Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > VOLKSWAGEN > Masina mea Volkswagen

Reply
 
Thread Tools
Old 05-02-11, 00:00   #31
cris_tina

Stage 3
 
cris_tina's Avatar
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 89
Default Re: Inca un Corrado G60 prin Ro..

masina e frumoasa, e pe drumul cel bun,in sensul ca ai o baza as zice eu "solida", am doi prieteni care au cate un Corrado. ambele masini au primit strictul necesar-consumabile si benzina, si sunt ambele in stare buna.

acuma, partea legata de culori. mov cu crem este o combinatie reusita din punctul meu de vedere. cremul este o culoare neutra care poate fi combinata cu oricare alta culoare ( totul depinde de nuanta ei ). cremul aduce calmul il interiorul masinii, iar movul poate agitatia de afara.
cris_tina is offline   Reply With Quote
Old 05-02-11, 00:08   #32
RIcKO
BMW Driver

Stage 5
 
RIcKO's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 4,186
Member of:
[BMW]
Default Re: Inca un Corrado G60 prin Ro..

Quote:
Originally Posted by cris_tina View Post
masina e frumoasa, e pe drumul cel bun,in sensul ca ai o baza as zice eu "solida", am doi prieteni care au cate un Corrado. ambele masini au primit strictul necesar-consumabile si benzina, si sunt ambele in stare buna.

acuma, partea legata de culori. mov cu crem este o combinatie reusita din punctul meu de vedere. cremul este o culoare neutra care poate fi combinata cu oricare alta culoare ( totul depinde de nuanta ei ). cremul aduce calmul il interiorul masinii, iar movul poate agitatia de afara.
ce sa spun ....critic de arta
RIcKO is offline   Reply With Quote
Old 05-02-11, 01:25   #33
rradovr6

Stage 4
 
rradovr6's Avatar
 
Join Date: May 2010
Posts: 203
Default Re: Inca un Corrado G60 prin Ro..

Omule noi doi avem ceva in comun:P....am schimbat foarte multe corrado uri:P.....ce ti pot spune de masina ta...e intr o stare buna dar iti dau si eu un sfat incearca sa remodelezi putin bara....iti las un pm cu id u meu si iti mai dau cateva poze.....in rest numai bine si nu i mai asculta pe toti astia care nu au ce face si intra pe topic ca sa fie si ei in lumea corrado....nu au avut unu si cu siguranta nici nu o sa aiba.....asa ca nu i mai baga in seama .....
rradovr6 is offline   Reply With Quote
Old 05-02-11, 14:10   #34
corrado_adi

Stage 5
 
corrado_adi's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 326
Default Re: Inca un Corrado G60 prin Ro..

in rest numai bine si nu i mai asculta pe toti astia care nu au ce face si intra pe topic ca sa fie si ei in lumea corrado....nu au avut unu si cu siguranta nici nu o sa aiba.....asa ca nu i mai baga in seama .....[/QUOTE]

Asa o sa fac
__________________
Street racING is not a crime
corrado_adi is offline   Reply With Quote
Old 05-02-11, 14:16   #35
corrado_adi

Stage 5
 
corrado_adi's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 326
Default Re: Inca un Corrado G60 prin Ro..

e bine sa ai e-bayu la indemana tocmai am achizitionat niste discuri zimmerman fata spate,alta mascuta de la Rieger care sa acopere si farurile,si o capota carbon look..ii schimbam putin botu,asta e..
corrado_adi is offline   Reply With Quote
Old 05-02-11, 14:24   #36
corrado_adi

Stage 5
 
corrado_adi's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 326
Default Re: Inca un Corrado G60 prin Ro..

am pus o poza si cu motorul,nu sariti,nu e vopsit de mine traseul cu auriu,voi pune un intercooler mai mare si automat alt traseu..telescopu capotei si filtru de aer sunt puse de je
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	DSCI2180.JPG
Views:	135
Size:	956.3 KB
ID:	1858377   Click image for larger version

Name:	DSCI2203.JPG
Views:	109
Size:	945.9 KB
ID:	1858378  
corrado_adi is offline   Reply With Quote
Old 05-02-11, 15:06   #37
dell 26

Stage 5
 
dell 26's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 798
Default Re: Inca un Corrado G60 prin Ro..

toti criticii astia cu golf 3 si cu audi de 90 hp habar nu aveti de caluti muzica si vopsele cameleon ca ati avut doar 1000 de euro de masina si 400 ero de inmatriculat de unde sa aveti si 2000 de euro de vopsea si inca 1000 de muzica ce sa va spun lasaTI OMU IN PACE si vedeti-va de viitoarele voastre dacii .VA PUPA TATA
dell 26 is offline   Reply With Quote
Old 05-02-11, 18:52   #38
o_kh3

Stage 5
 
o_kh3's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 1,663
Member of:
[VW]
Default Re: Inca un Corrado G60 prin Ro..

din ce ai zis tu mai sus reiese ca proprietarul acestui corrado a avut 2000e pentru vopsea si inca 1000e pentru muzica si nu ca a cumparat masina asa?


in legatura cu masina, e depasita din punct de vedere al tendintelor din ziua de azi! acum 2-3 ani era perfecta pentru cum a fost gandita!

bafta in continuare !
__________________
dezmembrez golf 1 gti

Quote:
Originally Posted by sharky-vw View Post
....inainte sa comentezi..invata sa scri.....
o_kh3 is offline   Reply With Quote
Old 05-02-11, 19:37   #39
76BPR

Stage 5
 
Join Date: May 2008
Posts: 748
Default Re: Inca un Corrado G60 prin Ro..

Quote:
Originally Posted by corrado_adi View Post
am pus o poza si cu motorul,nu sariti,nu e vopsit de mine traseul cu auriu,voi pune un intercooler mai mare si automat alt traseu..telescopu capotei si filtru de aer sunt puse de je
Eu unul zic ca mergea un ROZ la motor, daca tot da bine movul la parasolare,si cameleonul la exterior.
Eu stiu un proverb, cand unul iti spune ca esti beat sa nu-l crezi,dar cand iti spun mai multi, sa ii crezi.
Asa ca, daca voi acolo la Sibiu credeti ca masina asta e o senzatie, va inselati amarnic.
76BPR is offline   Reply With Quote
Old 05-02-11, 19:49   #40
corrado_adi

Stage 5
 
corrado_adi's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 326
Default Re: Inca un Corrado G60 prin Ro..

Quote:
Originally Posted by 76BPR View Post
Eu unul zic ca mergea un ROZ la motor, daca tot da bine movul la parasolare,si cameleonul la exterior.
Eu stiu un proverb, cand unul iti spune ca esti beat sa nu-l crezi,dar cand iti spun mai multi, sa ii crezi.
Asa ca, daca voi acolo la Sibiu credeti ca masina asta e o senzatie, va inselati amarnic.
eu unu zic ca tu te bagi cam mult in seama si poate la romexpo te trezesti cu doua capace,asta e o promisiune.
corrado_adi is offline   Reply With Quote
Old 05-02-11, 19:52   #41
76BPR

Stage 5
 
Join Date: May 2008
Posts: 748
Default Re: Inca un Corrado G60 prin Ro..

Quote:
Originally Posted by corrado_adi View Post
eu unu zic ca tu te bagi cam mult in seama si poate la romexpo te trezesti cu doua capace,asta e o promisiune.
Pai tu chiar ca te primesc cu ea la Romexpo?si daca incepi cu amenintari ,se schimba putin situatia,si o sa te astept cu mare drag.
Ramane cum ai spus la Romexpo sa iau capacele,dar sa fie castigatoare.

Last edited by 76BPR; 05-02-11 at 20:00.
76BPR is offline   Reply With Quote
Old 05-02-11, 20:14   #42
mihai.ghetto

Stage 5
 
mihai.ghetto's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 2,154
Member of:
[Ghetto Cult]
Default Re: Inca un Corrado G60 prin Ro..

Quote:
Originally Posted by corrado_adi View Post
inseamna ca nemtii de RIEGER sunt niste tarani,nu?.
pe scurt.... da, sunt


ps: nu-l lua in seama pe bpr ca e invidios
mihai.ghetto is offline   Reply With Quote
Old 05-02-11, 20:15   #43
rradovr6

Stage 4
 
rradovr6's Avatar
 
Join Date: May 2010
Posts: 203
Default Re: Inca un Corrado G60 prin Ro..

Quote:
Originally Posted by 76BPR View Post
Pai tu chiar ca te primesc cu ea la Romexpo?si daca incepi cu amenintari ,se schimba putin situatia,si o sa te astept cu mare drag.
Ramane cum ai spus la Romexpo sa iau capacele,dar sa fie castigatoare.
Ma de ce sunteti rai????BPR ule si tu jignesti intr una masina omului.....v a explicat clar ca el asa a luat o si urmeaza o serie de modificari....si in privinta asta vreau sa l ajut si eu cu ce pot asa ca nu mai fiti rautaciosi si asteptati sa vedeti cum v a arata masina dupa ce pune si el mana pe ea....intradevar masina e facuta pe gusturile de acum 4 ani sa zic dar asta nu inseamna ca e o masina urata in ziua de azi.....cel putin vopseua arata bine pe masina si in ziua de azi....asa ca nu mai fiti toti super destepti si in loc sa l incurcati si jigniti pe om ajutati l daca tot cunoasteti asa multe despre un CORRADO....
........... numai bine si adi ti am zis nu i mai baga in seama......
rradovr6 is offline   Reply With Quote
Old 05-02-11, 20:21   #44
bogdy.ghetto

Stage 5
 
bogdy.ghetto's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 1,199
Member of:
[Ghetto Cult]
Default Re: Inca un Corrado G60 prin Ro..

Cand masina o sa arate asa lumea o sa zica RESPECT pana atunci...ramane de discutat:
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	GroteFoto-LTW7H7H3.jpg
Views:	102
Size:	402.5 KB
ID:	1858972   Click image for larger version

Name:	corrado.jpg
Views:	107
Size:	67.6 KB
ID:	1858973  
bogdy.ghetto is offline   Reply With Quote
Old 05-02-11, 20:22   #45
76BPR

Stage 5
 
Join Date: May 2008
Posts: 748
Default Re: Inca un Corrado G60 prin Ro..

Quote:
Originally Posted by rradovr6 View Post
Ma de ce sunteti rai????BPR ule si tu jignesti intr una masina omului.....v a explicat clar ca el asa a luat o si urmeaza o serie de modificari....si in privinta asta vreau sa l ajut si eu cu ce pot asa ca nu mai fiti rautaciosi si asteptati sa vedeti cum v a arata masina dupa ce pune si el mana pe ea....intradevar masina e facuta pe gusturile de acum 4 ani sa zic dar asta nu inseamna ca e o masina urata in ziua de azi.....cel putin vopseua arata bine pe masina si in ziua de azi....asa ca nu mai fiti toti super destepti si in loc sa l incurcati si jigniti pe om ajutati l daca tot cunoasteti asa multe despre un CORRADO....
........... numai bine si adi ti am zis nu i mai baga in seama......
Da mai frate ,si alti mi-au spus mie ca nu le place masina mea si asta a fost,ce trebuie sa ii amenint cu bataia, daca la alti nu le place masina mea.Din contra am bagat la cap, chiar daca nu am recunoscut in fata ,si unele reprosuri ale altora le-am schimbat.
Dar personajul, crede ca e pe plantatie la el la tara daca vine in Bucuresti.O sa aibe el unele surprize daca vine.
76BPR is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -