Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > VOLKSWAGEN > Volkswagen tuning

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 15-11-08, 16:03   #1
Gti_Turbo

Stage 5
 
Gti_Turbo's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 746
Member of:
[X-Team Racing Club]
[VW]
Default Kituri de injectie sport - ITB - ... pareri sugestii ...

O piesa ma rar intalnita pe motoarele modificate , ofera destula putere dar numai in cazul motoarelor major modificate ... din cate am citit in 10 minute dintr-un search pe google aceasta injectie sport cu tot cu admisie se numeste ITB mai precis o admisie cu injector pe fiecare piston ca la toate masinile cu injectie multipunct dar care are si clapeta de acceleratie pe fiecare piston separat ... este destul de scumpa in jurul a 1-2 mii euro si necesita o electronica aparte pentru a functiona corespunzator la maxim de randament ... as dori sa largim acest subiect deoarece am unele mici nelamuriri ... avand clapet separat pe fiecare piston separat ce permite intrarea aerului in motor unde este situat senzorul MAF ? atasez si o poza cu o admisie sport ITB montata pe un motor ABF 2.0 16v de pe un mk3 stock 150 cp ..... am vazut un topic unde cineva realizase home made un asemenea kit sport de injectie ... idei pareri sugestii asteptam ....
Attached Images
File Type: bmp 12111111.bmp (976.6 KB, 89 views)
File Type: bmp 12125327569854312.bmp (791.1 KB, 69 views)
__________________
2013 Audi a3 2.0 16v tdi daily car / renault 5 gt turbo weekend car
Gti_Turbo is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -