Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > BMW > Masina mea BMW - Alte serii

Reply
 
Thread Tools
Old 07-12-12, 11:45   #46
Budy_

Stage 5
 
Budy_'s Avatar
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 2,351
Default Re: X5 E70 by HAMANN FLASH

Quote:
Originally Posted by SB10NOS View Post
Am o rugaminte la cei ce tot comentati ca imi lipseste tuningul la motor, suspensiile si alte chestii. Se poate sa imi aratati si mie un X5 cu numar romanesc care are toate acele chestii? Sunt convins ca nu o sa vad asa ceva, dar macar sa le vad pe celelalte care mai au kitu Hamann Flash, sau macar bara din fata Hamann!!!
ti-ai pus kit hamann pe motorul saracului de pe x5. 3.0D,si suferi pe aici
Budy_ is offline   Reply With Quote
Old 07-12-12, 14:50   #47
SB10NOS

Stage 2
 
SB10NOS's Avatar
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 58
Default Re: X5 E70 by HAMANN FLASH

Quote:
Originally Posted by Budy_ View Post
ti-ai pus kit hamann pe motorul saracului de pe x5. 3.0D,si suferi pe aici
Eu nu sufar atata timp cat am ceea ce mi-am dorit, tu suferi. Daca ai avea ocazia, probabil ai modifica un X5 asa cum ti-ai dori, de la piston la prezon, ca vad ca la comentarii esti bun, dar nu stiu ce te retine!
SB10NOS is offline   Reply With Quote
Old 07-12-12, 14:54   #48
SB10NOS

Stage 2
 
SB10NOS's Avatar
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 58
Default Re: X5 E70 by HAMANN FLASH

Quote:
Originally Posted by dragomir_tibi View Post
hai hai pupa-te singur....eu cred ca ti-ai pus masina pe acest forum sa accepti laude la fel de bine ca si criticile asa ca incearca sa nu te mai oftici cand iti reproseaza cineva ceva anume si sa ne explici ca nu mai e nici un x5 ca al tau...am vazut si mai frumoase dar si mai urate
Probabil sunt si mai frumoase, nu am zis asta, dar vreau sa le vad si eu pe acelea din Romania.
SB10NOS is offline   Reply With Quote
Old 07-12-12, 17:08   #49
peter

Stage 5
 
peter's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 2,588
Member of:
[Xtreme Club Emotion]
[Hyundai]
[VW]
[SKODA]
Default Re: X5 E70 by HAMANN FLASH

Arata bine masina.Eu i-as face narile+bandouri geamuri negre,scos suporturi numere,scos stickere,folie fata.
peter is offline   Reply With Quote
Old 07-12-12, 22:04   #50
SB10NOS

Stage 2
 
SB10NOS's Avatar
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 58
Default Re: X5 E70 by HAMANN FLASH

Cu asta cred ca v-am impacat pe multi))
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	C22781405_9.jpg
Views:	763
Size:	271.7 KB
ID:	2631783  

Last edited by SB10NOS; 07-12-12 at 22:06.
SB10NOS is offline   Reply With Quote
Old 07-12-12, 22:07   #51
crysty.bobok

Stage 5
 
crysty.bobok's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 3,948
Default Re: X5 E70 by HAMANN FLASH

Quote:
Originally Posted by SB10NOS View Post
Cu asta cred ca v-am impacat pe multi))
Mai ai husa aia pe volan ? Poți să pui o poză cu ea ?!
crysty.bobok is offline   Reply With Quote
Old 08-12-12, 10:06   #52
NWZeu

Stage 5
 
NWZeu's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 3,034
Member of:
[Moderators]
[AfterDark Racing]
[DAEWOO]
[FORD]
[BMW]
Default Re: X5 E70 by HAMANN FLASH

Acum ai si sigla M pe usa, o nu !!!
NWZeu is offline   Reply With Quote
Old 08-12-12, 12:15   #53
vlad.pop

Stage 4
 
vlad.pop's Avatar
 
Join Date: Feb 2012
Posts: 280
Default Re: X5 E70 by HAMANN FLASH

Asta cred ca nu-i al lui
vlad.pop is offline   Reply With Quote
Old 08-12-12, 16:29   #54
DEVIL's Style
BMW Driver

Stage 5
 
DEVIL's Style's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 2,476
Member of:
[BMW]
[Toyota]
Default Re: X5 E70 by HAMANN FLASH

Quote:
Originally Posted by SB10NOS View Post
Am o rugaminte la cei ce tot comentati ca imi lipseste tuningul la motor, suspensiile si alte chestii. Se poate sa imi aratati si mie un X5 cu numar romanesc care are toate acele chestii? Sunt convins ca nu o sa vad asa ceva, dar macar sa le vad pe celelalte care mai au kitu Hamann Flash, sau macar bara din fata Hamann!!!


Sincer un sfat cat se poate de sincer : NU ai ce cauta aici cu atitudinea asta !... ok ...eu am intrat aici din cauza la cum e denumit topicul si nu vad decat foarte putine elemente de la hamann ! pai laso dracu de treaba....eu daca am pus kit de m3 pe e36 ele meu , ar trebui sa mi denumesc masina mea bmw m3?.... o sa pun asta pe baza varstei [ 19 ani ] , e clar ca esti copil de bani gata si nu prea ai o educatie [ ca sa zicem asa ] in domeniul tuning.... intreaba daca nu esti sigur !.... esti sigur ca ala e kit original de hamann? sau doar e o replica?

PS : vorba colegilor.... asta e chiar masina ta?

Last edited by DEVIL's Style; 08-12-12 at 16:32.
DEVIL's Style is offline   Reply With Quote
Old 08-12-12, 22:35   #55
dragomir_tibi

Stage 5
 
dragomir_tibi's Avatar
 
Join Date: Jun 2011
Posts: 483
Default Re: X5 E70 by HAMANN FLASH

trist frate trist..........baaaaa ai 19 ani, ai x5 lasa-l draq de forum dute f*** ceva baaaa ca trece viata pe langa tine


apropo credeai ca daca iti pui masina aici o sa ne curga bale la ea....aici sunt numai invidiosi si deaia fara bani care isi cumpara ciururi iti dai seama ca le e ciuda cand vad pe unu ca are masina scumpa.... si poate sa ii fac orice, sa-i puna si aripi ca tot se ridica unu si zice ca nu ii place ca e naspa dar eu daca as fi in locul tau mi-as face niste poze cu niste pitzipoance in masina as arunca cateva sute de euro pe jos si as bea niste sampanie ca da bine la poza si le-as pune pe forum sa moara astia de ciuda
__________________
e34 Rullzzzz
dezmembrez e34 https://forum.4tuning.ro/461-dezmembr...ng/page-3.html

Last edited by dragomir_tibi; 08-12-12 at 22:42.
dragomir_tibi is offline   Reply With Quote
Old 10-12-12, 22:00   #56
SB10NOS

Stage 2
 
SB10NOS's Avatar
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 58
Default Re: X5 E70 by HAMANN FLASH

Quote:
Originally Posted by NWZeu View Post
Acum ai si sigla M pe usa, o nu !!!
Poza aia e o poza dp net, nu e masina mea))
SB10NOS is offline   Reply With Quote
Old 10-12-12, 22:08   #57
SB10NOS

Stage 2
 
SB10NOS's Avatar
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 58
Default Re: X5 E70 by HAMANN FLASH

Quote:
Originally Posted by dragomir_tibi View Post
trist frate trist..........baaaaa ai 19 ani, ai x5 lasa-l draq de forum dute f*** ceva baaaa ca trece viata pe langa tine


apropo credeai ca daca iti pui masina aici o sa ne curga bale la ea....aici sunt numai invidiosi si deaia fara bani care isi cumpara ciururi iti dai seama ca le e ciuda cand vad pe unu ca are masina scumpa.... si poate sa ii fac orice, sa-i puna si aripi ca tot se ridica unu si zice ca nu ii place ca e naspa dar eu daca as fi in locul tau mi-as face niste poze cu niste pitzipoance in masina as arunca cateva sute de euro pe jos si as bea niste sampanie ca da bine la poza si le-as pune pe forum sa moara astia de ciuda
Sa sti ca m-am convins si eu ca asa e. Cineva imi spunea sa ma uit pe youtube la un X6 M preparat apoi de Hamann dar si la motor. Si m-am uitat la comentarii sa vad asa ce zic altii despre masina lui, care practic avea tot ceea ce isi doresc acesti baieti, dar si acolo se trezeau unii sa comenteze aiurea, sa injoseasca masina si proprietarul. Chiar m-am dezgustat.
SB10NOS is offline   Reply With Quote
Old 10-12-12, 22:27   #58
SB10NOS

Stage 2
 
SB10NOS's Avatar
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 58
Default Re: X5 E70 by HAMANN FLASH

Quote:
Originally Posted by DEVIL's Style View Post
Sincer un sfat cat se poate de sincer : NU ai ce cauta aici cu atitudinea asta !... ok ...eu am intrat aici din cauza la cum e denumit topicul si nu vad decat foarte putine elemente de la hamann ! pai laso dracu de treaba....eu daca am pus kit de m3 pe e36 ele meu , ar trebui sa mi denumesc masina mea bmw m3?.... o sa pun asta pe baza varstei [ 19 ani ] , e clar ca esti copil de bani gata si nu prea ai o educatie [ ca sa zicem asa ] in domeniul tuning.... intreaba daca nu esti sigur !.... esti sigur ca ala e kit original de hamann? sau doar e o replica?

PS : vorba colegilor.... asta e chiar masina ta?
Cu care atitudine? Ca am cerut si eu niste poze? Daca ai fi citit mai bine Titlul postarii este X5 E70 by Hamann Flash, ce nu e bine aici? Nu e X5 E70? Iar Hamann Flash este numele bodykitului exterior pentru X5, la fel cum la X6 ii zice Hamann Tycoon, dar asta nu inseamna ca bodykitul exterior cuprinde si elemente d motor, daca ai fi dat pe la Hamann, ai fi stiut chestia asta. Cat despre masini si tuning, nu stiu cati de aici au studiat domeniu asta cat l-am studiat eu. Si sunt sigur ca daca nu scria varsta acolo, nu se ajungea la discutiile astea, dar asa-i romanul, repet ca in alte comentarii. Iti multumesc.

Last edited by SB10NOS; 10-12-12 at 22:35.
SB10NOS is offline   Reply With Quote
Old 10-12-12, 22:47   #59
DEVIL's Style
BMW Driver

Stage 5
 
DEVIL's Style's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 2,476
Member of:
[BMW]
[Toyota]
Default Re: X5 E70 by HAMANN FLASH

Quote:
Originally Posted by SB10NOS View Post
Cu care atitudine? Ca am cerut si eu niste poze? Daca ai fi citit mai bine Titlul postarii este X5 E70 by Hamann Flash, ce nu e bine aici? Nu e X5 E70? Iar Hamann Flash este numele bodykitului exterior pentru X5, la fel cum la X6 ii zice Hamann Tycoon, dar asta nu inseamna ca bodykitul exterior cuprinde si elemente d motor, daca ai fi dat pe la Hamann, ai fi stiut chestia asta. Cat despre masini si tuning, nu stiu cati de aici au studiat domeniu asta cat l-am studiat eu. Si sunt sigur ca daca nu scria varsta acolo, nu se ajungea la discutiile astea, dar asa-i romanul, repet ca in alte comentarii. Iti multumesc.
Eu personal nu bag varsta in seama deloc .....ci cunostintele de care posesorul da dovada ! spune mi si mie ce ai analizat asa de bine? si ca sa stii si tu hamann flash e denumirea data unui model modificat de ei [ exterior/interior/tehnic ] si nu doar exteriorul...nu poti sa vii pe un forum de specialitate si sa sustii asemenea aberatii ... e un X5 e70 cu bodykit hamann si atat !...Puteai pune la topic x5 e70 hamann flash bodykit ....nu by hamann flash .... ca tunerul e hamann nu hamann flash...intelegi ideea? Cat despre masini si tuning spune mi si mie ce stii tu atat de multe in domeniul tuning si masini?daca tot ai venit pe forum cauta topicuri sa vezi unde s-au modificat masini serios ...nu doar sa puna o bara fata , spate si un eleron , asta nu te face cunoscator Eu inca sunt in "liga mica" dar vezi ca pe aici sunt useri care au habar de ceea ce vorbesc si au incercat sa iti dea sfaturi utile si sa iti arate cum e corect ! daca nu poti accepta criticile ...atunci cere inchiderea topicului ca nu se supara nimeni ! spor la modificari !
DEVIL's Style is offline   Reply With Quote
Old 11-12-12, 16:26   #60
SB10NOS

Stage 2
 
SB10NOS's Avatar
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 58
Default Re: X5 E70 by HAMANN FLASH

Quote:
Originally Posted by DEVIL's Style View Post
Eu personal nu bag varsta in seama deloc .....ci cunostintele de care posesorul da dovada ! spune mi si mie ce ai analizat asa de bine? si ca sa stii si tu hamann flash e denumirea data unui model modificat de ei [ exterior/interior/tehnic ] si nu doar exteriorul...nu poti sa vii pe un forum de specialitate si sa sustii asemenea aberatii ... e un X5 e70 cu bodykit hamann si atat !...Puteai pune la topic x5 e70 hamann flash bodykit ....nu by hamann flash .... ca tunerul e hamann nu hamann flash...intelegi ideea? Cat despre masini si tuning spune mi si mie ce stii tu atat de multe in domeniul tuning si masini?daca tot ai venit pe forum cauta topicuri sa vezi unde s-au modificat masini serios ...nu doar sa puna o bara fata , spate si un eleron , asta nu te face cunoscator Eu inca sunt in "liga mica" dar vezi ca pe aici sunt useri care au habar de ceea ce vorbesc si au incercat sa iti dea sfaturi utile si sa iti arate cum e corect ! daca nu poti accepta criticile ...atunci cere inchiderea topicului ca nu se supara nimeni ! spor la modificari !
Am inteles ideea ta, dar daca ai fi citit comentariile anteroare, am specificat ca am un simplu X5 cu bodykitul Hamann Flash. Eu cred ca daca ziceam X5 by Hamann se intelegea gresit. Iar elementele de interior si de motor de la X5 sunt identice cu cele de la X6. Daca e cum zici tu, de ce ar avea denumiri diferite? Nu inteleg ce jante reprezinta kitul Hamann Flash, atata timp cat ei ne dispun mai multe tipuri de jante. Astea sunt accesorii separate. Si apropo "Flash" sunt denumite cele care sunt umflate pe lateral.

Last edited by SB10NOS; 11-12-12 at 16:44.
SB10NOS is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -