Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > VOLKSWAGEN > Masina mea Volkswagen

Reply
 
Thread Tools
Old 04-02-11, 00:50   #16
corrado_adi

Stage 5
 
corrado_adi's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 326
Default Re: Inca un Corrado G60 prin Ro..

Quote:
Originally Posted by Vw_GTI_G60 View Post
Ingrijit si aparte interiorul (mai putin sistemul audio din portbagaj)in schimb exteriorul e de un kitsch total incepad de la plasa gen Vitan si terminand cu grila din capota care nu are nici un D-zeu avand in vedere ca acolo e situat intinzatorul de la compresor si curelele, filtrul de aer e mai in fata.
Sa speram ca actualul proprietar are mai mult bun gust decat anteriorul

Intrebare, la ce presiune lucreaza acum compresorul de masina are 'minim 190cp' ?
sistemul audio nu pare ingrijit?)ma faci sa rad.exteriorul e un kitsch?inseamna ca nemtii de RIEGER sunt niste tarani,nu?prin grila din capota intra aer exact pe filtru de aer..actualul proprietar va schimba plasa din bara si culoarea,in rest masina va ramane identica.
imi pare sincer rau ca asta vara cand am fost in tara nu mi-am facut timp sa pun masina pe tester,dar sunt sigur ca masina nu are 190cp ci 200,nu sunt la primul corrado g60 ,am avrut alte 5 bucati..in fine preiunea maxima la7000 ture e de 0.9bari cu fulie de 68+cip+evacuare de la G-power GERMANY cap-coada,regulator de presiune,supapa by-pass si alte maruntisuri...
__________________
Street racING is not a crime
corrado_adi is offline   Reply With Quote
Old 04-02-11, 00:58   #17
corrado_adi

Stage 5
 
corrado_adi's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 326
Default Re: Inca un Corrado G60 prin Ro..

ms si pt aprecieri
corrado_adi is offline   Reply With Quote
Old 04-02-11, 01:30   #18
Detman
Fiat Driver

Stage 5
 
Detman's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 3,228
Member of:
[Fiat]
[VW]
Default Re: Inca un Corrado G60 prin Ro..

masina are potential

imi pare rau ca ma bag , dar totusi, as vrea sa stiu ce are masina asta de la Rieger? ce ai gasit in catalog si e pe masina ta? masina asta e un stil... cum ii spun eu "spaniol"... culoare tipatoare, interior tipator. are maner doar pe o parte...

acum iti dau un sfat cum poti remedia cateva chestii, cum ar fi, plasa tip fagure din plastic in bara fata, capota normala ( asta sa o schimbi ca arata ciudat ). interiorul la faruri eventual pe negru ( dat jos sticla si vopsit - sunt prea bling bling pt corrado ). plasa tip fagure din plastic si la bara spate, stopurile putin fumurii. bani putini, efect maxim.

masina asta nu e de aruncat, chiar poate multe, mai ales motorizarea asta. bafta.
nu o lua personal, dar cine a facut-o poate nu stia cum trebuie sa arate un corrado adevarat...
Detman is offline   Reply With Quote
Old 04-02-11, 08:26   #19
corrado_adi

Stage 5
 
corrado_adi's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 326
Default Re: Inca un Corrado G60 prin Ro..

Quote:
Originally Posted by Detman View Post
masina are potential

imi pare rau ca ma bag , dar totusi, as vrea sa stiu ce are masina asta de la Rieger? ce ai gasit in catalog si e pe masina ta? masina asta e un stil... cum ii spun eu "spaniol"... culoare tipatoare, interior tipator. are maner doar pe o parte...

acum iti dau un sfat cum poti remedia cateva chestii, cum ar fi, plasa tip fagure din plastic in bara fata, capota normala ( asta sa o schimbi ca arata ciudat ). interiorul la faruri eventual pe negru ( dat jos sticla si vopsit - sunt prea bling bling pt corrado ). plasa tip fagure din plastic si la bara spate, stopurile putin fumurii. bani putini, efect maxim.

masina asta nu e de aruncat, chiar poate multe, mai ales motorizarea asta. bafta.
nu o lua personal, dar cine a facut-o poate nu stia cum trebuie sa arate un corrado adevarat...
tot ce a fost facut la rado asta a fost facut in germania,am un dosar intreg cu fiecare banut care a fost investit in el,sunt peste 9000 de e crede-ma..bara fata RS,bara spate si mascuta sunt in catalog la RIEGER,farurile si stopurile sunt de la IN PRO,daca se vroiau pe negru se comandau pe negru,desii,sunt prin pivnita mea unele cu led,cred ca pe alea o sa le pun.ms pt sfaturi
corrado_adi is offline   Reply With Quote
Old 04-02-11, 08:34   #20
corrado_adi

Stage 5
 
corrado_adi's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 326
Default Re: Inca un Corrado G60 prin Ro..

P.S voi schimba plasa,pana si taicamio mia zis"ce-i cu plasa aia de muste?"))),nu m-am bucurat de rado doar 2 sapt vara trecuta,peste 2 luni ma intorc in tara si o sa-mi manance iar o gramada de cascaval,sunt sigur...
corrado_adi is offline   Reply With Quote
Old 04-02-11, 09:26   #21
ugod

Stage 5
 
ugod's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 3,804
Default Re: Inca un Corrado G60 prin Ro..

Volanul ala e spactacol fara public
scapa de el si de carligele de rufe din spate
si de parasolarele chinezesti ....
in rest e ok ...pune o poza cu motorul
si poze mai multe si detailiate
__________________
execut Evacuari Inox ,admisii aluminiu custom. Suduri in Inox ,Aluminiu ,Magneziu in mediu protector .Taieri flanse cu plasma pt admisi sau evacuari .
DEZMEMBRARI VW GOLF 1,2,3,4, PASSAT B3 B4 Corrado
Diferite motorizari: 1400, 1600, 1800, 2000 8v, 2000 16v, 2800 VR6, 1900 D, TD, TDI
YM/ID: ugodvamesu
E-mail:ugodvamesu@yahoo.com
TEL: 0722410820
ugod is offline   Reply With Quote
Old 04-02-11, 11:06   #22
Vw_GTI_G60

Stage 3
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 100
Default Re: Inca un Corrado G60 prin Ro..

Eu nu am spus ca sistemul audio e 'neingrijit' ci doar ca e un kitsch, nu e nevoie sa iti umpli polita cu nspe difuzoare si portbagajul cu 2 tunuri de bas pt un sunet bun dar nah unde nu e calitate se poate compensa cu cantitatea.

Spui ca totul e facut cu elemente luate din Rieger, ok, nu te contrazic dar nu prea inteleg de cand faptul ca ceva apare in Rieger e o garantie a bunului gust ? Rieger este un centralizator ce produce cateva articole iar in rest vinde orice se produce, pe el nu il intereseaza bunul gust ci doar strict profitul.

Daca tu simti puterea masinii in piciorul drept atunci ai sincerele mele felicitari si ai sanse sa iti ajuti multi prieteni sa nu mai dea banii pe dynouri prostesti cand pot sa te lase pe tine 5 minute la volan si dupa au o certitudine a puterii autovehiculului lor.
Stiu prea bine cu ce se maninca un G60 si desi multe am auzit si multe se promit din pacate nu am vazut si rezultatele aferente vorbelor. Poti studia problema si pe forumul dedicat motorului PG de pe VWVortex.
Daca as fi in locul tau inainte sa ma bucur de cei peste 190cp din dotare as desface instant compresorul ca sa nu am surprize ulterior.
Vw_GTI_G60 is offline   Reply With Quote
Old 04-02-11, 17:07   #23
corrado_adi

Stage 5
 
corrado_adi's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 326
Default Re: Inca un Corrado G60 prin Ro..

Quote:
Originally Posted by Vw_GTI_G60 View Post
Eu nu am spus ca sistemul audio e 'neingrijit' ci doar ca e un kitsch, nu e nevoie sa iti umpli polita cu nspe difuzoare si portbagajul cu 2 tunuri de bas pt un sunet bun dar nah unde nu e calitate se poate compensa cu cantitatea.

Spui ca totul e facut cu elemente luate din Rieger, ok, nu te contrazic dar nu prea inteleg de cand faptul ca ceva apare in Rieger e o garantie a bunului gust ? Rieger este un centralizator ce produce cateva articole iar in rest vinde orice se produce, pe el nu il intereseaza bunul gust ci doar strict profitul.

Daca tu simti puterea masinii in piciorul drept atunci ai sincerele mele felicitari si ai sanse sa iti ajuti multi prieteni sa nu mai dea banii pe dynouri prostesti cand pot sa te lase pe tine 5 minute la volan si dupa au o certitudine a puterii autovehiculului lor.
Stiu prea bine cu ce se maninca un G60 si desi multe am auzit si multe se promit din pacate nu am vazut si rezultatele aferente vorbelor. Poti studia problema si pe forumul dedicat motorului PG de pe VWVortex.
Daca as fi in locul tau inainte sa ma bucur de cei peste 190cp din dotare as desface instant compresorul ca sa nu am surprize ulterior.
Parerea mea de om de la tara este ca tu esti un
mare papagal care nu are ce face toata ziua si posteaza pe pagina la unu si la altu..stai so clarificam geosiane.,uitate mai sus si vezi ca am scris,compresorul e reconditionat INTEGRAL cu piese de la BAR-TEK-MOTORSPORT.
daca eu simt puterea masinii in piciorul drept?!mare prostan mai esti ,in alea 2 saptamani cat am stat acasa nu am avut timp de dino,dar am avut timp de cateva liniute,5 la numar,dintre care nu am pierdut niciuna,victime:celica 2000 16v 175 ps fabrica,celica 192 ps fabrica,astra bertone 192 ps fabrica,golf vr6 174 ps fabrica,si un pisoi 325.cum iti explici?miam dat pedalierul jos si am impins ca si FRED,nu?
referitor la muzica,e un KItch?daca aia de la rieger sunt de la tara ca si mine,atunci si aia de la HIFONICS sunt la fel.,tot ce se vede in portbagaj e de la ei,totate cumparate din germania nu din obor de la voi,1 statie pt placa,1 pt WOOFER,Wooferul,toate boxele de pe placa,chiar si condensatorul sunt Hifonics.cum asta am incheiat subiectu,cauta alt topic sati spui parerile.
PS:te astept la o liniuta,in care sa punem si niste banuti,asa numa,sa te fac cu aia 160 de caluti de fabrica
corrado_adi is offline   Reply With Quote
Old 04-02-11, 17:10   #24
Vw_GTI_G60

Stage 3
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 100
Default Re: Inca un Corrado G60 prin Ro..

Pur si simplu esti mai prost decat prevede legea iar eu dobitoc ca ma pun la mintea ta ! Somn usor liniutar de duzina !

P.S. Ai dreptate cand spui ca esti taran, scrierea ta in flagranta contradictie cu ortografia limbii romane o arata clar

Last edited by Vw_GTI_G60; 04-02-11 at 17:13.
Vw_GTI_G60 is offline   Reply With Quote
Old 04-02-11, 17:13   #25
corrado_adi

Stage 5
 
corrado_adi's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 326
Default Re: Inca un Corrado G60 prin Ro..

Quote:
Originally Posted by ugod View Post
Volanul ala e spactacol fara public
scapa de el si de carligele de rufe din spate
si de parasolarele chinezesti ....
in rest e ok ...pune o poza cu motorul
si poze mai multe si detailiate
volanul ramane.,chiar nu stiam ce sunt alea din spatele scaunelor,credeam ca pt pi...de sa nu se verse pe viraje,o sa le dau jos,primu lucru!))))
ecranele din parasolare sunt de la JVC,raman
o sa pun poze si cu motoru si mai multe cu masina.
PSricum vroiam sa iau legatura cu tine pt un traseu pt un intercooler mai mare,dar te contactez eu in scurt timp numa bine
corrado_adi is offline   Reply With Quote
Old 04-02-11, 17:49   #26
corrado_adi

Stage 5
 
corrado_adi's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 326
Default Re: Inca un Corrado G60 prin Ro..

rado rosu g60 sold..
rado gri g60 unfall..
rado verde g60 stollen..
fiecare avea cate ceva aparte..
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	ABCD0015(12).JPG
Views:	58
Size:	49.4 KB
ID:	1856888   Click image for larger version

Name:	ABCD0017(5).JPG
Views:	51
Size:	47.5 KB
ID:	1856889   Click image for larger version

Name:	DSC02568.JPG
Views:	74
Size:	2.67 MB
ID:	1856890  

Click image for larger version

Name:	DSC02567.JPG
Views:	48
Size:	2.63 MB
ID:	1856891   Click image for larger version

Name:	DSC03980.JPG
Views:	80
Size:	2.53 MB
ID:	1856907   Click image for larger version

Name:	DSC03983.JPG
Views:	44
Size:	1.40 MB
ID:	1856908  

Click image for larger version

Name:	DSC03986.JPG
Views:	52
Size:	1.42 MB
ID:	1856909   Click image for larger version

Name:	DSC03989.JPG
Views:	38
Size:	1.21 MB
ID:	1856910  
corrado_adi is offline   Reply With Quote
Old 04-02-11, 17:52   #27
corrado_adi

Stage 5
 
corrado_adi's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 326
Default Re: Inca un Corrado G60 prin Ro..

.....
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	W(2).JPG
Views:	35
Size:	50.9 KB
ID:	1856912   Click image for larger version

Name:	corrado verde3.jpg
Views:	64
Size:	115.9 KB
ID:	1856913   Click image for larger version

Name:	corrado verde 5.jpg
Views:	49
Size:	120.8 KB
ID:	1856914  

Click image for larger version

Name:	corrado verde1.jpg
Views:	60
Size:	123.7 KB
ID:	1856915  
corrado_adi is offline   Reply With Quote
Old 04-02-11, 22:10   #28
Sebastian.C

Stage 5
 
Sebastian.C's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 3,004
Member of:
[FORD]
[VW]
Default Re: Inca un Corrado G60 prin Ro..

Acest stil de tuning era apreciat in Germania prin 98-00 ... Culori cameleon si 100 de boxe pe placa din spate.... Ca sa nu mai zic de spoilerele "Rieger" si ce-o mai fi... Singurul lucru de apreciat pe masina asta este interiorul...care e foarte bine lucrat...in afara de volan,parasolare si suportii aia de rufe din spate.... Poate si motorul daca e in starea care zici tu ca e acum....
Sebastian.C is offline   Reply With Quote
Old 04-02-11, 23:17   #29
Detman
Fiat Driver

Stage 5
 
Detman's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 3,228
Member of:
[Fiat]
[VW]
Default Re: Inca un Corrado G60 prin Ro..

cata ura e in unele prezentari... de ce nu puteti sa faceti ceva , eventual sa ii dati un sfat, un exemplu.
corrado-urile care le-ai avut inainte de acesta erau foarte frumoase, erau mai aproape de stilul OEM, care e iubit la masinile de genu. ar fi ok sa incerc sa dai bara fata la schimb cu una stock, sau sa ii cumperi una stock.

bafta.
Detman is offline   Reply With Quote
Old 04-02-11, 23:36   #30
76BPR

Stage 5
 
Join Date: May 2008
Posts: 748
Default Re: Inca un Corrado G60 prin Ro..

Quote:
Originally Posted by Sebastian.C View Post
Acest stil de tuning era apreciat in Germania prin 98-00 ... Culori cameleon si 100 de boxe pe placa din spate.... Ca sa nu mai zic de spoilerele "Rieger" si ce-o mai fi... Singurul lucru de apreciat pe masina asta este interiorul...care e foarte bine lucrat...in afara de volan,parasolare si suportii aia de rufe din spate.... Poate si motorul daca e in starea care zici tu ca e acum....
Parerea ta ca e bine lucrat,uitate pe detali si ai sa vezi ca nu e chiar asa bine lucrat.A facut interiorul crem ,si parasolarele mov,adica tiganeala la mama ei acasa.Ce treaba o avea cremul ,cu movul nu am inteles.
76BPR is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -