Go Back   Forum 4Tuning > Tuning Motor & Mecanica > Cum facem rost de mai multi cai putere ?

Cum facem rost de mai multi cai putere ? Vrei sa maresti puterea masinii tale ? Afla daca se poate, si ce trebuie sa faci.

Reply
 
Thread Tools
Old 04-02-09, 10:30   #1
bobina

Stock
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 8
Default opel astra gsi

Salut am un opel astra gsi 2000 16v si as vrea sa stiu cati nm are si cum pot mari puterea/nm va multumesc frumos!!!NOROC
bobina is offline   Reply With Quote
Old 05-02-09, 09:19   #2
bobina

Stock
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 8
Default Re: opel astra gsi

Salut am un opel astra gsi si la suportul de pe cutia de viteza sa smuls surubul cu tot cu filet din cutie ce imi recomandati se mai poate face ceva va multumesc frumos
bobina is offline   Reply With Quote
Old 05-02-09, 10:40   #3
X-Ray-Eyes
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
X-Ray-Eyes's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Posts: 3,299
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
[BMW]
Default Re: opel astra gsi

Quote:
Originally Posted by bobina View Post
Salut am un opel astra gsi si la suportul de pe cutia de viteza sa smuls surubul cu tot cu filet din cutie ce imi recomandati se mai poate face ceva va multumesc frumos
Ii faci alt filet in cutie mai mare si pui alt surub mai gros ...
Astea nu sunt lucruri de intrebat pe un forum ptr care astepti 2 saptamani sa ti se raspunda ... astea sunt intrebari pe care ar trebui sa le pui mecanicului ... pe forumul asta 85% sunt habarnisti care nu stiu cum arata sau unde este situat suportul pentru cutia de viteze.

Si daca tot vrei sa ii crezti Nm si caii masinii mai intai rezolva-ti problemele legate de mecanica si dupa aceea te apuci de modificari ... nu de alta dar sa nu incepi sa pierzi pe drum bucati din motor sau cutie.
__________________
2.0 @ Opel Astra F
3.0 @@ BMW E92 335i
https://www.youtube.com/user/Andrei77WRC
X-Ray-Eyes is offline   Reply With Quote
Old 05-02-09, 12:28   #4
andrey_20052002

Stage 4
 
andrey_20052002's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 239
Member of:
[2 Roti]
Default Re: opel astra gsi

ca sa iti spun mai simplu sa intelegi cum se face si sa nu dai banii la altii cumperi un burghiu si un tarot de marimea gaurii din cutie si cu burghiu prima data cureti ce a mai ramas din vechiul filet si apoi cu tarotul faci un filet nou ,o sa trebuiasca sa pui un surub cu pas mare ca asta care a fost la tine cred ca a fost cu pas fin.
andrey_20052002 is offline   Reply With Quote
Old 08-02-09, 03:44   #5
scturoag
4Rally

Stage 5
 
scturoag's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 2,673
Member of:
[VW]
[Toyota]
[2 Roti]
[4Rally]
Default Re: opel astra gsi

Quote:
Originally Posted by bobina View Post
Salut am un opel astra gsi 2000 16v si as vrea sa stiu cati nm are si cum pot mari puterea/nm va multumesc frumos!!!NOROC
Pentru putere ... Evacuare Cap-Coada , Filtru Sport cu tot sistemul , un chip , si un turbo(in caz de nu ai ... nu stiu daca la astra gsi au turbo), suspensii sport si un sistem de franare nou ... bafta
scturoag is offline   Reply With Quote
Old 08-02-09, 22:58   #6
Razvan-CT

Stage 5
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 631
Default Re: opel astra gsi

Quote:
Originally Posted by scturoag View Post
Pentru putere ... Evacuare Cap-Coada , Filtru Sport cu tot sistemul , un chip , si un turbo(in caz de nu ai ... nu stiu daca la astra gsi au turbo), suspensii sport si un sistem de franare nou ... bafta
cati ani ai?? ca am vazut ca scrii numai aberatii pe toate topicurile.. intai mai citeste si tu pe forum.. si dupa da-ti cu parerea despre ceva.. nu mai fa posturi aiurea.. pentru ca eu m-am plictisit sa-ti citesc aberatiile..

scuzati-ma pentru offtopic

aa si pentru cultura ta generala astra gsi nu are turbina....
Razvan-CT is offline   Reply With Quote
Old 09-02-09, 04:07   #7
scturoag
4Rally

Stage 5
 
scturoag's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 2,673
Member of:
[VW]
[Toyota]
[2 Roti]
[4Rally]
Default Re: opel astra gsi

Quote:
Originally Posted by Razvan-CT View Post
cati ani ai?? ca am vazut ca scrii numai aberatii pe toate topicurile.. intai mai citeste si tu pe forum.. si dupa da-ti cu parerea despre ceva.. nu mai fa posturi aiurea.. pentru ca eu m-am plictisit sa-ti citesc aberatiile..

scuzati-ma pentru offtopic

aa si pentru cultura ta generala astra gsi nu are turbina....
Chiar nu vad ce aberatii am scris ?!? arata-mi tu ce am scris gresit !
Si in caz de nu stii sa citesti am precizat intre paranteze ca nu stiu daca are turbina sau nu !!! asa cu nu mai sari cu papagalu.
si te rog spune-mi unde am aberat.
scz de off-topic
scturoag is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -