Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Buzau

Reply
 
Thread Tools
Old 14-01-11, 09:33   #121
taz_zy

Stage 2
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 68
Default Re: Boicot benzinarii

Nu stiu ce se rezolva cu ceea ce vreti sa face-ti, dar este un inceput, cam sumbru.
Daca chiar vreti sa iasa in pierdere, ar trebui ca incepand de azi sa nu mai intre nimeni in benzinari, sa renuntam cu toti cateva zile la masina, ce avem in rezervor sa folosim pt cazuri de urgenta. Nu sa facem plinu inainte si dupa 3zile, ca benzinariile tot banii aia si-iau. Sau cum zice Badea cu concurenta.
Dar cum romanu s-a invatat si la WC sa mearga cu masina, nu vad ce se poate rezolva astfel.
taz_zy is offline   Reply With Quote
Old 14-01-11, 10:14   #122
M_Mix

Stage 1
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 15
Default Re: Boicot benzinarii

asta sa mai discutat si inainte sa zica badea, toata chestia este ca dupa protestul 17-18-19 in care nimeni sa nu alimenteze(asta o sa fie foarte putin probabil), timp de o luna de zile nimeni sa nu alimenteze spre exemplu din benzinariile OMV si Petrom( toata chestia e explicata bine si de badea: nimeni nu alimeteaza 1 luna de la benzinarii respectivi, asta inseamna ca toti o sa ne mutam spre Lukoil Rompetrol, Mol, etc- fapt care o sa le scada incasarile celor de la OMV si Petrom astfel obligandu-i sa scada preturile,...bla bla bla...toti or sa se mute de colo colo...si sa vedem ce iese la urma urmei)) )
http://ingurapresei.a1.ro/social/Met...-scu_2125.html
M_Mix is offline   Reply With Quote
Old 14-01-11, 10:52   #123
cretuady88

Stage 1
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 10
Thumbs up Re: Boicot benzinarii

Eu cred ca ceea ce incercam sa facem este si va fi pentru binele nostru in primul rand si pentru binele tuturor. Sa speram ca ne va iesi cum vrem noi....
Pe ei si pe mama lor... Ne vedem azi la 16:20
cretuady88 is offline   Reply With Quote
Old 14-01-11, 14:33   #124
jORDyZ0r

Stage 3
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 86
Default Re: Boicot benzinarii

Zicea cineva ca s-ar putea sa se inchida benzinariile. Cica dimineata au vrut sa faca cineva protest si cei de-acolo au pus semnul interzis frumos si 1 ora n-a mai intrat nimeni in benzinarie. Asta s-a intamplat la OMV-ul din centru.
jORDyZ0r is offline   Reply With Quote
Old 14-01-11, 14:45   #125
susanucs

Stage 2
 
Join Date: Oct 2010
Posts: 46
Default Re: Boicot benzinarii

se poate))
susanucs is offline   Reply With Quote
Old 15-01-11, 05:21   #126
AnduGTR

Stage 5
 
AnduGTR's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 924
Member of:
[MACS]
[FORD]
Thumbs up Re: Boicot benzinarii

Multumesc baietilor care au luat parte la aceasta actiune. In centru chiar a iesit frumos Sa speram ca in viitor o sa iasa ceva mult mai de amploare (2-3 peco-uri deodata, la minut, la secunda blocate deodata). O mana de oameni am reusit sa facem ceva...deci, se poate mai mult. Poate asa o sa atragem un pic atentia, o sa demonstram ca putem sa ne impunem si noi punctul de vedere si ca, desi traim in aceasta tara de c*c*t, nu inchidem ochii la tot. Cu cat e mai mediatizata treaba, cu atat mai bine.Atat timp cat suntem legali, nu incalcam legile Romaniei(daca mai exista asa ceva in panarama asta de tara), totul e in regula. Hai sa incercam una mare....avem PM pe 4tuning sa discutam detaliile, avem ymsg
Numai bine!
__________________
Real car guys respect other car guys !
AnduGTR is offline   Reply With Quote
Old 15-01-11, 05:57   #127
criminales

Stage 5
 
criminales's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 739
Default Re: Boicot benzinarii

DarkDriver
VW Driver

Stage 3

DarkDriver's Avatar

Join Date: Feb 2010
Oras: Iasi
Posts: 167
Member of:
[VW]

Default Re: Boicot Benzinărie
Si un articol cu un sambure de adevar http://www.ziaruldeiasi.ro/economic/...ni-foto~ni6vld

Cu o mica inadvertenta, Criminales a aplanat conflictul, cei de la rutiera stateau de vorba cu atacatorii, se pare ca se cunosteau.
__________________

asa ca se lasa cu intimidari
criminales is offline   Reply With Quote
Old 15-01-11, 09:49   #128
M_Mix

Stage 1
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 15
Default Re: Boicot benzinarii

am reusit si de data aceasta sa strangem destui buzoieni cat sa ne facem auziti. totul...eu zic ca a iesit foarte bine, mai ales ca am reusit sa inchidem la propriu OMV-ul din centru ( pana de curent:P sau cei de la OMV aveau ceva restante la electrica) ), iar OMV-ul de la Podul lui Basescu:P) a fost blocat si acela cat se poate de bine. Data viitoare, speram dupa cum zice si colegul de mai sus, poate reusim sa le blocam pe toate 3 deodata, desi mie greu sa cred ca or sa se adune cam 80 de masini...
M_Mix is offline   Reply With Quote
Old 15-01-11, 11:38   #129
cretuady88

Stage 1
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 10
Thumbs up Re: Boicot benzinarii

mi-a placut cum a iesit si poate data viitoare o sa fim mai multi....numai bine si drumuri bune cu combustibil mai ieftin
cretuady88 is offline   Reply With Quote
Old 15-01-11, 12:54   #130
giubau_v8


Stage 5
 
giubau_v8's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 5,787
Member of:
[Moderators]
[4Tuning International]
[MACS]
Default Re: Boicot benzinarii

Baieti, dupa cum zicea pe topicul mama unul din initiatorii acestui protest, trebuie sa actionam altfel de acum.
Atentia a fost atrasa, ceva consecinte s-au vazut, urmeaza sa lovim la nivel mai mare.

De acum inainte nu mai alimentati DELOC de la petrom, omv, mol, si alti parteneri ai grupului ce detine monopolul pe piata romaneasca. Si incercati sa spuneti asta tuturor prietenilor, familiei, si ei la randul lor sa dea mesajul mai departe. In felul asta profitul lor o sa fie cel ma bine atacat si nu riscati amenzi inutile si nu inghetati prin benzinarii inutil, si nu consumati benzina/motorina inutil.

Sunt 2 variante de unde puteti alimenta, rompetrol (preferata de mine pentru calitate) si lukoil, care am inteles ca are si unele promotii in unele zile la carburanti( trebuie intrebat la o statie, sa stim exact ce si cum)

Si nu uitati, pe 17, 18 , 19 , incercati sa nu alimentati de la nici o benzinarie .

v-am pupat, giubau
giubau_v8 is offline   Reply With Quote
Old 15-01-11, 13:58   #131
cretuady88

Stage 1
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 10
Thumbs up Re: Boicot benzinarii

Sa speram ca macar in alea 3 zile romanii vor intelege si ni se vor alatura ca ne-am saturat de atata HOTIE!!!
cretuady88 is offline   Reply With Quote
Old 15-01-11, 16:26   #132
ChuckyOvi

Stage 5
 
ChuckyOvi's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 585
Default Re: Boicot benzinarii

In data de 14.01.2011 au fost prezente la boicotare urmatoarele orase :
1 Ploiesti
2 Constanta
3 Valcea
4 Galat
5 Deva
6 Sibiu
7 Iasi
8 Baia Mare
9 Tg Mures
10 Tg jiu
11 Brasov
12 Buzau
13 Tulcea
14 Cluj
15 Focsani

Speram ca la urmatoarea boicotare sa fie mai multe orase si mult mai multi soferi pentru a vedea si ei ca ne pasa.

Last edited by giubau_v8; 15-01-11 at 16:41.
ChuckyOvi is offline   Reply With Quote
Old 15-01-11, 21:52   #133
jORDyZ0r

Stage 3
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 86
Default Re: Boicot benzinarii

Din 42 de judete (daca punem si bucuresti) numai 15 au participat... cam slabut.
jORDyZ0r is offline   Reply With Quote
Old 15-01-11, 22:10   #134
susanucs

Stage 2
 
Join Date: Oct 2010
Posts: 46
Default Re: Boicot benzinarii

mda....naspa...suntem prea putini... macar 20-25 de judete daca eram era foarte bine

Oricum sa speram ca la urmatoru sa fie mai multa LUME!
susanucs is offline   Reply With Quote
Old 19-01-11, 17:33   #135
claudio00

Stage 1
 
claudio00's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 20
Default Re: Boicot benzinarii

salutare ....protestul la benzinarii nu cred ca o sa reduca pretul carburantilor .dar ..propun o alta varianta mult mai buna ......sa nu mai alimentam de la OMV si PETROM sa incercam altele sa vedem ce fac astia in 2 - 3 luni fara clienti .......va spun eu faliment sau reduceri de preturi ...........merita sa incercam .........
claudio00 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -