Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > MERCEDES > Masina mea Mercedes

Reply
 
Thread Tools
Old 28-03-13, 00:00   #16
xxxxx

Stage 5
 
xxxxx's Avatar
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 474
Default Re: Mercedes 220se W111

Quote:
Originally Posted by U R S U View Post
Alex, masina ta este "Coada de randunica", "bot de cal" este succesorul, iar "bondar" este predecesorul. Eu il detin pe predecesor care este anul fabricatiei 1960 (ultimul an pentur W121), acum, logic ar fi ca masina ta sa fie W110 daca e 1960. Dupa faruri si stopuri e intr-adevar W111.
Nu te nelinisti cu afirmatia colegului Ford_V6, pentru nu prea stie ce zice. Nu imi amintesc sa fi vazut vreo "randunica" cu coada altfel!
In rest, frumoasa masina, chiar ca mi-as lua si eu una daca voi gasi bine la bani.
Sa ai parte de ea!

Daca tu nu ai vazut o coada de randunica dreapta,cu linie,e problema ta,nu inseamna ca asa au fost facute.Se vede clar ca e lasat curu,probabil de kilele de legume carate.
xxxxx is offline   Reply With Quote
Old 28-03-13, 07:59   #17
scrisit

Stage 5
 
Join Date: Jul 2012
Posts: 560
Default Re: Mercedes 220se W111

Si ce daca a carat cu ea? E masina! E facuta pentru treaba.
scrisit is offline   Reply With Quote
Old 28-03-13, 13:38   #18
Alex_Mhi

Stock
 
Join Date: Mar 2013
Posts: 7
Default Re: Mercedes 220se W111

Quote:
Originally Posted by xxxxx View Post
Daca tu nu ai vazut o coada de randunica dreapta,cu linie,e problema ta,nu inseamna ca asa au fost facute.Se vede clar ca e lasat curu,probabil de kilele de legume carate.
daia nu merge masina pe strada ca e cu 5mm mai lasta de spate
:-j
si de oftica vostra sa sa o repar si dupaia sa vad ce comm mai gasiti
Alex_Mhi is offline   Reply With Quote
Old 30-03-13, 00:51   #19
xxxxx

Stage 5
 
xxxxx's Avatar
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 474
Default Re: Mercedes 220se W111

Sunteti doar niste ratati care cred ca orice vechitura e masina de epoca.Am zis eu ca nu merge masina ca e lasata de cur?
Dupa linia care o are se vede foarte bine cat de intretinuta a fost.Si de reparat ce vrei sa repari?Crezi ca o mai faci dreapta?
xxxxx is offline   Reply With Quote
Old 02-04-13, 10:03   #20
duesenberg

Stage 5
 
duesenberg's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 1,592
Member of:
[MERCEDES]
[Old School Cars]
Cool Re: Mercedes 220se W111

- Ma bag si eu .............. in afara de ce au spus colegii nostrii de forum ,

cred ca ii mai trebue ceva : o ,, Gramatica limbii romane ,, de clasa a - III - a !

Mai ales la 19 ani .........e foarte greu !

http://ro.wikipedia.org/wiki/Mercedes-Benz_W111
duesenberg is offline   Reply With Quote
Old 02-04-13, 11:59   #21
U R S U

Stage 5
 
U R S U's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 1,230
Member of:
[2 Roti]
Default Re: Mercedes 220se W111

offtopik: gramatica limbii romane lipseste pentru 80-90% din populatie. Eu am luat-o de mult ca pe un fapt firesc. Nu mai condamn, din moment ce reprezinta o minoritate cei ce scriu, voresc si citesc corect limba romana.
In alta ordine de idei, acest coleg nou, cu multi de "x", care isi ascunde identitatea, este de departe frustrat si nu prea intelege sensurile limbii romane. Un automobil este considerat ca fiind "old-timer", conform regulilor scrise, un automobile ce este scos din fabricatie cu mai mult de 30 de ani de la data curenta. Asadar, chiar si un W123 este o masina de epoca la ora actuala! Sunt convins ca s-a referit la valoare de piata a unui automobil de epoca. Intr-adevar W111, nu are o valoare foarte mare de piata. Dar, tot este "o masina frumoasa", din punctul meu de vedere.
Cum am spus, este vorba de nuanta a limbii romane; nuanta pe care, NU toti o stapanim!
Sa fiti iubiti!

P.S. @duesenberg: felicitari pentru pasiune! O sustin!
__________________
MI-AU FURAT VW !!! ... Dati clic aici pentru detalii:
https://forum.4tuning.ro/30-comunitatea-globala-4tuning/42670-furt-auto-rog-ajutati.html

Opel Monza 2.8s ... B-71-ADN !!! O caut !!! Masina disparuta din martie 1998 !!!
https://forum.4tuning.ro/32-poate-inc...ml#post3398918

= inchei ORICE tip de ASIGURARE pe ROMANIA =
https://forum.4tuning.ro/102-bursa-se...re/page-8.html
U R S U is offline   Reply With Quote
Old 02-04-13, 19:03   #22
Alex_Mhi

Stock
 
Join Date: Mar 2013
Posts: 7
Default Re: Mercedes 220se W111

[QUOTE=Alex_Mhi;5417962]
Alex_Mhi is offline   Reply With Quote
Old 03-04-13, 11:54   #23
Ford_V6

Stage 5
 
Ford_V6's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 2,103
Member of:
[MERCEDES]
[FORD]
Default Re: Mercedes 220se W111

Hai sa facem putin lumina civilizat

Quote:
Un automobil este considerat ca fiind "old-timer", conform regulilor scrise, un automobile ce este scos din fabricatie cu mai mult de 30 de ani de la data curenta.
Corect cu o singura mentiune; daca auto respectiv e e o coaja plina de chit si stramba nu va obtine niciodata certificat de vehicul istoric... mai pe intelesul colectionarilor si pasionatilor poti sa te kaci pe dansa.

Colegul duesemberg de asemenea vorbeste asa ca sa se afle in vorbit... eu ii spun de 4 ani sa arunce strutocamila aia plina de chit cu aspect de ford capri dar omu insista sa o vanda totusi ca masina oldtimer. Repet ce am spus acum 4 ani adica prin 2009. Bafta la vanzare !

In ceea ce priveste gramatica limbii romane ... eu personal mictionez si pe ea si pe limba in sine !!! Daca ar fi dupa mine as scrie in engleza de messenger pe net !

Fac apel pe aceasta cale la cei care nu prea se pricep dar cred contrariul sa se abtina de la comentarii. Daca am spus despre o masina ca e stramba sau ca are ceva aiurea credeti-ma pe cuvant !

Deasemenea mai fac un apel la minima ratiune ramasa in mintea unor posesori de retrocoajomobile sa nu mai creada ca tot ce zboara se mananca !

Daca tot nu intelegeti o luam usor ....

Valoarea unui obiect vechi o da in primul rand disponibilitatea acestuia pe piata. Sa luam exemplu un Opel Rekord C din 1966; este o masina foarte frumoasa dar din pacate au fost vreo 2 mil de bucati fabricate asa ca una in stare perfecta costa cateva mii de euro pe afara. Pretul se dubleaza instantaneu cand vorbim de aceeasi masina in versiunea coupe fastback. Daca dorim o versiune commodore cu 6 cyl , turometru, scaune sport pretul creste iar. Asa apar variatii de +/- 10.000 de euro la un model.

NICI O MASINA, REPET NICIUNA fabricata in serie mare, cu un shit de motor, fara nici o optionala, reconditionata subtire sau nereconditionata nu va avea valoare pe piata. Este laudabil daca vrei sa imbraci in chit un capri de 60 de cai si sa fantasmezi la mustang in el dar sa il numesti masina de epoca denota grave afectiuni mintale sau o necunoastere flagranta a fenomenului.

Singura sansa de a avea vreo valoare a unei masini vechi dar ordinare este sa fie conservara intr-o stare exceptionala sau reconditionata la standarde OEM ( foarte putin probabil deoarece nu renteaza) !

Reflectati la ce am scris si lasati-o mai moale cu oldtimere si d'astea ... Poate nu va mai am
intiti perioada 95-00 cand orice masina anii 60 costa cateva milioane maxim 200 de dolari. Ce oldtimereala era in vremurile alea ...
__________________
punktsidelacapat.ro

Last edited by Ford_V6; 03-04-13 at 11:57.
Ford_V6 is offline   Reply With Quote
Old 01-05-13, 14:11   #24
MultiMrFlorin

Stage 2
 
MultiMrFlorin's Avatar
 
Join Date: Jan 2012
Posts: 63
Member of:
[DAEWOO]
Post Re: Mercedes 220se W111

Foarte frumoasa ... sa ai grija de ea !
MultiMrFlorin is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -