Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > OLTCIT > Masina mea Oltcit

Reply
 
Thread Tools
Old 15-10-09, 00:19   #16
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Cele mai importante Oltcit-uri

Ideea e următoarea: voia veţi maşini frumoase, modificate, aşa cum aţi crezt voi.
Apoi aţi decis să le publicaţi pe 4tuning. Ei, īn momentul ăsta userii 4tuning propun care din masinile prezentate pe secţiune considera ei ca sunt atrăgătoare, apoi din selecţiile lor se aleg cele mai interesante sau populare.
Acelea vor apărea īn primul post cu redirecţionare catre ele. E alegerea celor care citesc şi votează aici.
Ele se pot schimba, īmbunătăţi, modifica, iar părerile pot diferi īn timp, tocmai de aceea va exista un top 5 sau top 10 care va fi modificat conform voturilor primite.
aleks is offline   Reply With Quote
Old 15-10-09, 09:18   #17
bodyspeed

Stage 5
 
bodyspeed's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 5,390
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Oltcit]
[4Rally]
[BMW]
[FOTO]
Default Re: Cele mai importante Oltcit-uri

Quote:
Originally Posted by b01uxd View Post
ia zi "barosane", asta https://forum.4tuning.ro/119-masina-m.../147949-a.html se incadreaza la "mașinile făcute īn bătaie de joc, fără simț de răspundere"...
Nu se referea la tine şi stii prea bine
Quote:
Originally Posted by julaikos View Post
si totusi,nu exista alt topic in care sunt prezentate cele mai si cele mai oltcituri?
nu mi se pare corect fata de toata lumea ca masinile din aceasta lista sa fie considerate ca facute bine,si unu care nu a facut nimic la oltcit dar isi da acolo silinta si incearca sa invete ceva sa fie lasat in coada
am inteles ca unele topicuri au fost puse ca stiky pentru o satamana si lasate de fapt vreo luna,sau ca unii au trei coite...uite eu am 5 coite,si totusi nu vreau masina cap de lista,cine are curiozitatea sa vada ce am facut oricum o sa ia topicul la rasfoit,nu trebuie "ajutat" prin indicatoare (stiky) ca acolo e o masina de top

in fine,ideea mea e ca nu e echitabil ca unii sa fie sus si altii jos
toti avem oltcituri,si asta ar trebui sa conteze in primul rand,si apoi sa ne ajutam nu sa ne clasificam
Pe secţiunea monomarcă nu era termen sticky de o săptămīna, apoi maşinile ce au fost sticky consider că au fost şi sunt cele mai reprezentative, şi mai demult cīnd tu nu erai pe forum..au fost mai multe sticky, dar proprietari au considerat că nu au locul acolo sus, aşa ca le-am dat jos şi apoi ele au revenit sus, deoarece ele au progresat considerabil . Iniţiativa venea de la noi/ei , şi nici de cum cine avea cel mai mare numar ce coiţe cum sugerezi prin exprimarea ta plastică
Ideea este foarte bine venită, deoarece..impactul că AICI SE FACE CEVA , ŞI DA AVEM MAŞINI MODIFICATE SERIOS SE VEDE DE LA INCEPUT ..TREBUIE PUS IN ATENTIE..
Quote:
Originally Posted by aleks View Post
Ideea e următoarea: voia veţi maşini frumoase, modificate, aşa cum aţi crezt voi.
Apoi aţi decis să le publicaţi pe 4tuning. Ei, īn momentul ăsta userii 4tuning propun care din masinile prezentate pe secţiune considera ei ca sunt atrăgătoare, apoi din selecţiile lor se aleg cele mai interesante sau populare.
Acelea vor apărea īn primul post cu redirecţionare catre ele. E alegerea celor care citesc şi votează aici.
Ele se pot schimba, īmbunătăţi, modifica, iar părerile pot diferi īn timp, tocmai de aceea va exista un top 5 sau top 10 care va fi modificat conform voturilor primite.
partea cu voturile trebuie atent şlefuită nu vreau să apară gen miss 4tuning days pe secţiune ..clone..clone..clone şi iar clone,
Se lucreaza la Centralizarea cel mai frumos oltcit III se mai aşteapta ceva poze, īncerc grăbirea , dar am considerat că aşteptarea să lase să iasă ceva frumos pīnă la urmă .. vedem cīt mai aşteptăm
__________________
carDesign
Magazin CarDesign 4Tuning

Last edited by bodyspeed; 15-10-09 at 09:20.
bodyspeed is offline   Reply With Quote
Old 15-10-09, 15:24   #18
ME.Beast

Stage 5
 
ME.Beast's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 587
Member of:
[Moderators]
[LANCIA]
Default Re: Cele mai importante Oltcit-uri

dj 05 pmd


dj 05 rsg
ME.Beast is offline   Reply With Quote
Old 16-10-09, 00:18   #19
Laure2fast
Oltcit Driver

Stage 5
 
Laure2fast's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 2,185
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Oltcit]
[VW]
Default Re: Cele mai importante Oltcit-uri

foarte buna initiativa..sa nu se mai faca diferente intre masini
on :B 21 RMI https://forum.4tuning.ro/119-masina-m...rl-21-rmi.html
__________________
DJ-63-CRO - Pinky
Laure2fast is offline   Reply With Quote
Old 11-01-10, 17:34   #20
Ja_Rule

Stage 5
 
Ja_Rule's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 2,622
Member of:
[Moderators]
[Midnight Racers]
[Oltcit]
[DACIA]
[Echipa de sprijin]
[Dacia Rally Team]
[VW]
Default Re: Cele mai importante Oltcit-uri

Poate putin cam tarziu dar eu nu inteleg de ce atata cearta... cred ca se stie de mult timp care sunt masinile reprezentative pe sectiunea "Oltcit" si nu vad de ce acest clasament nu s`ar putea schimba in timp ... in plus se poate face un topic in care sa fie prezentate masinile "disparute", dar care candva au avut un cuvant de spus pe aceasta sectiune ... e doar parerea mea...
__________________
Berlinć 1310 decocostārcitć B 79 L E M ... Member of : Dacia Rally Team Motorsport ...
Regulamentul secţiunilor comerciale...Reguli generale pe forumul 4TuningRO...Feedback Dacia...Esenţial: scrieţi corect īn limba romānă



"Suntem atāt de rći incāt ne ardem si intre noi"

Funerare auto (tractari)

0765.324.707 / 0765.948.147
Ja_Rule is offline   Reply With Quote
Old 15-01-10, 08:53   #21
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Cele mai importante Oltcit-uri

Oricum a fost foc de paie, s-a enervat lumea la īnceput iar după aia a uitat toată lumea subiectul, aşteptăm sugestii
aleks is offline   Reply With Quote
Old 25-01-10, 16:47   #22
dodolik

Stock
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 3
Default

misto CRO ,sta cu mine la bloc, l-am vazut pe viu , e super!

Last edited by manu_96xls; 25-01-10 at 16:58.
dodolik is offline   Reply With Quote
Old 26-01-10, 11:56   #23
darck_angel64
Oltcit Driver

Stage 5
 
darck_angel64's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 837
Member of:
[Oltcit]
[DAEWOO]
[SKODA]
Default Re: Cele mai importante Oltcit-uri

discutii, discutii si iar discutii... boring...

pozele nu mai sunt? vreau sa vad oltence, clasamente etc.
de citit m-am plictisit
darck_angel64 is offline   Reply With Quote
Old 15-02-11, 08:20   #24
wane

Stage 1
 
Join Date: Oct 2010
Posts: 12
Default Re: Cele mai importante Oltcit-uri

vorbim de masini care inca mai sunt pe sosele si arata bine sau de cele tunate acum cativa ani si sunt fier vechi deja?
wane is offline   Reply With Quote
Old 15-02-11, 08:59   #25
darck_angel64
Oltcit Driver

Stage 5
 
darck_angel64's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 837
Member of:
[Oltcit]
[DAEWOO]
[SKODA]
Default Re: Cele mai importante Oltcit-uri

asta este ideea
darck_angel64 is offline   Reply With Quote
Old 15-02-11, 10:36   #26
wane

Stage 1
 
Join Date: Oct 2010
Posts: 12
Default Re: Cele mai importante Oltcit-uri

pai atunci ce parere aveti de asta si inca nu e gata

http://www.99poze.ro/B_Y_I_Y_298342173/
wane is offline   Reply With Quote
Old 15-02-11, 13:40   #27
darck_angel64
Oltcit Driver

Stage 5
 
darck_angel64's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 837
Member of:
[Oltcit]
[DAEWOO]
[SKODA]
Default Re: Cele mai importante Oltcit-uri

asta ce? ca este inca in viata? bravo tie, dar aici se vorbea de oltcituri importante, cunostcut, remarcate, care au facut istorie, etc.
darck_angel64 is offline   Reply With Quote
Old 15-02-11, 19:38   #28
wane

Stage 1
 
Join Date: Oct 2010
Posts: 12
Default Re: Cele mai importante Oltcit-uri

istorie?cred ca traiesti intr-o lume a ta!istorie o sa faca olcitul care o sa-l vezi pe strada peste 10 ani.daca vrei poti sa deschizi un topic in care sa-ti prezinti masina tunata acum cinci ani pe are ai dato deja la rabla sa-ti iei logan sau skoda.fara suparara dar daca topicul asta e pentru masini de felul asta atunci o sa-mi sterg contul aici pentru ca nu este loc pentru iubitorii de olcituri ci pentru impresari cu gura mare si cu net la indemana.
wane is offline   Reply With Quote
Old 15-02-11, 22:37   #29
darck_angel64
Oltcit Driver

Stage 5
 
darck_angel64's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 837
Member of:
[Oltcit]
[DAEWOO]
[SKODA]
Default Re: Cele mai importante Oltcit-uri

Iti recoman sa citesti topicul inainte de face morala altora, daca esti intradevar un iubitor de oltcit invata sa respecti comunitatea si membrii ei, invata sa nu judeci si lasa grandomania deoparte pt ca nu-i loc de asa ceva aici. Am inteles ca ai un oltcit, dragut, ingrijit, lucru de apreciat, dar comun, iar locul lui nu este aici, inca.
Daca citeai cum trebuie tot topicul ai fi vazut oltcituri premiate, ca PMD, JJS si BUM, populare, care de-a lungul vietii au iesit in evidenta, pe scurt masini care chiar merita prezentate aici, nu oltcituri proaspat vopsite de care n-a auzit nimeni, fara suparare, toti avem marca asta in suflet, marca pe care o pretuim in felul nostru si pt care pastram un loc aparte, indiferent ce masina conducem in prezent.
__________________
B 44 MAA

Last edited by darck_angel64; 15-02-11 at 22:57.
darck_angel64 is offline   Reply With Quote
Old 22-02-11, 00:19   #30
lancer
Oltcit Driver

Stage 5
 
lancer's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Posts: 729
Member of:
[Oltcit]
Default Re: Cele mai importante Oltcit-uri

da nu e rea ideea ... ar merge o istorie a tuningului oltcitului ..asa cum se vrea cele mai importante oltcituri ...cele mai premiate... cele care au facut cu adevarat istorie indiferent daca mai sunt sau nu lumea trebuie sa stie de ele ... eventual si ceva date despre ele cel putin prin ce au excelat ... exterior, interior, motor si cam ce modificari au avut fata de standard
lancer is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -