Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > VOLKSWAGEN > Volkswagen tuning

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 01-03-07, 10:19   #76
KYL

Stage 3
 
KYL's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 78
Default Re: Volswagen Golf 5 Gti Facut La Underground Tuning In Galati

De ce nu i-ai pus si buza de carbon la prelungirea fata de la ABT?
My best friend si-a pus kitul ABT complet si masina arata beton( G V GTI).
Bine, nu se pune ca in 2 luni a facuto franjuri nu? )
KYL is offline  
Old 01-03-07, 17:35   #77
U_TUNING

Stage 5
 
U_TUNING's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 1,665
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[A.C.S. Speedline Motorsport]
[Nissan]
Default Re: Volswagen Golf 5 Gti Facut La Underground Tuning In Galati

Deci.........inainte sa montez jantele pa masina le-am cantarit....si sunt cu mult mai usoare decat cele standard(aproape 1 kg de bucata)...
Masina a avut kit-ul complet de la RIEGER dar prel. de bara fata sa facut tzandari intr-un accident asa k ...am decis sa punem bara fata de la ABT.

Parerea mea e k jantele se potrivesc fff bine cu body kit-il masini deoarece toate curbele desenului sunt aproape rotunde asa cum sunt si cele ale caroseriei...UTATI-VA CU PUTIN MAI MULTA ATENTIE SI VETI OBSERVA K AM DREPTATE...........+ cea mai buna culoare pentru rosu este negru.
Masina este rosie geamurile sunt fumurii, grilele din bara sunt negre, dunga de pe capota este si ea tot neagra,etc etc............ deci eu spun k este un contrast destul de bun!!!!
__________________
Daca Nissan Motorsport e ''NISMO'' ....atunci Honda Motorsport e ''HOMO'' ???
U_TUNING is offline  
Old 03-03-07, 16:41   #78
Z_junior

Stage 3
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 106
Default Re: Volswagen Golf 5 Gti Facut La Underground Tuning In Galati

da imi place tuningul la masinutza ta , dar cu caii mai ramane de vazut
dar bafta a iesit super
Z_junior is offline  
Old 04-03-07, 15:22   #79
Eugen_TL
Renault Driver

Stage 5
 
Eugen_TL's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 5,658
Member of:
[RENAULT]
Default Re: Volswagen Golf 5 Gti Facut La Underground Tuning In Galati

sincer nici mie nu imi plac jentile(nu pe masina asta) pragurile si bara spate pana la partea de pe mijloc ar trebui vopsite ! in fien fiecare cu gusturile lui asta e !
__________________
Megane 2 my edition
https://forum.4tuning.ro/110-masina-m...ml#post5673253
Eugen_TL is offline  
Old 05-03-07, 02:18   #80
Zep

Stage 4
 
Zep's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 194
Default Re: Volswagen Golf 5 Gti Facut La Underground Tuning In Galati

Man frumoasa masina imi place cum arata ! poate intr-un fel era un pic mai frumusel GTi-ul tau daca dc era si adaos-ul fata din carbon sau dc ai face si spatele si pragurile rosii ! si nu stiu ce vb BYGU' ca totzi cu GTi-uri au bani sa o faca ca ta! sunt multi care si-au luat masina asta si nu numai ca nu au bani sa o tuneze ci nu au bani nici macar sa o mai intretzina! iar jantele dau bine ... pare masina mai umflata mai "strong" pe asfalt !
P.S...vezi ca ai cam multe nuante de negru pe masina !
Zep is offline  
Old 05-03-07, 02:33   #81
Zep

Stage 4
 
Zep's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 194
Default Re: Volswagen Golf 5 Gti Facut La Underground Tuning In Galati

uite asa dc era ar fi dat mai frumos
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	HPIM1555dd.jpg
Views:	295
Size:	89.0 KB
ID:	226064   Click image for larger version

Name:	HPIM1619ddd.jpg
Views:	357
Size:	121.3 KB
ID:	226065  
Zep is offline  
Old 05-03-07, 20:07   #82
GL91ANB

Stage 5
 
GL91ANB's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 1,254
Default Re: Volswagen Golf 5 Gti Facut La Underground Tuning In Galati

Am vazut masina de mai multe ori in oras si pot spune k arata mult mai bine live decat in poze.
Keep up the good work
GL91ANB is offline  
Old 06-03-07, 15:18   #83
ciprian_the_1

Stage 5
 
ciprian_the_1's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 836
Member of:
[BMW]
Default Re: Volswagen Golf 5 Gti Facut La Underground Tuning In Galati

Quote:
Originally Posted by TuningBoy View Post
sincer nici mie nu imi plac jentile(nu pe masina asta) pragurile si bara spate pana la partea de pe mijloc ar trebui vopsite ! in fien fiecare cu gusturile lui asta e !
bai baiatule tu esti fenomenal sa mor eu ,cum vrei tu sa vopseasca bara spate si pragurile cand ele sun CARBON LOOK esti cu capu si daca vrei sa vezi ce fel se vad jantele in mers te invitam la galati sa vezi acolo ca jantele dau fenomenal asa ca degeaba ziceti ca nu sunt frumoase jantele si sa sti ca merge mai tare dacat arata
__________________
1.4 ...............
ciprian_the_1 is offline  
Old 06-03-07, 15:20   #84
ciprian_the_1

Stage 5
 
ciprian_the_1's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 836
Member of:
[BMW]
Default Re: Volswagen Golf 5 Gti Facut La Underground Tuning In Galati

Quote:
Originally Posted by Zep View Post
Man frumoasa masina imi place cum arata ! poate intr-un fel era un pic mai frumusel GTi-ul tau daca dc era si adaos-ul fata din carbon sau dc ai face si spatele si pragurile rosii ! si nu stiu ce vb BYGU' ca totzi cu GTi-uri au bani sa o faca ca ta! sunt multi care si-au luat masina asta si nu numai ca nu au bani sa o tuneze ci nu au bani nici macar sa o mai intretzina! iar jantele dau bine ... pare masina mai umflata mai "strong" pe asfalt !
P.S...vezi ca ai cam multe nuante de negru pe masina !
ai mare dreptate aici si daca o vezi mergand o sa-ti faci cruce ce fel se vad jantele in mers adica la cox bafta si numai bine
ciprian_the_1 is offline  
Old 06-03-07, 18:16   #85
BYG'u
VW Driver

Stage 5
 
BYG'u's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 501
Member of:
[VW]
[Anonymous Motorsport ]
Default Re: Volswagen Golf 5 Gti Facut La Underground Tuning In Galati

Quote:
Originally Posted by ciprian_the_1 View Post
bai baiatule tu esti fenomenal sa mor eu ,cum vrei tu sa vopseasca bara spate si pragurile cand ele sun CARBON LOOK esti cu capu si daca vrei sa vezi ce fel se vad jantele in mers te invitam la galati sa vezi acolo ca jantele dau fenomenal asa ca degeaba ziceti ca nu sunt frumoase jantele si sa sti ca merge mai tare dacat arata


pai si ce dak sunt carbon look ma baiatule?esti tu cu capu' ? ele se vopsesc doar pe margine si ramane mijlocul carbon look k sa stii si u k arata mortal asa ..
BYG'u is offline  
Old 06-03-07, 18:29   #86
ciprian_the_1

Stage 5
 
ciprian_the_1's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 836
Member of:
[BMW]
Default Re: Volswagen Golf 5 Gti Facut La Underground Tuning In Galati

bai tu assta care esti ruda cu becali si iti iei haine de 15000 pe saptamana lasane si fati tu masina mai tare ca vad ca esti foarte frustrat fugi in munti cu gusturile tale de cacat bafta
ciprian_the_1 is offline  
Old 06-03-07, 21:53   #87
BYG'u
VW Driver

Stage 5
 
BYG'u's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 501
Member of:
[VW]
[Anonymous Motorsport ]
Default Re: Volswagen Golf 5 Gti Facut La Underground Tuning In Galati

bai cipriane dak te uiti mai bine la pozele de la rieger gasesti pragurile si spoilerul carbon look vopsite ,deci dak ti-am rasp cu aceeasi moneda cum ai rasp si u mai sus e problema ta dak te oftici ,si nici nu ma intereseaza ce comentezi, dak e sa ma duc la munte ma duc sa ma relaxez )) si bine zici ,poate am sa merg in weekend ))) , si cea mai tare faza e k dak in exteriorul ala s-au bagat 15mii euro inseamna k numai chilotzii mei au fost 20 de mii de euro )))))
mai bine taci draq k vorbesti mult prost si fara rost !!!!
BYG'u is offline  
Old 07-03-07, 09:42   #88
BYG'u
VW Driver

Stage 5
 
BYG'u's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 501
Member of:
[VW]
[Anonymous Motorsport ]
Default Re: Volswagen Golf 5 Gti Facut La Underground Tuning In Galati

si cipriane asa k sa stii si u , spoiler-ul fata ABT e vreo 400 euro , pragurile rieger vreo 300 si ceva , si bara spate rieger tot 300 si ceva , acuma nu mai intru sa iti spun exact dar cam asa sunt preturile ,....deci pana in 1500 euro le si vopsesti si le si pui pe masina , deci pana la 15 mii euro mai e drum lung ...
BYG'u is offline  
Old 07-03-07, 16:51   #89
Eugen_TL
Renault Driver

Stage 5
 
Eugen_TL's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 5,658
Member of:
[RENAULT]
Default Re: Volswagen Golf 5 Gti Facut La Underground Tuning In Galati

BYG.... ms pt sarit dar chiar nu era nevoie ..am vazut omul ce a scris dar l-am lasat...nu are rost sa iti bati capul sub nici o forma cu astfel de exemplare!

pt ce draq s-a mai pus masina aici...ca sa fie admirata/criticata nu? asa ca daca mie nu imi place cum arata in momentul asta ce treaba ai tu cipriane?iar jentile tre' sa dea bine si cand sta pe loc si in mers deci iar...ce draq e greu sa priceapa unii de aici ca FIECARE ARE PAREREA LUI si GUSTURILE LUI !

ps: byg-ule de unde ti-ai luat chilotii? ca eu am dat 25k
Eugen_TL is offline  
Old 07-03-07, 17:33   #90
Ayanu

Stage 3
 
Ayanu's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 132
Member of:
[Evolution Crew]
Default Re: Volswagen Golf 5 Gti Facut La Underground Tuning In Galati

Ma masina arata bine GTI-ul a devenit o moda la noi de cat o pasiune fiecare se chinue sau nu sa faca ceva altfel,pe bune cati dintre voi o faceti cu pasiune si cati o fac din ambitie.Sincer topicurile sunt facute sa admiram masina omului si sa il ajutam cu pareri asa cum putem noi mai bine,zau asa chiar trebuie sa o luati razna in loc sai facem omului pe plac.
Sincer vroiam sa imi deschid un topic despre masina mea tot vw binenteles dar am ceva indoieli de ceea ce o sa iasa.
Bafta in continuare cu masina si sa faci din ea ceea ce e mai bine si ceea ce e mai frumos,apreciez mult.
P.S GTI-ul are presiunea de fabrica de 0.5 in turbo.si au facut o treaba mai buna pe noul S3 unde iau dat 1.5 si iau schimbat si turbo si mai multe pe la motor (pistoane supape axa cu came)pana mea rezultatu e:265 cp.
Ayanu is offline  
Closed Thread



- Copyright 2024 4Tuning -