Go Back   Forum 4Tuning > Car Styling > Painting - Airbrush - Viniyls

Painting - Airbrush - Viniyls Locul in care artistii isi expun cele mai reusite creatii in domeniul Painting, Airbrush si Viniyls.

Reply
 
Thread Tools
Old 11-07-07, 17:13   #31
StefanVVTi

Stage 4
 
StefanVVTi's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 242
Member of:
[Toyota]
Default Re: Painting in Craiova

Mr. C, vopsitorie e la FHL? Ma intereseaza cu vopsea facuta dupa cod, astfel incat sa iasa exact ca masina...
StefanVVTi is offline   Reply With Quote
Old 02-08-07, 00:44   #32
Alecz_ar

Stage 1
 
Alecz_ar's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 20
Default Re: Painting in Craiova

Quote:
Originally Posted by Mr. C View Post
iar portretele de mai sus nici macar nu erau lacuite cand le am fotografiat , puteti sa observati daca priviti cu atentie ca erau inca matuite
ce pot eu sa observ....sincer...e ca nu ai desen... Scuze, nu vreau sa sune rau, dar...Ia niste ore, luni, ani ..de desen sau anatomie artistica. N-ai nici o treaba cu desenul in momentul de fatza
Alecz_ar is offline   Reply With Quote
Old 03-08-07, 10:21   #33
george albu

Stage 2
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 45
Default Re: Painting in Craiova

Nu`l mai criticati..!!e treaba lui cum deseneaza...
george albu is offline   Reply With Quote
Old 11-08-07, 00:05   #34
MihaiS
Opel Driver

Stage 5
 
MihaiS's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 1,153
Member of:
[Opel]
[Oltcit]
Default Re: Painting in Craiova

in primul rand sunt mai multi artisti decat crezi u.si eu am terminat la arta si crede-ma primele desene ale tale nu merita puse nici p caruta! dar iti zic io ceva in leg cu arta.azi te apuci de ceva (un desen) si la sfarsit observi c te-ai intrcut p sine,alta zi vezi c e dezastruos si arunci coala.iti trebuie multa incredere sa faci asa ceva.eu am retusat un SLK la cateva zgarieturi.pot zice c l-am facut cu pensula,nu cu aerograful,binenteles o pensula la 1 500 000.a luat omul cu 14 mii masina,mi-a dat mie ceva acolo si a vandut-o in targ in craiova cu 18 mii intr-o sapt.ce vreu sa zic.cand am vazut masina mi-a fost frica la inceput,am zis c dk nu-i place??dk gresesc ceva?? dar uite c a iesit.pacat c nu i-am facut poze...a si masina a fost polishata in intregime.eu zic sa mai exersezi cu cerneala un an doi,ia nishte lectii de desen,la portreate ma refer c sunt dezaxate rau si dupaia mai vb si poate ai ce sa arati.crezi u c vine unu cu masina de 14000 de euroi sa-ti dea tie capota sa-o pictezi asa???sa fim seriosi .nu t supara dar asta-i adevarul.
MihaiS is offline   Reply With Quote
Old 12-08-07, 14:04   #35
mcrisd

Stage 2
 
mcrisd's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 43
Default Re: Painting in Craiova

pensula de 1 500 000 ????
mcrisd is offline   Reply With Quote
Old 25-08-07, 08:07   #36
andreiuuu

Stage 3
 
andreiuuu's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 110
Question Re: Painting in Craiova

Quote:
Originally Posted by Mr. C View Post
Desenele se fac de catre firma FHL . Pt mai multe detalii puteti sa ma intrebati pe mine sau sa mergeti la spalatoria FHL din Valea Rosie (vis-a-vis de piata) in incinta UCECOM .
Spune mi si mie te rog daca acolo se pot face si geamuri fumurii am auzit reclama la radio si ce alte lucrari mai pot fi executate acolo, si unde mi mai pot sa mi aranjez masina in craiova
__________________
andreiuuu is offline   Reply With Quote
Old 07-09-07, 00:37   #37
HappyManSmiling

Stock
 
HappyManSmiling's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 3
Default Re: Painting in Craiova

salut,
ma numesc adrian si sunt din bacau.sincer inca nu am pus mana pe aerograf dar am ganduri mari pentru viitor.sunt in faza de documentatie.referitor la "operele" tale...ce sa zic omule...sincer...sincer...interesante idei...dar dupa cum spunea cineva aici pe forum, conteaza sa le fructifici, sa cunosti esenta si sa reusesti sa o redai prin finetea umbrelor si a formelor folosite.
cat despre ceea ce faci tu...uite...ca sa fii artist trebuie doar sa simti.sa simti tu cu adevarat ca esti artist.criticile...sunt tampenii..cuvinte ale unor oameni nebuni sau poate prea sanatosi ca sa digere ce e zace in tine.dar poate totusi ar trebui sa te axezezi pe altceva.nu neaparat forma a ceea ce ai lucrat e "gresit",poate mai degraba culorile...sau felul in care personale a ceea ce ai incercat tu sa reprezinti sunt foarte evaziv realizate...am observat ca nu exista fond in ceea ce faci tu.doar o pata de culoare putin modificata..imi par culori mult prea crude(dar si aici..trebuie sa stii ca nu intotdeauna culorile crude pot fi atat de "plictisitoare" ca sa zic asa...depinde...de multe...chestii)
e vorba de povestea pe care incerci sa o "spui"...conteaza mult cum o "infloresti"...sau mai stiu eu..pe ce pui accent si pe ce nu...
poate nu sunt eu in masura sa vorbesc despre asemenea lucruri.ti-o spun ca de la artist la artist.eu pictez pe panza in ulei dar sunt atras mult de aceasta parte a artelor visuale si nah...
multi nu inteleg temele alese de tine.dar acum fara supare...tu ca artist trebuie sa te descoperi..sa simti ca vrei sa faci ceva..nu doar de dragul de a face ci pentru ca asa ti-a venit..e la fel ca atunci cand respiri...trebuie sa fie ceva natural..
eu unul recunosc...nu am nicio treaba cu portretele...si as putea spune ca imi place finetea cu care unii le realizeaza..dar nu...nu sunt de nasul meu...ma lasa rece...incearca sa descoperi ceea ce esti...stiu ca e vorba de comenzi sau treburi de genul...dar impunete...prin stilul tau...ai mari probleme..cu "asezarea in pagina"...incearca intai de toate pe hartie modelul...bate-ti capul si de pereti daca e nevoie numai sa iti iasa ceva special...sa simti ca esti implinit la sfarsitul unei lucrari...
sunt multe de spus si as putea continua asa la nesfarsit..
acum dupa cum am zis mai devreme...nu cunosc cat de greu e sa lucrezi cu aerograful...dar poate nu e asta primul aspect..incearca sa iti dezvolti simtul plactic mai bine...si foloseste dragul meu culori care te fac sa te simti fericit nu cool..pentru ca asa nu ai sa reusesti nimic..mai ales sa te impui..


o seara buna si multa bafta,

adrian toni veres
HappyManSmiling is offline   Reply With Quote
Old 07-09-07, 10:04   #38
mcrisd

Stage 2
 
mcrisd's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 43
Default Re: Painting in Craiova

Salut Adrian. Sunt de acord in mare parte cu ce ai spus in postul tau, dar nu sunt de acord cu arta abstracta realizata involuntar. lucrarile postate ,se vede ca nu au in spate o mana de artist, poate doar vointa,si trebuie facuta mereu delimitarea intre o lucrare mai putin inspirata si una proasta.nu cred ca in cazul de fata Mr.C este un adevarat artist dar a primit o comanda de genul:fa-mi si mie pe capota asta un indian , dar fa-l cat mai urat ,sau deseneaza un dragon ca si cum ai avea 7 ani.
Sa fim seriosi, omul spune ca lucreaza de un an jumatate cu aerograful eu zic ca daca astea sunt cele mai reusite lucrari, sa ii lase pe altii.[fara suparare]
Deci sa nu uitam ca lucrarile asemanatoare cu ale lui, care le vedem prin muzee, si prin albume de arta, arata asa pentru ca asa a vrut artistul sa arate nu pentru ca nu au iesit mai bine!!! si fiecare artist are o sustinere a lucrarii executate si a stilului sau.Cautati lucrari si schite ale artistilor modernisti din timpul studiilor si va veti convinge ca stiu sa faca un portret sau un studiu!
mcrisd is offline   Reply With Quote
Old 07-09-07, 23:35   #39
HappyManSmiling

Stock
 
HappyManSmiling's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 3
Default Re: Painting in Craiova

salut,
ma bucur ca mi-ai raspuns.intr-adevar asa este...un artist trebuie sa aiba cu ce isi sustine lucrarile si felul in care au fost realizate.ce-i drept ajung tot la vb aia "lauda de sine nu miroase-a bine..".asa e.omul a dat-o in bara...nu ma multumesc lucrarile lui dar totusi observ ceva in ele care ma atrage..am spus-o si o mai zic...omul are ceva in cap.nu pot spune ca e talentat.pe bune nu pot spune asta.fara suparare!dar cum spuneai si tu...trebuie sa facem diferenta intre vointa si talent...cred eu ca ar trebui sa-l incuram spre un studiu mai aparte sau mai aprofundat...parerea mea...mai bine s-ar ocupa de tribale sau mai stiu eu ce alte modele old school sau poate ceva mai de new generation...ceva simplu...linii...forme...mai putine culori...sa invete cum sa le imbine...apoi sa treava mai departe cu munca...hartia si creionul fac totul...
repet...nu lucrez cu aerograful si nu stiu inca cat de greu e sa lucrezi cu asa ceva..dar!!!dar...pot sa imi dau o parere...
in curand voi cere si eu sfaturi pe aici...sper sa imi aprobe banca creditul ca sa pot demara proiectul

o seara placuta tuturor,

adrian
HappyManSmiling is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -