Go Back   Forum 4Tuning > AUTO COMERCIAL > Bazar AUTO - MASINI

Bazar AUTO - MASINI Anunturi Auto - Vanzari-Cumparari Masini

Reply
 
Thread Tools
Old 08-03-11, 20:16   #1
adrianbreban

Stage 1
 
adrianbreban's Avatar
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 24
Default VW Golf III 1.4, inscris RO, 1200 euro

Masina e din 1991. Stiu ca e cam batrana de aia e si ieftina. E cheala, adica nu are servo, abs, etc.. E cu 2 usi, verde, in stare bunicica in ceea ce priveste motorul.

244000 km reali, o am de 2 ani, am facut mai putin de 20000 km.

Momentan e intr-un service pt ca m-a lovit unu in spate si se fac reparatii la tablarie. Are uleiul si filtru de ulei schimbat acuma 4-5000 km, atunci au fost schimbate si suspensiile(cele vechi erau cam jalnice..), placutele de frana, lichidul de frana, iar dupa ce o scot din service ii schimb filtru de aer si cureaua de transmisie.

Atuu-ul masinii, zic eu, e motorul care a fost schimbat in Germania (nu apare incartea tehnica, dar nu are serie pe el si asta la nemti inseamna ca a fost schimbat), ceea ce se poate intelege ca desi are 244 000 km, nu sunt toti facuti cu acest motor..

Nu prezinta probleme la bord, clima, etc. Am pus doar cosumabile bune si benzina de la rompetrol, mol sau omv.

Asigurarea nu o sa imi refaca cateva mici zgarieturi mai vechi pe 2 aripi, deci acestea se vor mosteni, daca le fac si pe acestea voi mari pretul in functie de cat m-ar costa reparatiile.

Momentan nu am poze.. doar o poza luata de pe net cu o masina care seamana la culoare, model..
http://i.ebayimg.com/00/$(KGrHqQOKkI...7Jd-!~~_18.JPG
adrianbreban is offline   Reply With Quote
Old 08-03-11, 20:38   #2
fiderzen

Stage 5
 
fiderzen's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 4,899
Member of:
[VW]
[Old School Cars]
Default Re: Golf 3 1.4 Inmatriculat 1200 euro

astept sa faci niste poze la masina cand o scoti din service, posibil sa fiu interesat.
fiderzen is offline   Reply With Quote
Old 14-03-11, 17:57   #3
adrianbreban

Stage 1
 
adrianbreban's Avatar
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 24
Default Re: Golf 3 1.4 Inmatriculat 1200 euro

Quote:
Originally Posted by fiderzen View Post
astept sa faci niste poze la masina cand o scoti din service, posibil sa fiu interesat.
dupa ce iese de la service (teoretic sapt asta) ii fac poze , intre timp am gasit in Maramu' un service care imi repara si restul zgarieturilor ieftin, deci nu ridic pretul masinii, dar la cat de ieftin lucreaza, nu o sa pot garanta pe lucrare

PS: up
adrianbreban is offline   Reply With Quote
Old 19-03-11, 12:29   #4
adrianbreban

Stage 1
 
adrianbreban's Avatar
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 24
Default Re: VW Golf III 1.4, inscris RO, 1200 euro

A sosit masina de la service:
recondiionat haion, grila noua, spoilere noi, faruri noi, reconditionat capota si o aripa, au ramas 2 aripi putin zgariate si toba trebuie reglata putin ca suna cam tare... inainte de o duce batea de la accident.. acuma nu bate dar suna cam tare cand se accelereaza.

Nu o sa mint asupra masinii: mai trebuie schimbata servofrana, posibil si la ambreiaj ar trebui verificat daca e ok, trebuie schimbat filtru de aer (poate o fac eu), schimbu de ulei mai merge inca 5000km, placutele de frana si lichidul de frana au fost schimbate acuma 5000 km , o data cu uleiul, posibil verificat si bucsile daca sunt ok, cureaua de transmisie posibil o sa o schimb eu... cam atata imi vine acuma in minte.

Uite si pozele:









in ultimele 2 poze sunt zgarieturile...

Batrana arata bine, insa are nevoie de cineva sa o reintinereasca

Uite si un link cu imaginile.. daca se doreste o imagine mai mare

https://picasaweb.google.com/GMHPericol/Masina#

Last edited by adrianbreban; 19-03-11 at 12:35.
adrianbreban is offline   Reply With Quote
Old 20-03-11, 13:48   #5
adrianbreban

Stage 1
 
adrianbreban's Avatar
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 24
Default Re: VW Golf III 1.4, inscris RO, 1200 euro

UP.... cu batrana........
adrianbreban is offline   Reply With Quote
Old 20-03-11, 15:43   #6
B325WOW
VW Driver

Stage 4
 
B325WOW's Avatar
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 173
Member of:
[VW]
Default Re: VW Golf III 1.4, inscris RO, 1200 euro

accidentata sa inteleg?

sau ai casco la o masina din 91?
B325WOW is offline   Reply With Quote
Reply


- Copyright 2024 4Tuning -