Go Back   Forum 4Tuning > Tuning Motor & Mecanica > Cum facem rost de mai multi cai putere ?

Cum facem rost de mai multi cai putere ? Vrei sa maresti puterea masinii tale ? Afla daca se poate, si ce trebuie sa faci.

Reply
 
Thread Tools
Old 03-01-08, 09:32   #1
clau_bubu85

Stage 1
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 15
Default ceva mai multa putere pt megan sedan?

salutare baietzi am un megan sedan 1.6 16 valve 110 cai si ma incanta f tare sa-i mai cresc puterea dar am o problema si daia vreau ceva sfaturi de la voi.. masina e noua si nas vrea sa ai pierd garantia.. ce se poate face in cazul asta???
clau_bubu85 is offline   Reply With Quote
Old 03-01-08, 14:32   #2
Hexer


Stage 5
 
Hexer's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 1,894
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: ceva mai multa putere pt megan sedan?

atunci de ce ai cumarat versiunea asta?
Hexer is offline   Reply With Quote
Old 09-02-08, 22:07   #3
tzatzichi

Stage 5
 
tzatzichi's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 500
Default Re: ceva mai multa putere pt megan sedan?

hm...nu e o alegere prea fericita daca vrei sa ii cresti puterea.eu am avut un 307 cu acelasi motor si la fel vroiam sa ii cresc puterea.stii ce am facut? mi-am luat un tdi te sfatuiesc sa faci acelasi lucru
tzatzichi is offline   Reply With Quote
Old 10-02-08, 22:02   #4
Catalyn
Renault Driver

Stage 5
 
Catalyn's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 1,698
Member of:
[Moderators]
[Nissan]
[RENAULT]
Default Re: ceva mai multa putere pt megan sedan?

undeva la 10% se poate obtine, ata ete e motor aspirat iar daca vrei mai mult trebuie sa scoti mai multi banuti din buzunar...
Catalyn is offline   Reply With Quote
Old 20-02-08, 09:20   #5
3B_S2

Stage 4
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 179
Member of:
[Kamikaze Racing Team]
Default Re: ceva mai multa putere pt megan sedan?

dude,itzi iei un tzdi daka vrei sa iesi ieftin cand mergi la piatza.eu zic un turbo pe benzina.dar de nu potzi schimba masina sa mai asteptzi pana iese din garantzie si pe urma baga mare,vezi catzi bani vrei sa bagi.nu f scump iesi cu o evacuare complet refacuta,un filtru sport,fise si bujii.de aici incolo inseamna bani multzi.sa ai spor
3B_S2 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -