Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DAEWOO > Masina mea Daewoo

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 14-06-10, 21:36   #136
ss_seby

Stage 5
 
ss_seby's Avatar
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 615
Default Re: Masina mea ! Espero 1.5 GLX

Multumesc Mike. Sunt cam timid sa zic asa in a ruga pe cineva pe care nu cunosc decat de pe forum sau pe mess , sper sa nu te superi pe mine
P.S. Joi te duci pe aeroport?
ss_seby is offline  
Old 14-06-10, 23:14   #137
electric_style
Opel Driver

Stage 5
 
electric_style's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 1,949
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Oltcit]
[Opel]
Default Re: Masina mea ! Espero 1.5 GLX

imi place espero-ul tau , vad ca n-ai probleme deloc cu rugina si il mentii foarte curat !!! la niste jante nu te-ai gandit ?
electric_style is offline  
Old 15-06-10, 02:48   #138
ing3r
Daewoo Driver

Stage 5
 
ing3r's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 1,573
Member of:
[DAEWOO]
[Fiat]
Default Re: Masina mea ! Espero 1.5 GLX

Din poze parca se vad bine semnalizarile...Au iesit bine.
ing3r is offline  
Old 15-06-10, 19:30   #139
mike-fullspeed

Stage 5
 
mike-fullspeed's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 1,608
Default Re: Masina mea ! Espero 1.5 GLX

Quote:
Originally Posted by ss_seby View Post
Multumesc Mike. Sunt cam timid sa zic asa in a ruga pe cineva pe care nu cunosc decat de pe forum sau pe mess , sper sa nu te superi pe mine
P.S. Joi te duci pe aeroport?

Da... dar la meet de ce nu ai venit???
mike-fullspeed is offline  
Old 16-06-10, 13:13   #140
ss_seby

Stage 5
 
ss_seby's Avatar
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 615
Default Re: Masina mea ! Espero 1.5 GLX

Quote:
Originally Posted by mike-fullspeed View Post
Da... dar la meet de ce nu ai venit???
La meet nu am venit ptr ca tiam zis ca am fost la un majorat... dar weekendu asta cred ca o sa ajung si eu la meet, daca nu la meet pe aeroport sigur, si de data asta ma bag si eu cu voi in seama )
P.S mike cand esti pe mess si ma vezi dami un buzz
ss_seby is offline  
Old 24-06-10, 22:57   #141
DJ88RBL
Daewoo Driver

Stage 3
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 93
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Masina mea ! Espero 1.5 GLX

JiHaD te vad in fiecare joi pe aeroport dar nu vii niciodata sa saluti si tu sau sa stai cu noi cei de la daewoo )
DJ88RBL is offline  
Old 24-06-10, 23:17   #142
mike-fullspeed

Stage 5
 
mike-fullspeed's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 1,608
Default Re: Masina mea ! Espero 1.5 GLX

Nu ma vazu pe mine... ca el cu mine a vorbit mai mult...!
mike-fullspeed is offline  
Old 25-06-10, 11:57   #143
ss_seby

Stage 5
 
ss_seby's Avatar
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 615
Default Re: Masina mea ! Espero 1.5 GLX

Poi eu in general ma uit dupa Mike . dar nu prea lam vazut, se cam ascunde ) si tie ti-am vazut masina dar nu te cunosc din vedere, pe Mike il stiu asa cat de cat
ss_seby is offline  
Old 26-06-10, 21:27   #144
mike-fullspeed

Stage 5
 
mike-fullspeed's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 1,608
Default Re: Masina mea ! Espero 1.5 GLX

Nu ma ascund ma de nimeni... doar ca nu am fost joi....!
mike-fullspeed is offline  
Old 30-09-10, 20:53   #145
ss_seby

Stage 5
 
ss_seby's Avatar
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 615
Default Re: Masina mea ! Espero 1.5 GLX

Si dupa o perioada lunga de absenta , prin care masina mea a trecut prin multe incercari de distrugere a motorului din partea mea , am gasit un motor tot de espero tot de 1.5 GLX , la 350 ron , eu pun intrebarea urmatoare , merita sa il cumpar si sa il refac pe al meu cu ce trebuie din acel motor , sau sa il montez cu totul pe masina , si sa il omologhez, si daca este sa il montez , cam cat mar costa omologarea?
ss_seby is offline  
Old 01-10-10, 01:23   #146
Greku`BWJ

Stage 5
 
Greku`BWJ's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 470
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Masina mea ! Espero 1.5 GLX

Quote:
Originally Posted by ss_seby View Post
Si dupa o perioada lunga de absenta , prin care masina mea a trecut prin multe incercari de distrugere a motorului din partea mea , am gasit un motor tot de espero tot de 1.5 GLX , la 350 ron , eu pun intrebarea urmatoare , merita sa il cumpar si sa il refac pe al meu cu ce trebuie din acel motor , sau sa il montez cu totul pe masina , si sa il omologhez, si daca este sa il montez , cam cat mar costa omologarea?
daca zici ca functioneaza cel de rezerva , monteaza-l cu totu pana la urmatoarea revizie si dupa te gandesti ce sa faci (pe strada eu zic ca nu o sa ai probleme,nu cred ca se uita nimeni la seriile de la motorul tau) .
Am trecut si eu prin asta , dar eu am pastrat motorul vechi, am schimbat numai piese !
Bafta !
Greku`BWJ is offline  
Old 01-10-10, 15:57   #147
ss_seby

Stage 5
 
ss_seby's Avatar
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 615
Default Re: Masina mea ! Espero 1.5 GLX

Mersi pentru raspuns , la acelasi lucru ma gandeam si eu , dar azi imi venii alta idee in cap ) si anume sa pun un motor de opel astra cu tot cu , cutie de 1.6 16v sau chiar 8v , si cand ma duk la verificare sa il pun pe cel vechi , sau chiar sa il omologhez pe cel de opel . Ce spuneti ?
ss_seby is offline  
Old 01-10-10, 16:29   #148
johnsonxxl

Stage 5
 
johnsonxxl's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 2,014
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Masina mea ! Espero 1.5 GLX

Quote:
Originally Posted by ss_seby View Post
Mersi pentru raspuns , la acelasi lucru ma gandeam si eu , dar azi imi venii alta idee in cap ) si anume sa pun un motor de opel astra cu tot cu , cutie de 1.6 16v sau chiar 8v , si cand ma duk la verificare sa il pun pe cel vechi , sau chiar sa il omologhez pe cel de opel . Ce spuneti ?
daca tu il omolghezi pe cel de opel sa imi zici si mie...sun''n'' discutii cu privire la omologare..poti omologa doar motor de espero(1.8 si 2.0) ca la noi la Romanica motorul nu e considerat piesa de schimb ca in afara ca sa pui de opel sau ce mai vrei.. in concluzie din 2 motoare faci unul bun(daca e in mintile lui ala care il iei) bafta
johnsonxxl is offline  
Old 12-10-10, 17:57   #149
ss_seby

Stage 5
 
ss_seby's Avatar
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 615
Default Re: Masina mea ! Espero 1.5 GLX

M-am gandit mai bine si o sa imi cumpar piese pentru motor , nu are rost sa ma chinui prea mult . Sa imi vina "neste $$$ " si ma apuc . Dar trebuie sa schimb uleiu , caci sa scurs tot pe jos , si chiar numi dau seama pe unde a curs. Ce imi recomandati ?
ss_seby is offline  
Old 12-10-10, 18:13   #150
banzay

Stage 5
 
banzay's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 1,967
Default Re: Masina mea ! Espero 1.5 GLX

Te bagi pe sub masina si te uiti cu lanterna Si pe sus pe acolo. Eventual, daca e motorul imbacsit rau, tragi o spalare calumea, bagi mana la lucru pana il scoti luna si dupa observi cu usurinta pe unde curge, dar oricum ar fi tot vezi urma recenta de ulei.
banzay is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -