Lucrare de control . GAW GFU LEF JUW ALZ BAV (mare , mic) BNM CRY AVP FUG DOD ,stie cineva ce masini sunt , sincer fara search pe google, am evitat sa le pun pe alea arhicunoscute din perioada aia MTJ TXA NFS ursu negru de timisoara, mazilu golf 2 syncro...
ti le zic eu pe toate ....dar de BNM nu mi aduc aminte poate ursul BBN (RJC, LLL LEE DSD.....etc din cele ahi..)

Last edited by bix; 15-11-10 at 21:33.
bix is offline   Reply With Quote
Old 15-11-10, 23:24   #163
antacebal

Stage 5
 
antacebal's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 429
Default re: Aţi murit ? Ce s-a intamplat cu lumea curselor ?

BNM era un urs alb 316 am omis multi.. pisica AXL golf 3 RUN lancia delta WRC si lancia alba , lancia XXX marian honda prelude FCM ...am evitat sa pun LLL si astea ca erau filme cu ei si se prindea lumea

Last edited by antacebal; 15-11-10 at 23:27.
antacebal is offline   Reply With Quote
Old 15-11-10, 23:46   #164
bix

No Speed Limit

Stage 5
 
bix's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 470
Member of:
[Moderators]
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
Default re: Aţi murit ? Ce s-a intamplat cu lumea curselor ?

mai bine sa se prinda, poate data viitoare vin cu temele facute...app am 3 casete video cu cei enumerati mai sus, nici in ziua de azi nu le am facut copii dvd...raman ca arhiva
bix is offline   Reply With Quote
Old 16-11-10, 00:07   #165
antacebal

Stage 5
 
antacebal's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 429
Default re: Aţi murit ? Ce s-a intamplat cu lumea curselor ?

Sunt ca vinul acele casete pe masura ce anii trec le sporesc valoarea.
antacebal is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -