Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > OLTCIT > Masina mea Oltcit

Reply
 
Thread Tools
Old 12-11-13, 14:06   #826
don_eduardo37
Oltcit Driver

Stage 5
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 592
Member of:
[Oltcit]
Default Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU

Quote:
Originally Posted by SUPAPA_Jr View Post
Don eduardo...faci pe atotcunoscatorul vad...vrei masina? sari cu 1500E...o scapi din mainile nemilosului club de noapte...pentru cultura ta generala...masina are toata cursa ambreiajului 5 centimetri...nu are servodirectie , are jante si cauciucuri late si pe langa astea...are discuri la cutie, asa ca fum de la roti nu are cum sa vada...nu ai cum sa intelegi.
Prietene, fumul din roti nu l-am descris eu, ci proprietarul, cand pleci de la semafor de scartaie rotile, omori ambreiajul, cred ca nu-l schimba de bun, ori poate vrea cursa de juma de metru la ambreiaj.
Nu ms, in primul rand nu ma pasioneaza acum masina, poate daca o mai tinea dr.dre pana pe la anu, aveam bani sa o iau, acum din pacate nu ma mai atrage, plus ca am masina de plimbarica si un oltcit in garaj la dos bagat.
Eu mi-am spus parerea si atat, parerea mea e ca masina ar trebui sa ramana sub capota cam tot asta, deh, iar, e treaba lu 'racer ce face.
__________________
23UNU'. 23ALTU'
Pentru alte optiuni apasati tasta 2
Ford Fiesta mk6 1.4 16v 80hP 2003 https://forum.4tuning.ro/121-masina-m...6-1-4-16v.html
don_eduardo37 is offline   Reply With Quote
Old 13-11-13, 09:21   #827
NightClubRacer

Stage 5
 
NightClubRacer's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 5,646
Member of:
[2 Roti]
Default Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU

Quote:
Originally Posted by SUPAPA_Jr View Post
Numai rachete in garajul ala =))
pei da
Quote:
Originally Posted by stuparu_mihairadu View Post
sa-mi bag picioru..ce bine e cu garaj
e un vis implinit
Quote:
Originally Posted by Crysty95 View Post
iti mai trebe ambreiajul ala de care am vorbit?
da, nu am apucat sa te sun ca imi aranjez garaju si deocamdata ma uscat de bani...lumini, porti etc. Saptamana viitoare sigur!
Quote:
Originally Posted by don_eduardo37 View Post
Si eu sunt de aceeasi parere, si ca sa fiu clar de ce zic asta, deja ai intrat in ambreiajul masinii ca tre' sa-l schimbi, ca scoate fum din roti, nu? Curios ca masina fost facuta chiar cel mai bine dintre toate lucrate prin sectiunea asta. Fii sigur ca daca-l faci bucati, n-o sa stam la o piulita din ABU, bine, ca ar fi o treaba sa luam fiecare cate o piulita sau saiba sa scriem pe ea, asta o fost ABU. Iarasi zic ca sper sa ma insel dar cum spuneam, faptele vorbesc. Nu il mai intreb pe dr.Dre cu ce-l incurca olteanca, nu inteleg cand are un 5 superb sa mai vrea un 3 care se gaseste greu, toti avem a noastra nebunie cu masinile astea.
pentru informatia ta generala, ambreaju era dus de cand am luat masina, rulmentu facea ca dracu asa ca trebuie schimbat, si macar sa scoata fum din roti...la cum arata, nu doar sa ARATE si atat. cu ceva bani, o sa fie mult mai buna decat a plecat de la DRE, da dureaza ca graba strica treaba!

Quote:
Originally Posted by SUPAPA_Jr View Post
Don eduardo...faci pe atotcunoscatorul vad...vrei masina? sari cu 1500E...o scapi din mainile nemilosului club de noapte...pentru cultura ta generala...masina are toata cursa ambreiajului 5 centimetri...nu are servodirectie , are jante si cauciucuri late si pe langa astea...are discuri la cutie, asa ca fum de la roti nu are cum sa vada...nu ai cum sa intelegi.
lasa ma, ca toti se plang ca vai ce masina veche, cum s-o dai si etc. Da nu unu nu are bani sa isi permita una
Quote:
Originally Posted by Danutz Bratosin View Post
Ia gata cu off-topicul...e masina lui, sunt banii lui. Ca o face conserva sau nu, nu e problema noastra!
exact!
Quote:
Originally Posted by don_eduardo37 View Post
Prietene, fumul din roti nu l-am descris eu, ci proprietarul, cand pleci de la semafor de scartaie rotile, omori ambreiajul, cred ca nu-l schimba de bun, ori poate vrea cursa de juma de metru la ambreiaj.
Nu ms, in primul rand nu ma pasioneaza acum masina, poate daca o mai tinea dr.dre pana pe la anu, aveam bani sa o iau, acum din pacate nu ma mai atrage, plus ca am masina de plimbarica si un oltcit in garaj la dos bagat.
Eu mi-am spus parerea si atat, parerea mea e ca masina ar trebui sa ramana sub capota cam tot asta, deh, iar, e treaba lu 'racer ce face.
frate inseamna ca esti mecanic de ulita, orice ambreaj BUN(chiar si unu pe duca) tine la plecari bruste de pe loc, cu fum sau cu scartiala din roti...normal ca se va duce mai repede in timp, decat daca mergi normal. Da la asta mai are un pic si e dus, asta e dau in el pana face poc...vine platforma si o aduce la garaj si il schimb da nu fac asta, ca e munca mea, banii mei si deja masina numai iese pe strazi pana nu e gata cu totu

IN FINE hai sa fim oameni si sa lasam rautatile si sa ne vedem de conservele noastre! O zi buna!
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	1422542_601373193244291_2002221238_n.jpg
Views:	335
Size:	72.0 KB
ID:	2890494   Click image for larger version

Name:	994378_601535579894719_128159264_n.jpg
Views:	268
Size:	62.3 KB
ID:	2890495  
__________________
DMX Custom's since 2005!
NightClubRacer is offline   Reply With Quote
Old 16-11-13, 12:33   #828
stuparu_mihairadu

Stage 5
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 421
Member of:
[Oltcit]
Default Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU

toate alea 3 sunt ale tale ? :O .....
stuparu_mihairadu is offline   Reply With Quote
Old 18-11-13, 09:38   #829
NightClubRacer

Stage 5
 
NightClubRacer's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 5,646
Member of:
[2 Roti]
Default Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU

Quote:
Originally Posted by stuparu_mihairadu View Post
toate alea 3 sunt ale tale ? :O .....
nu, decat golfu albastru si oltcitu, restu sunt la mine la facut inca astept sa imi intre banii, si sa ma apuc de oltean si dupa de golfu 2
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	1426510_603885622993048_1649269248_n.jpg
Views:	287
Size:	67.9 KB
ID:	2893512  
NightClubRacer is offline   Reply With Quote
Old 24-11-13, 12:32   #830
PetricaCBD
Daewoo Driver

Stage 5
 
PetricaCBD's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 1,899
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Oltcit]
[DAEWOO]
Default Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU

aiba astept sa-l vad prin Bucuresti...felicitari pt achizitie....golful tau seamana cu BPRul
PetricaCBD is offline   Reply With Quote
Old 04-02-14, 09:20   #831
lancer
Oltcit Driver

Stage 5
 
lancer's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Posts: 729
Member of:
[Oltcit]
Default Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU

hey hey ..de cand nu am mai intrat pe aici sunt in urma cu stirile ... nici nu stiam ca dre a vandut masina ... pacat pe de o parte ..pe de alta parte racer -ul sa o stapaneasca sanatos ... si sper ca gandurie sumbre de se prevad pe aici sa nu se implineasca

in privinta ambreiajului si a cunoscatorilor ... stiu ca dre parca a schimbat destule ambreiaje pana sa gaseasca unul multumitor ... dar si asa calitatea proasta a pieselor isi spune cuvantul ... sunt o gramada de rulmenti care fluiera de noi ..si ambreiaje care nu tin mai mult de 15-20000 de km oricat de frumos ai merge ... depinde de noroc ... asa ca nu poate fi acuzat racer ca s-a dat la masina un pic .. e normal sa te dai la ea ..aratati-mi mie un oltcit-ist care nu s-a dat la masina ...

cat despre tine don-eduardo ...mai ai pana sa aduci oltcitul ala la nivelul unuia cat de cat acceptabil ...incepand de la cele 6-7 straturi de vopsea data cu cu aspiratorul din 2 in 2 luni pana la a-l face functional si apt sa mearga cum trebuie pe drum, oricum mai e putin si se fac 4 ani de cand e tot in demersuri si nu se vede nimic constructiv la el ..din contra ... deci tu esti ultimul care ar trebui sa comenteze referitor la punerea pe butuci a unei masini ...
__________________
DJ-01-KNK
lancer is offline   Reply With Quote
Old 10-07-14, 19:35   #832
George Hermenean
Oltcit Driver

Stage 5
 
George Hermenean's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 349
Member of:
[Oltcit]
Default Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU

Ce se mai aude cu Oltcitu'?
George Hermenean is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -