Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > VOLKSWAGEN > Volkswagen tuning

Reply
 
Thread Tools
Old 10-04-14, 14:06   #1
TudorZ

Stock
 
Join Date: Apr 2014
Posts: 3
Default Modificari

Salutare baieti si fete. Am vrut sa va pun niste intrebari si sa primesc niste sugestii de la voi. Am un VW Bora din 2003 TDI de 1.9 si as dori sa-l modific putin, gen sistem audio, toba de esapament(nu neaparat), jante etc, dar sa nu fie tiganit. Adica nimic prea extravagant. Sa ii confere un aspect placut ochiului, nu sa se poata lua la intrecere cu un EVO. Astept raspunsurile voastre si va multumesc anticipat.

Last edited by TudorZ; 10-04-14 at 14:09.
TudorZ is offline   Reply With Quote
Old 10-04-14, 14:10   #2
Dane'z

Stage 3
 
Dane'z's Avatar
 
Join Date: Aug 2011
Posts: 127
Default Re: Modificari

Sfatul meu :
-soft
-xenon
-un tips din inox la toba
-jante maxm 17
-folie pe geamuri
-o suspensie reglabila
-ceva bass
si deja este naveta
Dane'z is offline   Reply With Quote
Old 10-04-14, 14:23   #3
TudorZ

Stock
 
Join Date: Apr 2014
Posts: 3
Default Re: Modificari

Mersi mult de sugestii. In legatura cu sistemul audio. Imi poti recomanda ceva sa fie de calitate si nu foarte scump? (In jur a 400-500 lei). Ala vreau sa-l schimb chiar prima data. Jantele sunt pe 16, si zic ca e ok asa, daca o sa am bani o sa pun pe 17 numai ca nu stiu cat de scumpe is cauciucurile
TudorZ is offline   Reply With Quote
Old 10-04-14, 14:32   #4
Dane'z

Stage 3
 
Dane'z's Avatar
 
Join Date: Aug 2011
Posts: 127
Default Re: Modificari

Nu sunt in masura sa-ti recomand pe partea audio nu ma pricep dar sincer de banii aia as pune soft , poti sa incerc o grila clean cu un badboy mai agresiv si portbagajul tot asa clean , dar ti-am zis daca ai gen 20 bete o reglabila si un soft si restu vin incet incet
__________________
Dane'z is offline   Reply With Quote
Old 10-04-14, 16:22   #5
TudorZ

Stock
 
Join Date: Apr 2014
Posts: 3
Default Re: Modificari

Softul nu e prioritate. Mai intai vreau un pic de estetizare si dupa aia performanta, dar mersi oricum de sugestii
TudorZ is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -